Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.5.-8.5.2016

11. 5. 2016

2.5.2016
- paní doktorka Zuzka k nám přijela na kontrolu kočiček. Tentokrát si nemusela nikoho odvážet na hospitalizaci. Bylo potřeba ale podat Medvědovité injekčně antibiotika, zkontrolovala všechny marůdky, kteří se léčí u nás, všechny kočičky, které byly nedávno v léčbě a i ostatní, zda nejeví známky začínajícího onemocnění.
- celý tento týden u nás budou dvě slečny na výpomoc v rámci své školní praxe


3.5.2016
- díky štědré dárkyni jsme mohli uhradit další faktury za léčbu kočiček a ještě k tomu objednat krmení. Mnohokrát děkujeme všem dárcům, kteří nám pomáhají pomáhat kočičkám v nouzi, ale i těm, které u nás žijí natrvalo z důvodu vysokého věku, zdravotního stavu nebo plachosti :)


4.5.2016
- paní doktorka Zuzka přijela opět na kontrolu a odvezla si s sebou kočičku Pippi, která přestala jíst. V pusince se jí totiž udělaly z nachlazení afty, má tak obrovskou rýmu, že jí z toho popraskal i čumáček. Holčička je v léčbě a snad bude brzy opět zdravá.
- dnes odpoledne jsme přijímali kocourka Lucia, o kterém podrobněji informujeme v aktualitách na webu a na facebooku
- na veterině je hospitalizováný stále i kocourek Kolouch, se kterým se Jana fotografka stačila pomazlit, když vezla Lucia. Koloušek je Jany srdeční záležitost, byl to neskutečný plašan, ale Jana ho vypiplala a teď je to prostě miláček, který na ní může oči nechat :)
- kočička Amaya našla virtuální paničku, paní Michaelu. Děkujeme za pomoc!


5.5.2016
- dnes bylo krásné počasí, a tak toho Jana využila a nafotila spoustu krásných fotek opalujících se kočiček :)
- přijela opět paní doktorka Zuzka a jako obvykle spolu s Janou obešly všechny kočičky, rozdaly léky a ještě jednou zkontrolovaly Matyldu a Lulu, které odpoledne odjíždí do společného domova.
- při předávání Matyldy a Lulu se ukázal být Jaguárek pěkné kvítko. Vytáhl z přepravky fialový pléd a rychle si na něj lehnul, aby mu ho nikdo nevzal. A opravdu, panička neměla to srdce mu ho brát a tak mu pléd zůstal :)
- přijela se za námi podívat návštěva ze základní školy ve Velké Bíteši a dovezli nám dárky od dětí z první třídy, které na kočičky udělali sbírku. Děkujeme paní učitelce, že vede děti k úctě ke zvířátkům.
- Cibilka dnes má naplánovanou další hydroterapii


6.5.2016
- celý den probíhal relativně v poklidu, dělal se velký úklid a Roman sekal na zahradě trávu, která roste před očima
- dnes u nás byly 2 studentky naposledy a musíme je obě velmi pochválit. Jakoukoli práci jsme jim daly, tak ji zvládly na jedničku a to i v případě úklidu a čištění záchodků. Děkujeme za velkou pomoc!


7.5.2016
- na návštěvu přijeli majitelé naší kočičky Violetky, kteří nám dovezli spoustu materiální pomoci. Na sbírku pro naše kočičky se složily tyto dárkyně: Míša, Katka, Jitka, Radka a Zdenka. Všem mnohokrát děkujeme!!
Paní Violetková si hrála ve výběhu s kočičkama, které si tuto pozornost náramně užívaly.
- další návštěvou byla naše dobrovolnice Bohdana, díky které vlastně vznikla naše aukční skupina a non stop aukce :) Děkujeme také za dary, které nám dovezla.
- do nového domova odjela Liduška a Snoopy
- a poslední dobrou zprávou dnes je, že nám volala zájemkyně na kocourka Lucia. Opravdu bychom byli nadšení, kdyby mohl Lucius u této paní bydlet, tak snad se brzy uzdraví a nebude mu již v jeho novém životě nic bránit.


8.5.2016
- dnešek by se dal nazvat jako prací a sušící den kočičích a psích dek, pračka ani sluníčko nestíhaly
- pro vše do aukce, co nám dárci v rámci návštěv u nás nechali nebo poslali poštou se dnes zastavila naše dobrovolnice Eliška, která bydlí nedaleko a postupně bude věci vkládat do aukce. V plánu mají holky taky bazárek pro náš azyl. Děkujeme a moc se těšíme!

 

 

Panička Violetky si hraje s kočičkami

 

hra-7.5.4.jpg

 

 

Jaguárek s uloupeným plédem

 

zlodejicek-jaguarek.jpg

 

 

Pippi v léčbě

 

nemocna-pipi.jpg

 

 

Děkujeme prvňáčkům ze ZŠ ve Velké Bíteši

 

podekovani-detem-ze-skoly.jpg

 

 

Jana s milovaným Kolouchem

 

jana-a-kolouch.jpg

 

 

Děkujeme za uspořádání sbírky

 

podekovanim.jpg

 

Bohdana obklopena mazlícími se kočičkami

 

 

bohdana-na-navsteve-v-oaze.jpg