Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sbírka pro Mikeše

15. 4. 2014

24.4.2014 Sbírku ukončujeme a to proto, že paní, která kocourka nalezla, se rozhodla, že si ho vezme. Přejeme kocourkovi hodně štěstí a aby už se měl v životě jen a jen dobře .

 

 mikes.jpg  

mikes2.jpg

 

15.4.2014 Kocourek Mikeš je asi pětiletý kocourek, který se toulal venku a přežíval jak se dalo, nebo v jeho případě spíše nedalo. Chodil na jídlo k jedné hodné paní, která krmí více venkovních kočiček. Na Mikešovi několik dní pozorovala, že má ránu na krku, bohužel se nechtěl nechat chytit. Podařilo se ho odchytit až ve chvíli, kdy se infekce z rány na krku rozšířila do celého těla a způsobila sepsi organismu.  Mikeš je velmi dehydratovaný, má silnou infekci horních cest dýchacích a tlamičky. A k tomu tu hrozivou ránu na krku. Kocourka bylo nutné uvést do narkózy, ránu ošetřit, vyšetřili se mu uši a provedlo rentgenové vyšetření. Zjistilo se, že má nejenom prasklý bubínek na levé straně, ale také postižené celé střední ucho. Kocourek je tedy na jedno ucho hluchý. Po počátečním strachu se z něj stal velký mazílek, který si nechá líbit úplně všechno. Sice nyní nevypadá zrovna nejlépe, ale chce to jen čas na rekonvalescenci a nakonec z něj bude nádherný pan kocour, který bude svého člověka milovat.

Kocourka po uzdravení nebudeme vracet do původní lokality. Jednak si na člověka nesmírně zvyknul a mohl by mu někdo lehce ublížit.  V lokalitě kde žil, se totiž několik koček již ztratilo neznámo kam. Navíc jeho postižení mu může při "žití na ulici" způsobit problémy např. neuslyší přijíždějící auto či psa.

Jeho současný stav vyžaduje hospitalizaci na klinice - léčíme těžkou rýmu, průjem a ránu na krku. Jakmile bude v pořádku, provedeme kastraci, očkování a bude moci odejít do nového domova.

Jelikož se hospitalizace, léčba a vše ostatní vyšplhá na tisícové částky (fakturu doložíme), moc prosíme o Vaši pomoc, budeme moc rádi za jakéholiv kvalitní jídlo pro kocourka, případně za příspěvek na veterinární péči na účet 2800415801/2010, poznámka Mikeš. Děkujeme mnohokrát všem, kteří kocourkovi pomohou.  Seznam dárců naleznete níže pod fotografiemi.  

 

mikes3-.jpg 

 

Dárce Výše daru
Marcela Keberlová 500 Kč
RNDr. Jitka Kabáthová  300 Kč