Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

tri-kocky.jpg

 

Zakladatelkou azylu pro opuštěné kočky a psy je paní Irena Novotná, která se péčí o zvířata aktivně věnuje od roku 1993, kdy žila v Brně a byla svědkem bídy a strádání zvířat žijících na ulici. Těm poskytovala útočiště u sebe doma a v pronajímaných prostorách. V roce 2004 se rozhodla přestěhovat na venkov, aby zvířatům umožnila pobyt venku na zahradě a v prostorách rodinného domu. Na venkově zakoupila rodinný dům a vybudovala azyl, který můžete vidět na fotografiích. Kočičí oáza jako občanské sdružení bylo založeno 18.3.2010. Od roku 2016 fungujeme jako zapsaný spolek (z.s.).

 

Pro kočky je postaven na veliké zahradě rozsáhlý areál a též obývají většinu pokojů v rodinném domě. Azyl se budoval postupně, za vším stojí pouze dva lidé, kteří vše sami postavili i financovali. Na nic z toho nebyly poskytnuty žádné dotace ani drobné dary. Šlo o myšlenku pomoci, ne o peníze. 

 

areal.jpg

 

Kočičí oáza má v současné době na starosti kolem 230 zvířat, z toho 11 psů (přesný počet se mění téměř denně). 

 

Zvířata se do našeho azylu dostávají ve zbědovaném stavu a je potřeba se jim věnovat nepřetržitě v každou denní i noční dobu. Přicházejí dehydratovaní, začervení a zablešení, bohužel také s dalšími jinými, více i méně závážnými chorobami, případně s psychickými problémy způsobenými špatnými zkušenosti s lidmi. V Kočičí oáze poskytujeme všem domov a lásku, zajišťujeme veterinární péči, vakcinaci, kastraci a pejskům také výcvik. Našim zvířatům hledáme stálé domovy. Budeme rádi, pokud si od nás osvojíte zvířátko, případně ho můžete adoptovat na dálku (virtuálně) a tak mu přispět na kvalitnější péči a lepší život.

  

Ačkoliv se staráme o velké množství zvířat, stojí za naším sdružením jen několik málo lidí. Práci pro zvířata věnujeme veškerý náš čas, nemáme žádné zaměstnance a veškerou práci vykonáváme zcela zdarma

 

Když nekrmíme, neošetřujeme, neuklízíme nebo nepereme, tak se věnujeme návštěvám. Naší motivací je láska ke zvířatům. Péči o zvířata zvládáme díky výborné spolupráci s veterinární ordinací ZUZKA (MVDr. Zuzana Weinlichová) a veterinární klinikou Vyvet Vyškov (MVDr. Ivo Hylák).

 

Oba veterináři poskytují našim zvířatům maximální péči, za což jim patří obrovský dík.

 

 

dsc061352.jpg

 

Fungujeme bez jakékoliv podpory z veřejných financí měst či obcí, nemáme s nimi uzavřeny žádné smlouvy. Vše stále hradíme z větší části z našich rodinných příjmů, dostáváme jen příspěvky a dary od drobných dárců. Finanční náročnost provozu našeho azylu je obrovská a bohužel stále stoupá, zejména pokud jde o výdaje za krmivo a veterinární péči. Jsme proto velmi vděční za jakoukoliv formu podpory. Zaměřujeme se na péči o nemocná a zraněná zvířata bez domova či opuštěná malá koťata, která by bez naší pomoci venku zemřela. Tato zvířata vracíme zpět do života a v této práci můžeme pokračovat jen s Vaší pomocí. Jen díky ní můžeme dát opuštěným zvířatům druhou šanci a naději na lepší život.

 

Budeme rádi, když nás po předchozí domluvě navštívíte, ať už si budete chtít azyl nezávazně prohlédnout nebo budete uvažovat o jakémkoliv typu pomoci či osvojení si některého z našich kočičích a psích obyvatel.

 

pani-ina-s-kocicakem.jpg

 
 
 s-jirou.jpg
 
 
 
 

krmeni.jpg

 

Poslání Kočičí oázy:

  • pokytnutí domova a péče toulavým, nemocným nebo opuštěným zvířatům,

  • individuální přístup ke každému zvířátku a jeho konkrétním potřebám,

  • veškerá veterinární péče – odčervení, vakcinace, individuální problémy,

  • kastrace dospělých koček a psů pro zamezení množení zvířat. Kastrace je jediné humánní a účinné řešení problému nárustu nechtěných zvířat, která často umírají na ulici hladem či v důsledku neléčených nemocí, v 'lepším případě' prožijí život v útulku. Jedině kastrace může ukončit nekonečný řetězec dalších a dalších bezprizorních koťat a štěňat, z nichž jen velmi málo dostane šanci na hezký život.  O tom, jak špatně to může dopadnout, se můžete dozvědět zde, fotky jsou trochu drastičtější, ale ilustrují krutou realitu.

  • socializace zvířat (v případě problematických nesocializovaných psů spolupracujeme se školou pro psy z Brna Moravia Dog School, kteří v případě potřeby věnují svůj volný čas našim psům, a to bez nároku na odměnu)

  • hledání adoptivních rodičů na dálku a zejména zodpovědných osvojitelů skutečných (pro zdravé i handicapované kočičky a pejsky).

Děkujeme za Váš zájem!

 

2-dsc_0810.jpg

 

1---dsc_0371.jpg

 

verunka.jpg

 

 kotatka.jpg

 

na-stole.jpg

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky ze života azylu