Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.8.-21.8.2016

26. 8. 2016

15.8.2016
- začátek týdne začínáme velmi smutně, protože v noci na dnešek zemřela Růženka Rokytová.Růža bydlela ve skupince našich "ledvinářů" (kočičky s chronickým ledvinovým selháním). Poslední dobou holčička hubla, nicméně pořád jedla. Když přestala jíst, paní doktorka ji odvezla na infuze, pokusila se ledviny ještě "nastartovat", ale ty už byly bohužel příliš poškozené a Růženka nás opustila.
- bohužel nás dnes ráno opustily i 2 koťátka od Markýzi. Ještě večer normálně jedly a ráno už byly mrtvé.
- jako každé pondělí přijela paní doktorka Zuzka a obešla všechny kočičky. Krev odebrala Gertě, Dědečkovi, Amaye a Maggie, ani jeden se nám nezdá být ve své kůži.
- Barborka a Elí dostaly Zylexis na podporu imunity. Od té doby, co ho dostávají se velice zlepšily a konečně jim začalo i více chutnat.
- Korálka dostala další dávku léku na zvýšení počtu červených krvinek
- do nového domova se chystají odejít 2 kočičky :)
- také se dnes našla chvilka času na česání a čištění oušek. Každý den všechny kočičky kontrolujeme, samozřejmě se všichni nakrmí, rozdají se léky marůdkům a musí se poklidit. Záchodky komplet čistíme obden. Několikrát denně je potřeba také vyvenčit pejsky po skupinkách a trochu si s nimi pohrát, aby neměli dlouhou chvíli. Jakmile se začnou nudit, rozkoušou na co přijdou a prakticky nic je nezastaví.

16.8.2016
- ráno a dopoledne probíhalo standardně krmením, úklidem, rozdáním léků a venčením
- odpoledne zajela Jana s plasty a papírem do sběrného dvora a sešla se s dobrovolnicemi Bohdanou a Eliškou, kterým vezla krásné věci do aukce, kterou pro nás obě organizují. Máme ze všech věcí nesmírnou radost, nikdy by nás ani nenapadlo, kolik krásných věcí se může sejít, aby se pomohlo našich kočičkám. Mockrát všem za balíčky děkujeme!


17.8.2016
- středa patří opět návštěvě paní doktorky Zuzky
- na kastraci si odvezla maminku Saxánku a kocourka Dina
- výsledky krve Amayi nedopadly dobře a Amaya se přidá k naší skupině ledvinářů
- Maggie má zánět a rýmu, takže jsme ji přestěhovali na dům na karanténu a dostává Veraflox
- výsledky Dědečka a Gerty ještě nemáme
- podruhé se navakcinovala Cherry, která tak půjde brzy mezi ostatní kočičky do některého z venkovních výběhů a začneme pro ni hledat nový domov
- poprvé se navakcinovala Malfoyka a Jork, rýma už je naštěstí pryč


18.8.2016
- i čtvrtek patří návštěvě paní doktorky, která nám dovezla kočičky po kastraci a opět prohlédla všechny marůdky
- odpoledne však za ní musela ještě Jana akutně vyjet a to s Frodem, který si při hře nejspíše pohmoždil zápěstí a loket. Až takhle naše mrňata řádí... Zuzka mu hned udělala rentgen a zlomenina to není. Dostal léky proti bolesti a vitamíny na regeneraci vazů a šlach a bude pod dohledem odpočívat.
- kocourka Romea nějakou dobu trápil průjem, z rozboru trusu se ukázalo, že to způsobila Kokcidie, ale naštěstí jen v malém množství. Dostává na to speciální léky a po čase se rozbor zopakuje a když bude vše v pořádku, vrátí se mezi ostatní kočičky, ale to víte, nadšený ze samotky Romeo opravdu není. Od prvního dne dostává dietu Gastrointestinal a Fortyfloru.
- podruhé se navakcinovaly koťátka od Rusalky, což je Alf, Fazolka, Rebelka a Nero
- testy na FIV a FeLV se dělaly kočičkám Bonny a Clyde a taky kocourkovi Maximusovi. Všichni jsou negativní.


19.8.2016
- bohužel i u kocourka Dědečka se ukázaly špatné ledviny a zařadili jsme ho do výběhu ledvinářů
- celý den se řídil potřebami kočiček a pejsků
- přijali jsme další 2 koťátka postižená prašivinou, jsou to chudáčkové, a tak doufáme, že je ještě dokážeme zachránit


20.8.2016
- dnes jsme přijali malého mourovatého kocourka, který byl velice vyhublý až podvyživený a extrémně zablešený. Dostal proto jméno Blešík. Blešíka odvezla Jana hned na kliniku, protože mu blechy doslova rozežírali zádíčka Doufáme, že to Blešík zvládne, tolik blech na jednom zvířátku jsme ještě neviděli.
- s sebou na kliniku vzala Jana i kočičku Barunku. Barča byla veliká bojovnice. Žila u nás už mnoho let a po celou dobu ji provázely zdravotní problémy. Nakonec ale kočičce selhaly ledviny a již nebylo možné jí pomoci. Budeš nám, holčičko, moc chybět.
- dalším marodem, který jel dnes s Janou akutně za Zuzkou na kliniku byl opět Frodo. Vypadalo to na docela banální naražení, které se však nelepšilo. Dokonce Frodovi tlapička dost natekla a přestal jíst, a tak bylo potřeba opět navštívit paní doktorku. Frodovi se bude dělat velký rentgen v narkóze, ale to bohužel v současném zdravotním stavu není možné, musí se nejprve stabilizovat. Prozatím nejí a musí být na infuzi.


21.8.2016
- v neděli se počasí zkazilo a přišla velká bouřka. Ke všem povinnostem okolo kočiček bylo potřeba i hlídat střechu, kterou nám zatéká a vytírat potopu od bouřky.
- Jana připravuje další akci na podporu našich kočiček. Brzy Vás budeme o sbírce informovat.

 

 

opustila nás Růženka Rokytová

ruzenka.jpg

 

 

Frodo s pohmožděnou tlapičkou

 

frodo.jpg


 

 

nově přijatý Blešík

 

14102236_1080461398687522_3259381035666377499_n.jpg

 

 

mrtvé blechy, které odpadávají z Blešíka

 

blechy-od-blesika.jpg

 


Korálka s Janou fotografkou

 

koralka-s-janou-fotografkou.jpg