Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlkodav Pegas

20. 1. 2014

V pátek 14. 8. 2015 pro nás zapadlo slunce, když odešel náš milovaný "obr" vlkodav Pegas. O Pegasovi jsme psali před necelým měsícem, kdy si při procházce zvrtl přední nohu. Pegase ale vzhledem k jeho věku nedožitých 11 let (narozen 17.8.2004) bolely už všechny tlapy. Vlkodavové se obvykle dožívají věku okolo 7 let a Pegas byl tudíž velkou raritou. Miloval banány a palačinky.


Ačkoli jsme věděli, že přijde brzy čas, kdy se budeme muset s Pegasem rozloučit, nečekali jsme, že to bude tak brzy a velice nás to ranilo. Pegase jsme však museli nechat uspat poté, co se ráno nedokázal postavit na zadní nohy. Pegas nám dal jasně najevo, že už dále nechce bojovat a nedalo se dělat nic jiného, než se rozloučit. Oba páníčkové byli u něho, a tak mohl Pegas v klidu přejít na druhý břeh.


Děkujeme všem, kteří jste našeho Pegase podporovali. Pegas měl virtuální paničku, paní Janu, které patří velký dík za její pomoc. Dále děkujeme paní Ivce, která Pegasovi posílala doplňky stravy od firmy Energy, které mu velice pomáhali. Obrovský dík patří též nadačnímu fondu Irský vlkodav, který našeho Pegase podporoval.

 

zemrel-pegas.jpg

 

20150727_150600_resized.jpg

 

Pegas je starý vlkodav, kterého jsme kdysi zachránili před utracení a už ho u nás necháme dožít, protože je tady zvyklý a myslíme i spokojený. Je to obr s velkým srdcem. Pegase už velmi trápí klouby, má problémy s páteří a hybností zadních nohou, na což užívá kloubní výživu Alavis.

Pegas potřebuje granulky pro velká plemena, malé granule ho duší. Velice mu chutnají granule Bosch Adult Maxi

 

V případě, že byste si Pegase chtěli virtuálně adoptovat, prosíme kontaktujte nás emailem: kocicioaza@email.cz.

Případné příspěvky můžete posílat buď na náš účet veřejné sbírky 2800415801/2010 nebo na transparentní účet 2300191602/2010 v případě, že Vám nevadí být jako dárce viděn. Do poznámky prosím napište PEGAS.

 Za jakýkoli příspěvek na péči Vám mnohokrát děkujeme!

 

Pegase se rozhodla virtuálně adoptovat paní Jana Hiripi. Mnohokrát děkujeme za velikou pomoc.

 

 1-pegas.jpg

3-pegas.jpg 

 

2-pegas.jpg 

 

5-pegas.jpg