Jdi na obsah Jdi na menu
 


S.O.S. PRO KOMINÍČKY!!

19. 8. 2013
18.8.2013  ZACHRAŇME KOMINÍČKY
(Novinky o Kominíčcích najdete vždy na konci této stránky)
 

kominicci1.jpg 

kominicci7.jpg 

18.8.2013 Řešíme další případ přemnožených koťátek, které potřebují naši pomoc.  Koťátka se narodila paní, která má tři kočky (a pár kocourů k tomu) a která doteď nikoho nenechala vykastrovat. Koťátek se narodilo asi 11 (kočky rodí ve sklepě, kde není šance je najít do doby, než je přivedou), tři našla domov, ale osm už nikdo nechce.  Koťátkům je 5 a 7 týdnů.  Maminky už nemají moc mléka, nicméně jediné, co koťata dostanou, je krupicová kaše. Maso ani granulky neviděli.  Donesli jsme kvůli focení konzervu a strhla se doslova rvačka. Koťátka jsou nesmírně hladová.  Na fotkách to není vidět, ale blechy u nich v kožichu mají dálnice, určitě jsou masivně začervená, protože je nikdo neodčervil.  Je tam problém se sousedy, kterým nesmírně vadí, už byly podány stížnosti.      Nejméně tři dospělé kočky je potřeba vykastrovat (na podzim by byla další koťata), koťata odčervit, ideálně naočkovat, zajistit jim základní jídlo, najít postupně domovy.  Velice rádi bychom pomohli, bohužel už nemáme z čeho, máme u nás nyní kolem 220 dospělých koček a k tomu 30 koťat, máme i tak nesmírné finanční těžkosti.   Proto na na Vás obracíme s prosbou o pomoc.  Víme, že je sezóna koťat a že se to na internetu prosbami jen hemží. Nicméně bychom byli velice vděční, pokud byste nám pomohli tyhle koťátka zachránit.  Buď poslat jakékoliv trochu kvalitnější krmivo, odčervovací pasty Banminth nebo jakoukoliv částku (i 20 Kč pomůže) na náš transparentní účet 2300191602/2010 (heslo KOMINÍČCI), případně na náš účet pro Veřejnou sbírku 2800415801/2010. Snad jim jméno Kominíčci přinese trochu štěstí.  Děkujeme všem, kterým není jejich osud lhostejný   .

 

kominicci3.jpg 

 

kominicci2.jpg 

 

kominicci4.jpg 

 

kominicci5.jpg 

 

kominicci6.jpg

 kominicci8.jpg

 

22.8.2013 Aktualizace : Převezli jsme k nám do Oázy sedm koťátek (jedno našlo včera domov). Odchyt byl dobrodružný, neboť koťata byla téměř den zavřená (aby se nerozutekla) ve sklepních prostorách, kde byla spousta věcí a nesvítilo světlo. Lovit vyplašená poloplachá koťata ve tmě mezi věcmi byl docela oříšek, ale zvládli jsme to. Jen to trvalo o něco déle, než jsme si představovali. Koťata už mají za sebou vstupní veterinární prohlídku, zdají se být relativně v pořádku, jen jsou velmi začervená, mají veliká bříška, a jsou hodně zavšivená, což je horší než pokud by byla zablešená. Koťata jsou v karanténě.   
 
Chtěli bychom velice poděkovat za pomoc s odvozem dvěma skvělým lidem, panu Martinovi a jeho přítelkyni Katce, bez nichž bychom to z časových a logistických důvodů takto rychle nezvládli .
 

kominicci-odvoz.jpg

 

kominiccie.jpg 

kominicci4.jpg

kominicci3.jpg 

30.8.2013  Nechali jsme vykastrovat dvě kočky, maminky Kominíčků. U paní se nachází ještě jedna dospělá kočka, bohužel je hrozně mazaná, tak se nám ji odchytit nepodařilo. Ale má smůlu, nám neunikne!