Jdi na obsah Jdi na menu
 


13.6.-19.6.2016

17. 6. 2016

13.6.2016
- ráno bylo počasí jakž takž, ale jakmile přijela paní doktorka a šly jsme ven za kočičkami, tak začalo pršet :(
- do nového domova odjela bílá kočička Dorotka, kde bude mít spoustu kočičích kamarádů na lumpárny
- Balů, který je nově mezi ledvináři si zvyká na nové krmivo, bohužel se nedá nic jiného dělat, všichni jsou striktně na ledvinové dietě, která jim ale mimochodem moc chutná
- atb dostali Hektor a Hermínka bez očička, mají oba rýmu z toho střídajícího se počasí
- paní doktorka vzala krev na zkoušku kočičce Blekynce a Růžence Rokytové
- Lenča už má očičko úplně v pořádku
- Elí a Barborka dostaly další dávku Zylexisu na podporu imunity, jejich zdravotní stav se pomaličku lepší
- Zuzka si odvezla opět Rusalku a její 3 prcky, protože koťátka začala zvracet
- Cibilka měla dopoledne rehabilitační cvičení, hydroterapie jí již skončily


14.6.2016
- Jaroušek dnes prodělal náročnou operaci ouška
- počasí bylo krásné a kočičky si to velice užívaly, většina z nich si šla lehnout ven na sluníčko a pozorovaly okolí
- Jana fotografka si dnes našla čas na focení dalších kočiček do adopce a zítra by měla ještě pokračovat. Jana fotí nádherné fotky, které ale nejsou hotové za pár minut. Dává si na tom velice záležet, aby zájemci viděli každou kočičku z několika stran a mohli si lépe vybrat


15.6.2016
- na kontrolu kočiček přijela opět paní doktorka Zuzka. Přivezla s sebou i Rusalku s koťátky. Na klinice už nikdo z nich nezvracel naopak tam koťátka řádila jako černé ruky, a tak nebyl důvod je tam dále nechávat. Jakmile se mrňata vrátila do svého výběhu, tak šla okamžitě dělat binec. Ještě jim nedošlo, že stelivo má být uvnitř záchodku a ne na dece kolem a to samé s granulkama... :)
- Jana a Zuzka obešly a zkontrolovaly všechny kočičky. Antibiotika dostala kočička Blackynka, protože jsme po pondělní krevní zkoušce zjistili zánět. Růžence Rokytové vyšly testy krve dobře.
- zkontrolovaly se holčičky Barborka a Elí a s sebou na kliniku si paní doktorka odvezla 3 kočičky na kastraci
- večer dovezla naše dobrovolnice Eliška za paní doktorkou na kliniku zraněného kocourka po sražce s autem. Kocourka jsme pojmenovali Armani. Je to vyhublý, nekastrovaný chlapík. Špatně našlapuje na zadní nožičku, ale rtg je v pořádku. Má však zlomenou pánev, která se ale neoperuje, léčí se klidem. Krevní zkouška dopadla dobře. Kocourek si momentálně užívá komfortu na klinice, kde dostává pravidelnou stravu a ještě si vybírá. Raději má kapsičky, než konzervy :) Granule však baští. Za sebou má prozatím odčervení a čeká ho delší doba v klidu a v pohodlí.


16.6.2016
- přijela za námi opět paní doktorka a dovezla nám vykastrované kočičky - vše proběhlo bez komplikací, a tak se mohly vrátit mezi své kamarády.
- po poradě s paní doktorkou jsme přestěhovali z venkovního domečku s výběhem na dům Sheylu, Mártyho a Hermínku. Mají rýmu, dostávají atb, kapky do očí a utíráme jim usmrkané nosánky :)
- Elí se i přes léčbu Zylexisem opět vrátil zánět v tlamičce (už nemá zoubky a i přesto jí zánět stále trápí) a k tomu dostala ještě rýmu, bere Veraflox.
- proběhla dnes také velká akce - stříhání drápů u fenky Cibilky. Naštěstí je to hodná holka a obešlo se to bez hysterických scén :) Občas jsou ti velcí pejskové větší strašpytlové, než ti mrňousové.
- přijali jsme novou kočičku, kterou vytáhl z vody v Kroměříži hodný pán. Asi je všem jasné, že si kočička nebyla zaplavat :( Pojmenovali jsme ji Arielka. Bohužel kvůli silné alergii na kočky se o ni nemohla pán postarat, a tak ji po domluvě přivezl k nám. Holčička je neskutečně mazlivá a hodná.
Nemá už ani jeden zoubek, takže věk se dá odhadnout velmi špatně. Většinou ho lze odhadnout právě podle zubů. Byla však na začátku březosti a teď se podržte, měla v sobě 8 zárodků, které by však tak malá a hubená kočička nemohla sama nikdy uživit. Můžeme se jen domnívat, že se takto snažil někdo zbavit březí kočky. Je nám z takovýchto lidí opravdu zle!


17.6.2016

- do nového domova odjela jednooká Terezka, ze které máme obrovskou radost. Doma na ni čekal krásný bílý kočičí kamarád.
- dnešní počasí nás hodně potrápilo, jeden den je nádherně a druhý jako ze špatného filmu, dnes bylo opravdu ošklivo s prudkým větrem a to se nikomu nelíbilo. Kočičky byly celý den zalezlé ve svých domečkách.
- Janě se podařilo vytvořit opět další krásné fotky kočiček, které jsme použili na prosbu o pomoc s kastracemi (album na našem facebooku). Máme v azylu opět mnoho kočiček, které musíme nechat vykastrovat. Jsou to buď "puberťáci", kteří by se ale už zakrátko mohli stát "rodiči", což bychom opravdu neradi nebo maminky, které jakmile odchovají svá koťátka, tak půjdou na kastraci a hledat nové domovy. Žádná dospělá kočka/kocour nebo "puberťák" (=odrostlé kotě) od nás neodchází nekastrovaný!!


18.6. a 19.6.2016
- o víkendu se pustil Roman opět do sekání trávy na zahradě, poslední dobou tu dost pršelo a trávě se daří
- proběhl větší úklid, návštěvy tentokrát žádné nebyly, protože lidé už myslí spíše na dovolenou, ale věříme, že se od září opět bude krásně umísťovat. Přece jen máme moc krásná koťátka a i starší klidné a mazlivé kočky a kocoury, kteří by se rádi dočkali  svého páníčka.

 

 

koťátka od Rusalky

13444115_1390387710977026_1491202296_n.jpg

 

 

kocourek Armani

armani2.jpg

 

 

Jaroušek po operaci ouška

jarousek_operace-ouska.jpg

 

zachráněná Arielka

arielka2.jpg

 

 

prosba o pomoc s kastracemi kočiček

amalka.jpg