Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.7.-10.7.2016

12. 7. 2016

4.7.2016
- jako každé pondělí přijela opět na kontrolu paní doktorka Zuzka a poprvé navakcinovala kocourka Dina
- kočička Garfielda dostala antibiotika a injekci proti zvracení (zvrací a má rýmu)
- odpoledne se na zahradě konal 1. kočičí piknik, který uspořádaly naše dobrovolnice Eliška a Bohdana, ale přijeli i další moc milé návštěvy. Kočičky si užívaly pamlsky, které návštěvy dovezly a také spoustu mazlení a hraní. Děkujeme za krásně strávené odpoledne!


5.7.2016
- museli jsme objednat další várku dietního krmení pro kočičky "ledvináře", kterým náramně moc chutná
- rýmičky u Sheily, Martyho a Hektora se postupně lepší
- kocourek Rokyt je na dietě Gastrointestinal kvůli průjmu
- do domečku s venkovním výběhem jsme začlenili kočičku Arielku, bydlí mimo jiných s Beruškou a Maruškou
- naše Jana si našla chvilku na vyčesání kočiček, a tak kdo chtěl, tomu pročísla kožíšek, byla to zcela dobrovolná akce, ale zájemců měla dost :)
- psiska lítají po zahradě jako smyslů zbavená, tak snad zase někdo nezakopne a my nebudeme mít o další starost navíc. Většina z nich nemají stále zájem o mazlení a o lékařskou péči paní doktorky už vůbec ne, proto jakékoli ošetřování není nic snadného


6.7.2016
- ač bylo velké dusno, tak se Roman i tak pustil do nekonečného sekání trávy. Kdo máte velkou zahradu, tak nás jistě chápete, jak náročné to je.
- dnes přijela na kontrolu opět paní doktorka a přivezla objednávku ledvinové diety, to bylo radosti :) Kočičky krmíme jak granulemi Renal, tak i kapsičkami.
- nově začala trápit rýmička kočičku Amayu a kocourka Stařečka, takže dostali oba atb a jsou pod zvýšeným dohledem
- kočička Suki se nám zdála být jiná, než obvykle. Při bližší kontrole jsme zjistili zánět v oušku, ve kterém měla hnis. Každý den jí budeme ouško pečlivě čistit a dávat Mitex. Až otok splaskne, podívá se jí do ouška paní doktorka otoskopem.
- za kočičkami přijela na návštěvu paní Monika, která k nám jezdí pravidelně. Vždy si s nimi povídá a hraje si s nimi, což si většina kočiček velice užívá. Samozřejmě se najdou i ti, kteří o žádnou zábavu a rozptýlení nestojí a ti si zalezou do domečku a odpočívají.


7.7.2016
- dnes Roman dosekal zbylý kus trávníku
- na kontrolu přijela opět paní doktorka a dovezla objednanou dietu Gastrointestinal, kterou hojně využíváme, pokud se objeví průjem (nyní je na dietě Jaguárek, Rokyta a Sárinka - té se bude dělat i rozbor stolice, jelikož je to průjem opakovaný)
- z kliniky se vrátila přešťastná Rysíkovka, která tam byla na operaci. Měla absces na bradě od zkaženého zubu. Zub paní doktorka vytrhla, ránu vyčistila a sešila. Zároveň Rysíkovce byla provedena celková revize tlamičky s očištěním zbylých zoubků od zubního kamene.
- antibiotika dostala nově kočička Kimi na zánět v tlamičce, zoubků už má sice jen pár, ale i tak má dásničky červené a je potřeba Kimi pomoci. Mimochodem je to strašně moc hodná holčička.
- kočičce Suki se vyčistilo ouško, což se jí dvakrát nelíbilo a nemluví za to s námi
- paní doktorka odebrala krev kocourkovi Romeovi. Ačkoli kouká jako vrahounek, tak to proběhlo v naprostém klidu
- na kliniku si dnes odvezla Zuzka kočičku ze skupiny 3 Felv pozitivních sourozenců, je to holčička, kterou jsme pojmenovali Babetka. Má potíže s dýcháním, a tak jí bude dělat rentgen.
- večer nám paní doktorka volala s velmi špatnou zprávou o Babetce. Má v hrudníku masu, která byla způsobena touto nemocí, tedy FeLV. Jedná se o "nádor" na mízních uzlinách v hrudníku, které způsobily těžké dýchací potíže. Vzhledem k neřešitelnosti tohoto problému jsme se domluvili na uspání Babetky, aby se netrápila :( Je nám to moc líto. Máme u nás stále ještě 2 její sourozence - brášky.


8.7.2016
- vedra jsou opravdu nesnesitelná a nelíbí se nikomu z nás. Pejsci i kočičky celý den jen polehávají. Jedí jen ráno a potom v noci. Přes den šetří každý pohyb. My jsme ale i tak museli všechny obejít, zkontrolovat, rozdat prášky, ošetřit marody a poklidit alespoň to nejnutnější. Několikrát denně měníme vody v miskách, aby alespoň trochu pili. Teplé vody se nikdo ani nedotkne.

 

9.7. a 10.7.2016
- vedra pokračují...
- nedalo se jinak, musíme pracovat i v takových podmínkách. Naštěstí máme Janu fotografku, která je velký pracant a vždy jak může, tak pomůže s čímkoli.
- Sára a Rokyta mají opravdu velký průjem. Oba dostávají léky a dietní stravu. Naštěstí jí, takže hospitalizace na infuzi zatím není potřeba.
- v neděli se za námi přijely podívat návštěvy a další dvě kočičky mají nakročeno do nového domova :) Jakmile kočičky odjedou, budeme vás informovat o jménech.


 

piknik v Oáze (Jana, Bohdana a Eliška)

 

13567290_1002584416515707_4492513716932917146_n.jpg

 

piknik v Oáze (paní Dana)

 

13590424_1002595943181221_8496932485335151949_n.jpg

 

 

Rysíkovka (operace abscesu)

 

rysikovka-v-lecbe4.jpg