Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.5.-29.5.2016

30. 5. 2016

23.5.2016
- díky hodným dárcům nám zbyly na účtě po uhrazení veteriny také peníze na granule pro kočky a konzervy pro psy. Děkujeme všem, díky kterým můžeme jít dál!
- ode dneška až do pátku nám budou opět pomáhat děvčata, která u nás budou v rámci své praxe ze školy. Obě už u nás byly a my jsme rádi, že mohly přijít znovu a taky, že si vybraly právě nás. Jsou moc pracovité a u nás je stále co dělat.
- přijela paní doktorka na kontrolu a jako vždy s Janou prošly všechny kočičky
- Zylexis na podporu imunity dostaly kočičky Elí, Barborka a Babča
. Skupince našich ledvinářů se daří dobře, ale i tak je máme stále pod bedlivým dohledem. Dostávají striktně pouze veterinární dietu a lék Pronefra.
- kočičku Valerii (ze skupiny ledvinářů) trápil zánět v tlamičce, který už ustupuje, a tak Valerie zase vesele baští. Na antibioticích zatím zůstávají bráškové Herkules a Herakles s rýmou a přidal se k nim Hektor. Na změnu počasí bohužel vždy některý z oslabených jedinců zareaguje rýmou. Hlavní je, aby se to vždy zachytilo včas a nic se nepodcenilo.
- Cibilka jela na další hydroterapii


24.5.2016
- dnes nám dorazilo mnoho balíků s krmením od nadačního fondu Psí naděje. Je to tak neskutečně velká pomoc, kterou nám Psí naděje pro kočičky poskytla. Nesmírně si pomoci pana Martina a celého nadačního fondu ceníme!
- dnes nám standardní úkony jako krmení a úklid trochu ztěžovalo počasí, lilo doslova jako z konve.
- stará kočičí dáma Babča ráno zvracela, takže dostala hned prášek, dietku a pořádnou dávku mazlení od Jany, aby bylo holčičce dobře.
- velkou mazlivou měly ale také Amálka a Valerie, kterým se Jana také musela notnou chvíli věnovat.


25.5.2016
- dnešek byl opět ve znamení kontroly s paní doktorkou
- brala se krev kocourkovi Jaguárkovi, Elegánovi a Korince
- Babča se bohužel přes noc dost zhoršila, zvracení neustalo a k tomu se přidal průjem, nedalo se nic dělat, ale Babča musela odjet s paní doktorkou na kliniku.
- včera pršelo, takže se krmení od nadačního fondu Psí naděje nedalo nafotit, ale za to dnes to šlo skvěle! Děkujeme moc Janě, která se včera i dnes s krmivem hodně nadřela.


26.5.2016
- i dnes přijela ještě naposledy tento týden paní doktorka Zuzka. Do domova nachystala jednoho kocourka, jehož jméno zatím neprozradíme
- včerejší odběry krve dopadly dobře, novým ledvinářům Korince a Elegánovi se hodnoty snížily, ledvinová dieta a lék Pronefra zabírají
- Jaguárek má ještě lehký zánět v těle, a tak dostal antibiotika, zánět už se ale o hodně zlepšil
- všem koťátkům se daří dobře, jsou to cvalíci a rostou do krásy
- Cibilka jela opět na další hydroterapii


27.5.2016
- paní doktorka udělala Luciovi další kontrolní odběr krve, podle kterého jsou červené krvinky již v mezích normálu. Klesání bílých krvinek se zastavilo zřejmě proto, že má v těle stále zdroj infekce tedy otevřenou ránu na tlapičce, kterou mu utrhla nastražená past (tzv. železa). Protože zdravotní stav kocourka se velmi zlepšil a i přibral (nyní váží 3,3kg), podstoupí dnes amputaci zbylé nožičky spolu s kastrací.
- dnes bylo tedy pořádné horko a možná i na toto počasí zareagovala kočička Laura, která začala zvracet, dostala prášek a dietu
- děvčatům skončil další týden školní praxe a my doufáme, že se s nimi zase někdy uvidíme. Měli jsme velké štěstí, že si nás vybraly :)


28.5.2016
- sobota byla klidná a počasí krásné, jako každý den se zkontrolovaly všechny kočičky (bez paní doktorky), nakrmili jsme je, pejskové se každý den pět krát denně venčí, musí se proběhnout na zahradě, očichat, co je nového a pohrát si.


29.5.2016
- v neděli byl naopak velký frmol, jen co jsme stačili všechny obejít a nakrmit, začali k nám chodit návštěvy na kočičky a pokud to dobře dopadne, zase nějaké naše kočičky najdou nové domova

 

Luciek po amputaci zbylé části tlapičky

img_20160527_115546.jpg

materiální pomoc od nadačního fondu Psí naděje
 

13275262_1378794555469675_111997746_o.jpg