Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kotátka ze žumpy

4. 10. 2012

Až po několika dnech jsem schopni vám napsat smutný příběh našich čtyř nových koťátek, o jejichž osudu stále není rozhodnuto, a o dalších , kteří neměli ani to štěstí, že by se dostali k nám. 

V jedné nejmenované vesnici na Severní Moravě žijí kočičky, jejichž jediným smyslem existence a způsobem obživy má být chytání myší. Jak už to bývá, kočky jsou nekastrované a proto přivedly na svět spoustu nechtěných koťat. Všechny chodila krmit jedna paní chatařka, které přirostly k srdci. Bohužel místní ‘majitelé’ se rozhodli s koťaty vypořádat po svém. V jednom případě dokonce před jejíma očima. První z majitelů naházel sedm (původní zpráva mluvila nepřesně o dvanácti) dvouměsíčních koťat do funkční žumpy přes skruž. Už jen z té představy mrazí. Nechceme popisovat do detailu scénu, která se tam odehrála, nicméně paní chatařka se snažila koťata vytáhnout podběrákem, což sloužilo místnímu obecenstvu k pobavení. Zachránila čtyři z nich, další v té hrůze bohužel umřela. Jak koťátka vypadala, celá namočená do ho..., si asi umíte představit. Brr...Paní je očistila a než jsem si je mohli odvézt, tak se o ně několik dnů postarala. Druhý pan ‘majitel‘ měl jiný svérázný způsob likvidace koťat. Bylo jich devět a udělal si z nich terč. Postřílel všechna, nezůstalo ani jedno! L Dát je útulku do péče by asi nebyla taková zábava. 


Takže od víkendu máme u nás čtyři koťátka, kterým říkáme žumpíci. Kromě standardních problémů jako je zablešení, začervení, podvýživa, hrozný průjem a v jednom (snad jen jednom) případě dokonce tasemnice, jsou to neuvěřitelně vyděšená zvířátka, to si neumíte představit. Ta hrůza v jejich očích nám vhání slzy do těch našich. Děláme všechno proto, aby to zvládla, už se začínají osmělovat. O jejich a našem boji za jejich přežití vás budeme průběžně informovat. 

V místě události jsme navštívili pana starostu a místostarostu, protože toto opravdu není možné, tahle se chovat k živým tvorům. Vzhledem k naší dohodě nepíšeme nic blíže o místě události. Ve vesnici teď zůstalo několik dospělých koček, které bychom měli dostat možnost vykastrovat (na naše náklady ‘samozřejmě’), pokud je poté vrátíme zpět. Naše finanční situace není vůbec dobrá, už nemáme kde brát, na druhou stranu pokud to neuděláme, příští rok čeká další kupu koťat stejně šílený osud. Situace je to opravdu zoufalá, takže nemáme na výběr. 

Moc prosíme, pokud by někdo mohl žumpíkům poslat PROBICAN nebo CALOPET pastu, nebo jinou vitamínovou pastu pro koťata, prokázal by jim velkou laskavost. Vzhledem k tomu, čeho se určitě i nadýchala a najedla, bychom to pro ně velmi potřebovali. Děkujeme. 

A ještě dodatek : Když jsme si přijeli pro čtyři přeživší žumpíky, další pán nám chtěl vnutit šest malinkých koťátek. Ty jsme však odmítli si vzít, naše kojící kočičky už by další nadělení nezvládly a hlavně tato koťata mají svoji mámu. Ale je pravděpodobné, že tato koťata před zimou také skončí u nás. Alespoń dostala šanci na život a na dětství u své mámy.

zumpici.jpg