Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ferdík

27. 7. 2015

Mourečkovi Ferdíkovi, který u nás bydlel od koťátka tedy téměř 16 let se vytvořil na levé přední tlapce v oblasti „zápěstí“ novotvar, který byl vrostlý mezi šlachy a svaly, a proto by se nedal odstranit jinak, než amputací celé nožičky. Nejprve jsme nechali odebrat jen vzorek pro histologii. Výsledky ukázaly na maligní nádor, avšak předoperační vyšetření krve odhalilo zhoršené jaterní parametry, při kterých by se Ferdík z narkózy už nemusel probudit. Po dvou dnech se ale nádor "jakoby odloupnul“ a tlapička splaskla. Rozhodli jsme se proto pro tzv. "sekundární hojení" rány pod obvazem s tím, že jakmile se hodnoty krve upraví, Ferdík by podstoupil amputaci nožičky.

 

Po 10 dnech hospitalizace, kdy už byla rána skoro zahojená, se jeho stav zhoršil, začal být dušný a RTG hrudníku ukázal na metastáze v plicích.

 

Z tohoto důvodu jsme se s těžkým srdcem rozhodli pro uspání Ferdíčka. Pro každé zvířátko v naší péči se snažíme udělat maximum, aby prožilo šťastný život. U Ferdíčka jsme se však obávali, že by další jeho bytí na tomto světě už nebylo šťastné.

 

Ferdíčka si moc oblíbil páníček Roman, pro kterého byla tato ztráta obrovská. Nikdy na Tebe, Ferdíčku, nezapomeneme!

 

 

 

 

 

20130706_125453.jpg

 

 

20150716_194418.jpg