Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sbírka na operaci pro Zazu - ukončena

26. 4. 2014

Sbírku 1.8.2014 ukončujeme. Podařilo se nám od hodných dárců získat 5040 Kč, což téměř pokrylo náklady na operaci a léčbu. Srdečně děkujeme všem, kteří jste kočičce Zazu přispěli.

Aktualizace 4.6.2014  Minulý týden podstoupila Zazu plánovanou operaci. Bylo jí odstraněno nemocné oko - na které byla zároveň i slepá. Zazu zvládla vše naprosto bez komplikací. Ještě před uspáním se mazlila se sestřičkou. Po zákroku byla 3 dny hospitalizována na klinice. Nyní už ji máme zase zpět u nás.  

  po-operaci.jpg

Zazu nebo taky Žužu je nesmírně milá a mazlivá kočička, kterou bohužel postihla tzv. " luxace čočky". Příčinu neznáme. Zánětem netrpěla, vrozené to nemá, zranění neutrpěla. Prostě se to stalo (odborně se tomu říká idiopatická příčina - neví se proč). A jak se u ní onemocnění projevuje? Čočka je v ideálním případě asi uprostřed oka, které rozděluje na 2 oční komory. Když se uvolní, dostane se do jedné z nich. V případě Zazu se dostala do přední oční komory. Následkem je, že tekutina, která se v oku normálně tvoří (tzv. komorový mok) nemůže odtékat, v oku se zvýší nitrooční tlak a vznikne tzv. glaukom. Toto vede k oslepnutí na postižené oko. Nynější stav je takový, že prozatím kočička dostává do oka kapky, které snižují nitrooční tlak. Toto bohužel ale její problém nevyřeší. Nejlepší je řešení chirurgické. 

Možnost č.1 je chirurgické odstranění čočky z místa, kde se nyní nachází. Operaci je nutné provést na specializovaném pracovišti a cena za operaci by byla cca 12 000 - 13 000 Kč, což je příliš vysoká částka a bohužel ani po této operaci by se zrak nevrátil.

Druhá možnost je úplné odstranění oka, které je již tak slepé, pro kterou jsme se rozhodli. Částka za tuto operaci se vyšplhala na 3208 Kč. Jelikož už jsme do dnešního dne už léčbu Zazu stála 2740 Kč (faktura), jsou náklady na nezbytnou operaci dalším nečekaným výdajem. Dovolujeme si proto vyhlásit pro Zazu sbírku. Kočičce můžete pomoci příspěvkem na účet 2800415801/2010, heslo ZAZU. Samozřejmě o jejím stavu budeme dále informovat. Všem dárcům, které můžete nalézt níže pod fotografiemi, velice děkujeme .

Po operaci a rekonvalescenci budu Zazu hledat nový domov. Je opravdu krásná a moc přítulná, asi dva roky stará.

Na první fotce je vidět, že pravé oko ( to postižené) je větší, zakalené a v dolní části oka jde vidět i čočka

 

  zuzu2.jpg     

zazu.jpg 

Z částky 5948 Kč jste nám k dnešnímu dni darovali 5040 Kč. Srdečně všem dárcům za Zazu děkujeme.

Dárce Částka
Adam Grabarczyk 500 Kč 
Pavel Kovalančík 500 Kč 
Jitka Nečasová  100 Kč
Lenka Staňková   300 Kč
Olga Záhrobenská   200 Kč
Bronislava Zavřelová   90 Kč
Ivana Burešová 100 Kč
Alena Hudcová 500 Kč 
Marcela Keberlová 500 Kč
Lenka Palasová 300 Kč
Lenka Kyzlinková 200 Kč
Danuše Vymětalová 500 Kč
Kovářová Naděžda 500 Kč
Alena Klímová 250 Kč

Michaela Reitspiesová 

200 kč
MUDr. Jan Tibitanzl 300 Kč