Jdi na obsah Jdi na menu
 


ANDÍLCI

9.6.2013 Proměna malého Vetřelce. Je to zlatíčko a hledá domov.

 1vetrelec.jpg vetrelec1a.jpg 

 

1.6.2013 Jak jde čas, Andílkům se daří lépe a lépe. Z devíti koťátek, které jsou přímo u nás v Oáze, jsou už dvě zamluvená, snad vše dopadne jak má. Ostatní je stále možné si zamluvit. Jen nám pořád dělají starosti dva z nich (Charlottka a Vetřelec, jak mu říkáme s láskou ), a to kvůli jejich problémům s očičkami. Stále vyžadují intenzivní veterinární péči a ošetřování, ale i u nich je viditelný posun k lepšímu. A jedno koťátko (Bedříšek) má stále trochu zažívací problémy, snad se vše srovná. Na fotkách jsou tři nemocná koťátka na klinice Vyvet. V současné době se staráme celkem o 19 koťátek, tak bychom byli velice vděčni za jakékoliv kotěcí kapsičky nebo příspěvek na léčbu, odčervování a očkování. Předem děkujeme všem hodným lidem.

 charlottka.jpg

andyylci-20-1--1-.jpg 

bedrisek.jpg

16.5.2013 Co nového u Andílků? Zprávy máme dobré i špatné. Dobré zprávy jsou ty, že šest koťátek se má už k světu, rostou jako z vody a sílí. Pokud se nestane nic nepředvidatelného, za 1-1.5 měsíce budou moci odcházet do nových domovů. Špatné zprávy jsou ty, že dva Andílci museli být opět hospitalizovaní na klinice Vyvet kvůli velkým problémům s očima a třetí Andílek kvůli velkým zažívacím problémům. A ta nejhorší zpráva je, že jsme jednoho Andílka, Mourečka, museli po konzultaci s paní doktorkou nechat uspat,protože strádal a přestal se vyvíjet (fotečku má kocourek v sekci Kočičí nebe). Jinak všichni jsou pod stáleým veterinárním dohledem. Určitě jim pomohl Zylexis, který jsme jim nechali píchat, je to sice drahá záležitost, ale měla smysl.

andilci-na-prochazce1.jpg

andilcinaprochazce2.jpg

 

na-klinice1.jpg 

naklinice2.jpg

02.05.2013 Přinášíme další stručné zprávy, jak se mají Andílci. Tři koťátka byla hospitalizována na klinice Vyvet, zachraňujeme jim očička, jedno navíc dostalo rýmu a nejí. O ta se dost bojíme. Ostatní jsou u nás, mají se v rámci možností dobře, všem samozřejmě musíme pravidelně prokapávat a čistit oči, díky Vaší finanční podpoře můžeme všem nechat píchat Zylexis, což je přípravek na podporu imunity, za to jsme velice rádi. A samozřejme dokrmujeme. Koťátka, která zůstala u nás, si hrají a mají se k světu. V pořádku jsou také koťátka, která zůstala na místě a dál se o ně společně s jejich dvěma maminami stará hodná paní, jezdíme je pravidelně kontrolovat. Níže na fotkách koťátka ošetřuje naše paní doktorka.

andilek1.jpg

andilci3.jpg

 

andilci4.jpg

 andilci5.jpg

 andilek2.jpg

29.4.2013 AKTUALIZACE

Když jsme minulý týden jeli Andílky navštívit, bylo nám do pláče. Došlo u nich k nástupu oční infekce, navíc starší maminky je přestaly zvládat krmit, takže koťátka bylo dost hubená. V noci na pátek jsme připravovali a desinfikovali pokoj u nás, přesunovali původní obyvatele do venkovního výběhu a v pátek ráno děvět Andílků a dvě maminky převezli k nám. Čtyři zdravá koťátka a dvě maminy zůstali na místě. Kapeme jim Tobrex a Gentamicin, očička musíme každou hodinu čistit a rozlepovat, aby nedošlo k nejhoršímu, tedy nezvratnému poškození. Navíc je co dvě hodiny přikrmujeme, a to i v noci. Je to docela náročné, ale už se nám dětičky lepší, některým se očička viditelně uzdravují a také přibrali. Uděláme pro ně vše, co je v našich silách. Bohužel koťátek je už pouze třináct, dvě byla údajně zalehnuta ještě před naším převozem k nám. Moc a moc děkujeme všem za podporu. Moc nám to pomáhá.

holcicka3.jpg

 

chlapecek.jpg

krmeni.jpg24.4.2013 

O POMOC VÁS PROSÍ PATNÁCT NEŠŤASTNÝCH KOŤÁTEK A JEJICH ČTYŘI KOČIČÍ MÁMY

andilci1.jpg

O pomoc Vás prosí čtyři kočičí mámy a jejich patnáct koťat. A tři dospělí kocouři k tomu! Kočičky momentálně nejsou u nás, stará se o ně hodná paní, pro nás není reálné, abychom v tuto chvíli k našim 210 kočkám přijali dalších 22, ale otočit se k nim zády a nechat je bez pomoci nemůžeme a ani to nedokážeme. Bohužel takové množství koťat je finančně velmi náročných, trpí běžnými problémy jako je svrab, začervení, problémy s očima. Po odstavení budou potřebovat jídlo a abychom jim mohli případně hledat domovy (koťátka jsou opravdu nádherná a paní je socializuje), musíme je též naočkovat. Navíc maminy jsou starší a už dost vyčerpané, možná bude nutné koťátka dokrmovat kotěcím mlékem. Dospělé kočky by bylo potřeba po odstavení koťat vykastrovat. . My jsme bohužel v situaci, kdy nám nezbývají žádné finance, naopak (žije u nás 220 zvířat). Proto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc. Pokud nám například pošlete 30 Kč, koupíme jim 300 g granulí pro koťata a to není málo. Jestliže byste chtěli těmto koťátkům přispět na jejich záchranu, můžete nám poslat buď finanční příspěvek na transparentní účet 2300191602/2010 (s poznámkou ANDÍLCI), případně jim poslat jakoukoliv materiální pomoc (kotěcí mlíko, podložky, kotěcí granulky či kapsičky). Vše samozřejmě nafotíme. Moc všem hodným lidem, kteří pomůžou, za tyto tvorečky děkujeme. Vzhledem k naší finanční situaci pro ně můžeme udělat jen to, s čím nám pomůžete. Prosíme, nenechejme je v tom samotné.

 

andilci4.jpg

 

andilci7.jpg

andilci3.jpg

andilci2.jpg

 andilci5.jpg