Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosíme, pomozte

22. 4. 2016

Z CELÉHO SRDCE DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ JSTE NAŠIM KOČIČKÁM POMOHLI UHRADIT DLUH ZA VETERINÁRNÍ OŠETŘENÍ!

 

Jsme nuceni vyhlásit sbírku na úhradu veterinárních nákladů, které jsou pro nás již neúnosné. Mysleli jsme, že se nám podaří vše zaplatit z aukcí, které pro nás pořádají naši dobrovolníci, ale nezvládneme to  Z tohoto důvodu jsme také vyhlásili stop stav na příjem nových zvířátek. Nemůžeme se o ně v současném stavu postarat tak, jak bychom si přáli. Je nám to moc líto, protože je nám jasné, že nás kočičky venku potřebují, ale máme také velký závazek k těm, které jsme již přijali. Jakmile bychom měli pro kočičky dostatek krmiva a finančních prostředků na ošetření, bude možné opět zahájit příjem k nám, ale ani jednoho se nám nedostává.

 

V azylu je momentálně 230 koček a 11 pejsků. Více než polovina kočiček je ale starších 10 let, a proto lze očekávat, že náklady na veterinu zde budou stále. Ale i mladé kočičky potřebují veterinární péči. Je potřeba je všechny několikrát odčervit, dvakrát vakcinovat a nechat vykastrovat a to vše stojí nemalé peníze. Jediné co nás v poslední době opravdu těší je nacházení nových domovů. Daří se nám umísťovat kočičky do domovů, kde jsou kočičky brány jako členové rodiny a ne lovci myší.

 

Kdo čtete náš pravidelný týdeníček, tak víte, že paní doktorka k nám jezdí minimálně 2x týdně na kontrolu kočiček. Při každé návštěvě "rozdá" injekce antibiotik, očkování, přiveze nám pro kočičky léky, oční masti, kapky do očí a uší, dietní krmivo prostě vše, co potřebujeme pro kočičky, které jsou zrovna nemocné, ale není akutní jejich převoz na kliniku. Když je potřeba, odebere u nás paní doktorka kočičkám krev a rozbor provede u sebe na klinice. To vše stojí nemalé peníze. Momentálně máme na veterině dluh jen za pravidelné návštěvy paní doktorky do konce března 33.126,- a v tom není započtený duben.

 

Dalších 17.283Kč činí neuhrazené faktury za léčbu kočiček v březnu a to za Františka, Timona, Pumbu a B.J. Bez této léčby by kocourkové zemřeli. V dubnu jsme navíc léčili i kočičky Elí, Hermínku, Šedivku, Růženku, Pippi, Medvědovitou, Adélku a kocourky Semiho, Koloucha a Voldemorta.

 

Zásoby krmiva pro 230 koček máme jen na několik dní. Stelivo díky vám, hodným dárcům, máme na měsíc.

 

Je nám to moc líto, ale bez pomoci dárců nemůžeme jít dál. Bez Vás se nemůžeme odrazit ode dna.

 

A proto nyní, ještě více, než kdy předtím budeme vděční za sebemenší příspěvek na náš transparetní nebo sbírkový účet s poznámkou "veterina".

 

Transparentní účet č.: 2300191602/2010
Sbírkový účet č.: 2800415801/2010

 

Ještě bychom chtěli dodat, že můžeme doložit všechny faktury za léčbu. Paní doktorka velmi pečlivě fotí léčené kočičky a každá naše kočka má zdravotní kartu a vedeme o ní evidenci.

 

NAŠÍM VELKÝM SNEM JE BÝT NA NULE.

 

Nežádáme nic pro sebe, žádný Váš dar není darem pro nás lidi, ale pro zvířata.

 

Z peněz dárců neplatíme náklady spojené s provozem domu (elektřina, voda, plyn) ani provoz auta či mobilního telefonu, ač používáme auto i telefon též pro zvířátka. Z darů platíme pouze krmivo, stelivo, veterinární ošetření a ve výjimečných případech např. odchytovou klec nebo zvukovou past na hlodavce, kteří nákazou ohrožovali naše psy a kočky.

 

PŘIJEĎTE SE K NÁM PODÍVAT A PŘESVĚDČTE SE SAMI NA VLASTNÍ OČI, ŽE SE O KOČIČKY STARÁME S LÁSKOU A JAK NEJLÉPE TO JDE.

 

Za jakýkoli příspěvek Vám mnohokrát děkujeme!

 

 

 

12834954_1317497138266084_700181712_n.jpg