Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality rok 2012

21. 3. 2013

28.12.2012  Pro představu, jak vypadá tuna steliva (přesně řečeno 1050 kg) neboli naše zásoba tak na 5-6 týdnů. Kupujeme dřevěné peletky, protože písky jsou 'po použití' moc těžké a při tak velkém počtu koček bychom se asi utahali k smrti :) Cena za tuhle hromadu je 6000 Kč. Složí nám ji vždycky před dům a my ji musíme odtahat do našeho skladiště. Použité stelivo vyvážíme do ekodvora k likvidaci.

 

stelivo.jpg

 

25.12.2012 Jak jsme k drahé germicidní lampě přišli aneb vánoční příběh (k smíchu nebo k pláči?)

Bylo nebylo, jedna hodná neznámá paní nám chtěla udělat radost a objednala nám germicidní lampu za 13.000 Kč. Tu nejlepší a nejdražší. No, také myslíme, že si zasloužíme jen to nejlepší . Objednávku udělala naším jménem telefonicky, asi aby se nemusela zdržovat papírováním. Bohužel nedopatřením to objednala na dobírku. Fakt smůla, že? ... No, smůla asi ne, protože když už všem zúčastněným muselo být zřejmé, jak to všechno bylo, ještě dodavateli volala, aby se ujistila, zda vše proběhlo v pořádku. Nic jí neřekli, tak my vzkazujeme : Vše dopadlo naprosto skvěle, mohla jste se nás zeptat přímo. Protože lampa byla na zakázku a objednávku nešlo stornovat, protože my jsme ji nemuseli přebírat a protože se jistí lidé slušně řečeno naštvali, dostali jsme lampu jako dárek. Jsme za ni moc rádi, nikdy bychom si ji nemohli dovolit a přece jen v azylu, kde se neustále střídají zvířátka, je taková lampa velmi potřeba. Jen škoda, že dodavatel další objednávku přijme jen po sdělení našeho hesla, jinak bychom paní požádali, aby nám objednala ještě dvě... no, raději tři . Tak paní pouze přejeme příjemné prožití vánočních svátků a doufáme, že má z lampy stejnou radost jako my. Děkujeme Vám. Ačkoliv smysl a důvod nám zůstává utajen.

lampa.jpg

23.12.2012 Mnohokrát děkujeme všem, kteří nás navštívíli v předvánočním týdnu a víkendu. Je úžasné, že jste si v době, kdy finišujete přípravy na vánoční svátky s vašimi rodinami a blízkými, našli čas navštívit opuštěná zvířátka v Kočičí oáze a přilepšit jim vašimi dary. Není to samozřejmost a my si všeho velice vážíme. Děkujeme vám všem. Obzvláště však děkujeme panu Duškovi (na fotce vpravo), který nám nejenže přivezl dvě zateplené boudičky pro kočky, ale také nás finančně podpořil a virtuálně si adoptoval dva kočičáky. Jsou to první virtuálně adoptovaná zvířátka v Kočiči oáze, máme z toho velkou radost.

sam_2091a.jpgsam_2097b.jpg

19.12.2012 Je to už několik dní, co nějaký dobrák hodil našemu sousedovi se psy do zahrady několik kočiček. Špatná zahrada nebo záměr? Bohužel příběh nemá šťasný konec, nejprve přežívá alespoň jedna kočička (na fotce níže), bohužel i ona podléhá vnitřnímu zranění přes okamžitou veterinární péči. Prosíme, kastrujte kočky a neházejte je do cizích zahrad. Následky můžou být tragické. A utrpení živých tvorů naprosto zbytečné.

A ještě dvě zprávy dnes, jedna dobrá a jedna smutná. Smutná zpráva je, že rezavý kocourek Sunny dnes zemřel. Svrab, začervení a zablešení bylo příliš mnoho pro jeho malé tělíčko. Věřili jsme, že to zvládne.  Dobrá zpráva je, že dnes našel domov Obláček, z toho máme velkou radost.

2.jpg 

18.12.2012  Kočičky v Kočičí oáze mají velkého ducha

glumicek.jpg

 

17.12.2012  Nejmladší koťátko, o které se v současné době staráme, je malý kocourek Sunny [Sany]. Včera jsme ho odvezli k hospitalizaci na veterinární kliniku, kde dostává infuze. V jaké stavu se k nám dostal vidíte sami. Hrozně moc si přejeme, aby zabojoval a zvládnul to. [Aktualizace 19.12 kocourek bohužel zemřel, jeho tělíčko to nezvládlo  ]

rezave-kote-mala.jpg

 

12.12.2012  Naše sousedka, paní Jitka, která nám chodí pravidelně pomáhat se zvířátky, zejména našimi pesany a všechno tady hlídá, když náhodou potřebujeme odjet. Zejména náš Roneček paní Jitku naprosto zbožňuje :) Tak bychom jí dnes rádi veřejně poděkovali.

 

 jitka-upravena.jpg

8.12.2012   . Dnes nás opustil Baronek, je nám velice smutno a těžko. S Baronkem končí jedna naše životní etapa. Baronek se u našich dveří objevil hned po našem přistěhování do Holubice v roce 2004. Začali jsme ho krmit a postavili mu u nás na zápraží domeček, kde bydlel. Chvíli mu trvalo, než si k nám našel cestu, ale časem jsme byli jeho. Před týdnem se ztratil a čtyři dny se neukázal. Podnikali jsem pátrací výpravy a hledali ho snad úplně všude. Před dvěmi dny se v pořádku vrátit. Byli jsme šťastní. Dnes jsme ho našli mrtvého v jeho pelíšku. Baronku doufáme, že jsi u nás měl hezký život a víme, že si se k nám před smrtí vrátil, abychom nemuseli každý večer usínat se strachem a myšlenkami na to, co se ti mohlo stát... Bude se nám po tobě moc stýskat.

 baronek-mala.jpg

 

6.12.2012   Barunku máme po operaci zpátky doma :). Za bezplatnu kastraci a operaci nádorů děkujeme MVDr. Ivanu Stuchlíkovi a jeho dceři Petře Farkasové, která navíc měla Barunku po operaci u sebe v domácí péči. Vše dopadlo skvěle a Barunka už zase řádí u nás. Petra ji navštěvuje, aby se jí nestýskalo. Vlastně oběma :)

  2---petra-s-barunkou-5-zmensena2.jpg

barunka-zmensena.jpg

5.12.2012 Zateplené polystyrenové boudičky jsou na svých místech a slaví velké úspěchy. Hurááá.

 polystyrenove-krabice9-mala.jpgpolystyrenove-krabice10-mala.jpgkrabice2-mala.jpg

5.12.2012 Přichází zima, čekají nás krušné časy.  Odhrabávání sněhu, zamrzající voda, brzké stmívání ... Však o tom od nás uslyšíte. Budeme se snažit moc si nestěžovat, když jsme se dali na vojnu, musíme bojovat .

 vybehy-mala.jpg

 

28.11.2012 Naše internetové stránky navšítvila Petra Farkasová, dcera MVDr. Ivana Stuchlíka, a objevila povídání o naší fenečče Barunce, která potřebovala kastraci a velice nutně též operaci nádorů na cecíkách , na kterou jsme bohužel neměli finance. Zařídila nám operaci zdarma u svého tatínka. Ten nám přídavkem daroval pytel krmení pro naše pesany a slíbil další spolupráci. Petra pro změnu poskytuje Barunce skvělou pooperační péči. Za vše oběma tisíckrát děkujeme, moc si pomoci vážíme.

 barunka.jpg

 

10.11.2012  Dáreček aneb noční překvapení na verandě .  Chudáček kocourek moc pláče a má bolavé zadní nožičky, nenechá si na ně šáhnout. Dostává jméno Dário. Až se dá do pořádku, budeme mu hledat domov.

 darecek.jpgkocourek-darecek.jpg

 08.11.2012 Zakoupeno 60 ks polystyrénových krabic pro kočičky do venkovních výběhu na zimu, do nich dáme seno a budou se mít supr. Tedy doufáme. Samozřejmě doma na gauči by jim bylo lépe...

 krabice--diry.jpgseno2.jpg

 

25.10. 2012 Jedno z našich koťátek, asi 3 měsíční holčička, našla nový domov. Nová majitelka ji dala krásné jméno Lady Darzamath. Víme, že bude mít úžasný domov a proto máme obrovskou radost.

 

lady-darmazath.jpg

 

7.10.2012  Máme další nová koťátka, tato byla nalezená v obci Pozořice u cesty, kde by je určitě něco zajelo. Taky jsou v léčení. Pojmenovali jsme je Charlie (to je ten černobílý) a to vykukující vzadu je Chaplin. 

 kotatko-v-modre-dece-bilocerne2pozorice-mala.jpg

 

6.10.2012  Asi abychom dlouho nesmutnili po koťátkách z opuštěného domu, přihrál nám osud do cesty dvě nová koťátka nalezená v obci Tvarožná. Pracovně jim říkáme Tvarůžci. Jsou chudáčci vyhublí, začervení, neuvěřitelně zablešení (blechy mají u nich v kožichu dálnice, chodí tam jedna za druhou), mají rýmu a svrab. Nevíme, jak všechno dopadne, ale víme, že už se jim muselo hodně ulevit, když jsme si je vzali do parády.

 

kotatka--jedno-rezave-mala.jpg

 

6.10.2012  Dnes zemřelo poslední z koťátek z opuštěného domu, v posledním týdnu nás opustila tři koťátka, která bojovala o život. Bohužel byla odtržena od své mámy moc brzy a jejich šance na přežití nebyly příliš vysoké. Je nám z toho velmi smutno.

kotatko-z-opusteneho-domu-bojuje2.jpg

 

 4.10.2012  Před pár dny byla přijata koťátka ze žumpy, jejich příběh si můžete přečíst zde. Tento příběh je velmi smutný a ukazuje jak těžká je práce pro nás, kteří milujeme zvířata. Pro více fotografií klikněte na fotku.

 

zumpici.jpg

 

27.9. Dnes jsme museli nechat uspat měsíčního chlapečka, bohužel nezvládl svůj boj o život. Byl napadený chlamydiemi a dostal velmi těžký zánět, už by se jen trápil, nebylo mu pomoci. Je nám to moc líto chlapečku, moc jsem si přáli, abys tady s námi zůstal. Kocourek k nám přišel společně s dalšími deseti koťátky a jejich dvěma maminkami z místa, kde se kočky nekontrolovatelně množily a přežívaly bez jakékoliv zájmu lidí z okolí, podle toho také bohužel vypadaly. O těchto kočičkách jsme tady ještě nepsali. Další tři koťátka z této skupiny mají stejný problém a mají napadené oči, bojujeme, dostali atb, budeme muset vyhledat očního specialistu, jestli jim půjde očička zachránit. V takových případech finance, ačkoliv se nám jich vůbec nedostává, nemůžou hrát roli. Sedm koťátek je naštěstí relativně zdravých.

 

kocici-oaza-324.jpg

 

26.9. Máme od středy čtyři nová koťátka, asi 2 týdenní, někdo je odhodil ve stájích ke koním. Máme naštěstí kojící kočičky, vypadá to velmi nadějně, můžete se podívat. Další případ naprosté lidské bezohlednosti. Potom máme ještě jeden 'případ', 12 dvouměsíčních koťat hozených do žumpy! Ale o těch napíšeme více později, zatím se z toho sami vzpamatováváme. Počet přijatých koťat za poslední dva týdny je enormní, za ty dlouhé roky, co to děláme, je tento rok snad nejhorší.

 

kotatka_staj.jpg

 

20.9. Bohužel nás opustilo jedno z koťátek zachráněných z opuštěného domu, holčička Rozárka. Nemáme slov. Přemýšlíme, co jen se honí hlavou člověku, který zavře malá koťátka do opuštěného domu a tím je vědomě a záměrně odsoudí k smrti. Doufáme, že zbylá tři koťátka z původních pěti svůj boj o život vyhrajou. U jednoho z nich musíme ještě hodně bojovat.

 

 

zbyla-3-kotata-z-opusteneho-domu.jpg

16.9.  Dnes jsme měli moc milou návštěvu z Brna, Aničku Kubíčkovou. Doufáme, že to nebyla návštěva poslední.

 

kubickova2.jpg

 14.09.2012 - Dnes byl pro nás velký den. Měli jsme první návštěvu, která k nám přišla díky naší prezentaci na Facebooku. Byla to návštěva nečekaná, ale o to více příjemná. Také jsme dostali nějaké dobroty pro zvířátka, za které moc a moc děkujeme.  

 

navsteva1.jpg

 

navsteva2.jpg

10.9.2012 - Dnes jsem přijali do našeho azylu čtyři asi sedmitýdenní koťátka, která našla paní venčíčí své psy vyhozené a zavřené v opuštěném domě, vlastně lépe řečeno našli je ti psi. Koťátka měla štěstí v neštěstí. Paní co je našla byla tak hodná, že je odčervila a odblešila a pak donesla k nám. Bohužel jedno bylo v tak zbídačeném stavu, že nepřežilo. Nás čeká výlet na veterinu a očkování. Už začínáme mít velké obavy, jak u nás všechny uživíme a jak uhradíme účty na veterině :((  Koťátka samozřejmě hledají nové domovy, zítra dodáme fotografie.

 kotatko.jpg

3.9.2012 - V pondělí se nestalo nic neočekávaného, kolem zvířátek byla kupa práce jako vždycky. Zato víkend byl o něco smutnější.  U jedné kočičky jsme objevili agresivní nádor mléčné žlázy, už je po operaci a dnes už baští . Jedno z našich malých koťátek má nemocné srdíčko. A do třetice všeho smutného. Náš malý siamský kocourek je autista, resp. k lidskému autismu paní doktorka přirovnala jeho nemoc. Bude to samotář co se nerad mazlí. Tak se bojíme, že ho teď nikdo nebude chtít. Kocourkovi bychom se samozřejmě snažili vyjít vstříc a zajistit mu co nejvíce soukromí, ale přeci jen by pobyt v azylu, kde žije taková spousta dalších kočiček, nebyl ideální.

kote-v-dlani.jpg

31.8.2012 - Dnes ráno nám udělal obrovskou radost balík ze Zoohitu od anonymního dárce, ve kterém byly dva 15kg pytle granulí pro kočičky. Takové překvapení jsem zažili poprvé od chvíle, kdy jsme před mnoha lety azyl otevřeli. Moc moc děkujeme a velmi si pomoci vážíme. 

30.8.2012 - Dnes nám udělala velkou radost naše dárkyně Alenka Hudcová, která nás přijela navšítivit. Bohužel návštěva nebyla úplně povedená, museli jsme odvézt na veterinu jednu kočičku, která se nám přestala líbit. Paní doktorka nám řekla, že má velmi agresivní nádor mléčné žlázy, který musel vyrůst během posledních 3-4 dnů a který bylo třeba okamžitě odstranit. Kočulku si paní doktorka nechá po operaci u sebe, aby paní Ina mohla zvládat péči o tu velkou hromadu koťat, co má momentálně doma. Tak prosím držte kočičce palce, ať vše zvládne .

29.8.2012 - Dnes se nám do azylu vrátila čtyři siamská koťátka, která se sice původně u nás narodila, a to kočičce, kterou jsme dostali z rušené chovné stanice, ale po narození byla moc nemocná, tak jsme je museli nechat v ordinaci u paní veterinářky. Teď už jsou koťátka zdravá a vypadá to, že už všechna našla nový domov. Do nových domovů můžou odejít ke konci září. Pokud tedy vše dobře dopadne, bude se nám po nich moc stýskat. Na fotografii je naše holčička Pentlička.

2012-08-29_15.29.15.jpg