Jdi na obsah Jdi na menu
 


16.5.-22.5.2016

24. 5. 2016

16.5.2016
- dnes jsme dělali testy na FIV a FeLV několika kočičkám a mezi nimi byly i nově přijatá Rusalka a Amálka. Holčičky jsou negativní.
- počasí bylo jako na houpačce, chvilku sluníčko, potom déšť, spíše apríl než máj
- Jana s paní doktorkou obešly všechny kočičky, rozdaly léky, paní doktorka zkontrolovala nováčky Rusalku s miminky a Amálku a prohlédla také skupinku našich "ledvinářů"
- na kliniku odjeli Dhani a Medvědovitá. Dhani přestal jíst a Medvědovité nebylo dobře, nechtěla jíst a celkově byla zesláblá.
Zprávu o hospitalizaci Medvědovité jsme psali jejímu virtuálnímu páníčkovi, který ji byl u nás i navštívit a má ji velmi rád.
- kočičky Áju a Attisku jsme začlenily do jedné z venkovních skupin (venkovní znamená do domečku s výběhem, kterých máme na zahradě celkem 14)


17.5.2016
- zpět do firmy se vrací Kočička (maminka Princezny Sissi, která již našla nový domov). Zaměstnanci firmy připravili pro kočičku zázemí a budou se o ni starat. Kočička je vykastrovaná, takže nebude mít důvod se toulat. Kéž by takových firem bylo více. Navíc zde bude kočička bydlet oficiálně, i pan ředitel s kočičkou souhlasí :)
- Rusalka, Amálka i koťátka jsou v pořádku. Holčičky jsou velice mazlivé a o miminka se krásně starají.
- Jana se jela podívat do nového domova Maminy a Jahůdky. Holčičky se mají naprosto báječně a my z nich máme obrovskou radost!
- s těžkým srdcem jsme dnes nechali odejít kočičku Medvědovitou. Je nám to nesmírně líto, ale Medvědovitá již neměla sílu dál žít a další infuze a léčba jejích poškozených ledvin by byla jen trápením. Nás i pana Jakuba to moc mrzí, ač jsme již nějakou dobu viděli, že kočička hubne a slábne. Na takové okamžiky se nedá nikdy zvyknout.
- dnes jsme měli příjem březí kočičky těsně před porodem. Paní doktorka ale zjistila, že je kočička krátce po porodu. Bříško sice měla stále veliké, ale koťátka nikde. Začal tedy souboj s časem a všichni kdo mohli, hledali na místě původního pobytu kočičky její čerstvě narozená miminka. Nakonec jsme našli 3 mrňousky, ale pro jednoho bylo už pozdě :( Maminka a 2 její miminka jsou na klinice u paní doktorky. Kočička je kojí, tak doufáme, že budou v pořádku. Po odchování miminek necháme kočičku vykastrovat a je možné, že pojede bydlet k paní, která se o kočičku starala v původní lokalitě. Navíc nám paní přislíbila i pomoc s hledáním nových domovů pro koťátka. Kočičku jsme pojmenovali Rohlenka podle místa nálezu.


18.5.2016
- na kontrolu přijela opět paní doktorka
- na kastraci odjely kočičky Líza, Paní Nicolasová a Mňůkie
- poprvé se vakcinovala Kikina
- antibiotika na rýmu dostávají bráškové Herkules a Herakles, kteří mají velmi slabou imunitu a nalepí se na ně doslova každý bacil, který letí okolo
- koťátkům Rusalky jsme začali mazat očička, mají je trošku zanícená, tak aby bylo vše v pořádku
- odpoledne odjela do nového domova do Kroměříže kočička Míca


19.5.2016
- paní doktorka nám dnes přivezla všechny kočičky po kastraci ze včerejška a stejně jako vždy holky (Jana a Zuzka) obešly všechny kočičky, rozdaly léky, injekce a každého zkontrolovaly
- kočička Valerie dostala antibiotika na zánět v tlamičce, Valerie je jedna ze skupiny "ledvinářů"
- fenka Cibilka jela na další hydroterapii
- počasí bylo super a kočičky si opalovaly napapaná bříška

20.5.2016
- máme výsledky z německé laboratoře od kocourka Lucia. Krevní paraziti jsou negativní, ale bohužel se potvrdilo počáteční poškození ledvin. Lucius tedy zůstává na renální dietě a léku Pronefra. Díky léku Erytropoetin stoupá množství červených krvinek a bílé krvinky klesají, což jsou dobré zprávy. Příští týden udělá paní doktorka další krevní zkoušku a pokud budou výsledky alespoň uspokojivé, provede amputaci zbylé nožičky. Operaci se bohužel nelze vyhnout, jelikož Luciovi čouhá z tlapky zbytek kosti
- jen co jsme se začali radovat, že je Rusalka s miminky v pořádku, tak začala Rusalka zvracet :( Prostě zákon schválnosti. Naštěstí u nás byla tou dobou Jana fotografka, takže všechny naložila a odvezla k paní doktorce na kliniku. Tam Rusalka dostala injekci proti zvracení a budeme doufat, že to bude v pořádku. Rodinka raději zůstala na pozorování u paní doktorky, která bude maminku pomaličku odčervovat.
- když byla Jana na klinice, nezapomněla pomazlit našeho Lucia, ze kterého se stává ultra mazel


21.5.2016
- dnes se koná v Brně 1. mezinárodní den příznivců našeho azylu, který uspořádaly naše dobrovolnice Eliška a Bohdana a byla to tedy pořádná párty :) Moc všem děkujeme, jsme šťastní za podporu všech hodných lidí. Bez vás všech si to už ani neumíme přestavit!
- dnes jsme k nám přijali kočičku v nouzi, které se snažil někdo zbavit utopením. Kočičku vylovil pán, který jí tím zachránil život. Nikdo jiný ale pánovi nechtěl pomoci (má velice silnou alergii na kočky) s umístěním, a tak ji po dohodě přivezl k nám. Holčička je stále v šoku a není se co divit. Na FIV a FeLV je negativní. Bohužel nedokážeme odhadnout věk, jelikož nemá žádné zoubky.


22.5.2016
- v Praze jsme přes našeho dobrovolníka převzali materiální dar od nadačního fondu Pes v nouzi. Mockrát děkujeme paní Evě a celému nadačnímu fondu za pomoc pro naše pejsky!!

 

 

Mazlivý Lucius

13231178_1375117169170747_1338061143_n.jpg

 

 

Rusalka s miminky jedou na kliniku

13235759_1375116912504106_187959007_n.jpg

 

 

Rohlenka se svými miminky

rohlenka.jpg


 

Naše dobrovolnice Bohdana a Eliška

bohdana-a-eliska.jpg