Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.5.-15.5.2016

16. 5. 2016

9.5.2016
- na kontrolu přijela za námi opět paní doktorka Zuzka - přivezla nám zpět kočičku Bobinu a Pippi, obě ale ještě musí brát lék Veraflox.
- z venkovního domečku na dům jsme přestěhovali černého Jaguárka a budeme ho podrobněji sledovat, zdá se nám, že moc nejí
- podruhé byli naočkování Černouškové, Jara a René. Černouškové bohužel vůbec nejsou kočičky vhodné do adopce :( Jsou to plašánci a hlavně se na ně lepí jedna nemoc za druhou, jejich nepěkný začátek do života bez maminky si vybírá svoji daň
- kočka Adélka odjela s paní doktorkou na revizi zooubků a kotě B.J. se nám už opět nezdá být vůbec v pořádku, je zježený a nechce jíst. B.J. provází nemoci po celou dobu, co je u nás.
- přijela se za námi podívat návštěva, která se o nás dozvěděla díky skupině na facebooku CAT-MANIA. Paní nám přivezly deky, čistící prostředky a krmivo. Mnohokrát za vše děkujeme!
- Cibilka stále jezdí na pravidelné rehabilitace a dnes ji čekala další
- u Lucia jsme se konečně dočkaly bobku, průjem nemá, ale musel jíst hrozné věci, protože hovínko obsahovalo vlákna nějaké látky. Granule stále odmítá. V sobotu ale začal pšíkat. Rýma nám bohužel trochu komplikuje plány, protože ho chtěla dnes už paní doktorka operovat. Ke všem lékům dostal ještě kapky do očí. Uvidíme, jak na tom bude kocourek v dalších dnech, operaci nemůžeme oddalovat příliš dlouho.Děkujeme, že Luciovi pomáháte a máte o něho zájem. Vypadá to, že bude z Lucia mazlíček, což je bezvadné, protože tak bude mít velkou šanci najít nový domov. Ven se rozhodně vrátit nemůže.


10.5.2016
- Zuzka dnes musela vytrhat Adélce pár zkažených zoubků a ostatní jí vyčistila ultrazvukem
- virtuální paničku našla kočička Attiska. Attisce hledáme nový domov, ale prozatím má paničku alespoň na dálku, která na ni myslí. Děkujeme za pomoc!
- objednali jsme zase nějaké suché krmivo pro kočičky a tentokrát už i pro pejsky, protože i pro ně nám granulky dochází.
- dnes nám i kočičkám počasí přálo a byl relativní klídek. Práce u kočiček ale nikdy nekončí, stále je co dělat, na koho více dohlížet, komu podávat léky a úklid je vůbec kapitola sama o sobě


11.5.2016
- máme obrovskou radost z aukcí, které pro nás pořádají naše dobrovolnice. Je úžasné kolik lidí se připojilo a vkládá své věci, aby také pomohli. Všem vám patří velký dík!
- dnes jsme museli nechat uspat kocourka Koloucha, už to vypadalo, že se Koloušek dostává z nejhoršího, ale poté se jeho stav velice zhoršil a další léčba by pro něho byla jen trápením. Nejvíce tato zpráva zasáhla naši Janu, která Kolouška u nás doslova vypiplala. Když se k nám dostal, byl to veliký plašan, Janě se ale podařilo získat si jeho důvěru a Koloušek jí za to moc miloval a zbožně se na ní při mazlení díval.
- opět přijela na kontrolu paní doktorka, bylo potřeba vzít krev Jaguárkovi, Korince a Erý. Erý nakonec se Zuzkou i odjela na hospitalizaci kvůli zánětu v tlamičce a velké rýmě.
- na kastraci si paní doktorka odvezla Mícu a Kočičku (Kočička s velkým "K" je maminka koťátka Princezny Sissi)
- odčervovali jsme kočičky a všichni byli zkontrolováni
- fenka Cibilka jela dnes také na kliniku a to na rentgen nohou (Cibilka je ale pejsek Romana a veškerá péče za ní se hradí ze soukromých prostředků tedy ne z darů dárců).
- fotografka Jana jela se svým přítelem Honzou reprezentovat Kočičí oázu v anketě Žena roku na zámek do Mikulovala, kde se konalo slavnostní vyhlášení vítězů.


12.5.2016
- od paní doktorky se nám vrátila po kastraci kočička Míca, kterou brzy čeká odchod do nového domova
- u nás Zuzka zkontrolovala další 4 kočičky, které se tento týden chystají do nových domovů. Všechny kočičky musí před odjezdem projít veterinární kontrolou a paní doktorka vystavuje doklad o zdravotním stavu při předání zvířátka novým majitelům
- krev byla odebrána Rokytovi a Elegánovi - nezdáli se nám být ve své kůži, tak pro jistotu, abychom případně odhalili nemoc v začátku
- kočičky Elí a Barborka dostaly injekčně lék Zylexis na podporu imunity, stále se jim totiž vrací rýmy a záněty v tlamičce
- skupince našich ledvinářů (kočičky, které mají chronické problémy s ledvinami) jsme udělali velikou radost. Paní doktorka dovezla nové druhy renálních paštik a kočičky si na nich moc pochutnaly
- odjela do nového domova malá Princezna Sissi. Její maminku jsme před časem přijali březí a za 2 dny u nás porodila. Bohužel však byla hodně malinká a měla těžký porod, který skončil císařským řezem a jediná Princezna Sissi byla natolik silná a přežila.


13.5.2016
- máme výsledky krve - Rokyt a Jaguárek mají lehký zánět a dostali antibiotika a Veraflox. Elegán má také zánět v těle a k tomu začínající problémy s ledvinami, a tak se přidá do skupinky našich ledvinářů tzn. že bude mezi kočičkami, které jsou krmeny pouze speciální veterinární stravou. Bohužel i Korinka má začínající problémy s ledvinami a též se zařadila do skupinky ledvinářů.
- a aby toho nebylo málo Dhani v noci začal zvracet, ráno dostal injekci proti zvracení, která mu pomohla natolik, že večer už zase spokojeně jedl
- k večeru si přijeli páníčkové pro kočičku Kometku a kocourka Kryšpína, kterým jsme nechali vystavit pasy a odjeli domů do Rakouska


14.5.2016
- kromě standardního dne s úklidem, krmením a léčením kočiček se nedělo nic zvláštního, jen dopoledne bylo potřeba navíc dojet do sběrného dvora s tříděným odpadem (plast, papír a plechovky)
- pejskové si hráli na zahradě, no spíše lítali jak smyslů zbavení :)
- bohužel zemřel kocourek B.J., je nám to velice líto. B.J. měl bohužel zdravotní problémy od té doby, kdy se k nám dostal a ty se stále stupňovaly.15.5.2016
- dnešek začneme informovat o těch radostnějších zprávách a skončíme u zprávy smutné, ale to je prostě realita našeho azylu a hlavně dnešního myšlení lidí.
- do společného domova odjely holčičky Mamina a Jahůdka (Jahůdka je bez oušek). Obě kočičky mají handicap a my jsme šťastní, že i takové kočičky mají šanci najít nový domov. Holčičky jsou navíc na sebe velmi fixované.
- přijelo se k nám podívat několik milých návštěv, za všechny dary mnohokrát děkujeme!
- a teď se chceme zmínit ale i o té smutné zprávě.
Ráno kolem 9h, když k nám přijela na pomoc Jana našla před dveřmi 2 krabice. Z jedné krabice koukala na Janu kočička kojící své tři asi 14denní miminka a druhá krabice byla prázdná. Za několik vteřin ale k Janě přiběhlo odrostlé kotě a moc se chtělo mazlit. Takže takto se lidé v dnešní době zbavují svých problémů - hodí je na někoho druhého! Někdo místo, aby nechal svoji kočičku vykastrovat a měl s tím samozřejmě finanční náklady, odvezl je všechny k nám a přidělal tak problémy někomu jinému. Kočky byly za našimi dveřmi ponechány bez jídla, bez vody a ve velkém nebezpečí. Kvůli rekonstrukci nedaleké silnice se stala z naší ulice dálnice, po které jezdí denně mnoho kamionů. Kočičky měly proto velké štěstí, že se vůbec rána a naší Jany dožily.
Všechny jsou hodné a mazlivé, ale taky hodně zablešené se svrabem v ouškách. Zablešení jsou bohužel už i ti mrňouskové.
Nemáme vyhlášený stop stav jen tak pro legraci, ale z velmi vážných důvodů. Tyto nové přírůstky jsme ubytovali v provizorních podmínkách, protože na ně nemáme již kapacity. Kočičky se ihned pustily do jídla. Zítra všechny zkontroluje Zuzka, která přijede jako každé pondělí na kontrolu. Doufáme, že budou v pořádku, protože to žádní cvalíci tedy nejsou. Pohlavím miminek si ještě nejsme 100% jistí, maminku jsme ale pojmenovali Rusalka a odrostlé kotě je Amálka.
Opravdu bychom chtěli apelovat na lidi, aby se už konečně probudili a začali se chovat zodpovědně. Stále tu nebudou lidé, kteří se postarají o jejich problémy. Je nám z této doby hodně smutno, lidi si závidějí nos mezi očima a situace je rok od roku horší.

 

 

Jana a Honza v Mikulově na zámku - Žena roku

zena-regionu.jpg

 

Rusalka s miminky ponechána před dveřmi azylu

13219897_1371672962848501_299785535_n.jpg


 

Amálka, kterou někdo spolu s Rusalkou a miminky nechal před dveřmi

13250475_1371673072848490_952576772_n.jpg