Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality od ledna do června 2016

1. 1. 2016

28.6.2016 Máme zprávu z histologického vyšetření kocourka Jarouška. Bohužel měl chlapeček v oušku zhoubný nádor - sarkom. Jarouška proto budeme bedlivě hlídat.
Zhoubné nádory se nevyhývají ani zvířatům, naopak se s nimi setkáváme čím dál tím častěji

 

jarousek.jpg

 

19.6.2016 Kdo čtete pravidelně náš týdeníček víte, že začal mít problémy s ouškem kocourek Jaroušek. Bohužel to začalo vypadat velmi podobně ošklivě tak jako u kocourka Toníčka nebo Gabrielka, a tak musel odjet k paní doktorce na kliniku. V uchu byla vidět otoskopem velká masa. Proto paní doktorka provedla operaci, ablaci zvukovodu - odstanění zvukovodu, kdy byla odstraněna masa, která vyrůstala až z bubínku (to bylo zjištěno až při operaci). Ven musel jít tedy i ušní bubínek, jinak by se to odstranit nedalo. V místě operační rány má Jaroušek zavedený drén. Naštěstí nemá žádné problémy s koordinací pohybu a krásně baští. Tkáň z ucha paní doktorka poslala na histologii, abychom věděli s čím máme tu čest :( O výsledcích histologického vyšetření vás budeme informovat. Jaroušek je na jedno ouško hluchý, ale věřte, že se mu hodně ulevilo! Děkujeme naší šikovné paní doktorce za skvěle provedené operace. Máme štěstí, že nám osud poslal do cesty zrovna Zuzku, která je nejen velmi šikovná operatérka, ale také člověk s velkým srdcem!


 

 

jarousek_operace-ouska.jpg

 

 

 

18.6.2016 Kocourek Armani je venkovní kocourek, kterého jedna hodná paní krmila. Kocourek se ale ztratil a po 14 dnech se objevil poraněný. Paní nebyl osud kocourka lhostejný a požádala o pomoc naši dobrovolnici Elišku. Ta neváhala a kocourka odvezla ihned na kliniku k paní doktorce Zuzce. Je to vyhublý, nekastrovaný chlapík. Podle nás je to rasa Ruská modrá a i přesto to byl tulák :( Armani špatně našlapuje na zadní nožičku, ale rtg je v pořádku. Má však zlomenou pánev, která se ale neoperuje, léčí se klidem. Krevní zkouška dopadla dobře. Kocourek si momentálně užívá komfortu na klinice, kde dostává pravidelnou stravu a ještě si vybírá. Raději má kapsičky, než konzervy, njn šlechtic :) Granule však baští. Za sebou má prozatím odčervení a čeká ho delší doba v klidu a v pohodlí.

 

 

armani2.jpg

 

 

17.6.2016 odjela do nového domova kočička Terezka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

16.6.2016 Přijali jsme novou kočičku, kterou vytáhl z vody v Kroměříži hodný pán. Asi je všem jasné, že si kočička nebyla zaplavat :( Pojmenovali jsme ji Arielka. Bohužel kvůli silné alergii na kočky se o ni nemohla pán postarat, a tak ji po domluvě přivezl k nám. Holčička je neskutečně mazlivá a hodná.
Nemá už ani jeden zoubek, takže věk se dá odhadnout velmi špatně. Většinou ho lze odhadnout právě podle zubů. Byla však na začátku březosti a teď se podržte, měla v sobě 8 zárodků, které by však tak malá a hubená kočička nemohla sama nikdy uživit. Můžeme se jen domnívat, že se takto snažil někdo zbavit březí kočky. Je nám z takovýchto lidí opravdu zle!

 

arielka2.jpg


 

 

 

13.6.2016 odjela do nového domova kočička Dorotka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

12.6.2016 Přijali jsme 2 koťátka bez maminky, které k nám přivezla holčička s tatínkem. Našli je toulat se po silnici v Brně. Je jim asi 6 týdnů.


Zdají se být v pořádku, ale s jistotou to budeme moci říct až časem. Musíme je šetrně odčervit a poté je otestujeme na smrtelné kočičí nemoci FIV a FeLV. Jsou v karanténě, kde je budeme bedlivě sledovat.

Za jakoukoli pomoc nejen pro tyto prcky vám budeme nesmírně vděční. Bez vás všech bychom nemohli nadále existovat!! Děkujeme!
 
 

13444473_1390392590976538_870549680_n.jpg

 

11.6.2016 Máme takovou zvláštní zprávu o Saxánce, ale je to holt příroda. Saxánka bohužel v noci snědla jedno ze svých miminek. Víme, že to zní morbidně, ale je to tak.

Všichni jsou v karanténní kleci, kde k nim nemá nikdo přístup a ani nemají možnost někam odejít. Večer bylo miminek 5 a ráno pouze 4. V přírodě to chodí tak, že pokud je nějaké koťátko nemocné, máma kočka to takto vyřeší a myslíme, že to byl i tento případ. Koťátko bylo ze všech nejmenší a ač bylo na první pohled zdravé, maminka to cítila jinak :(
 
 

13434254_1390390170976780_468928690_n.jpg

 

6.6.2016 odjeli do nového domova kocourci Alánek a Tarzan. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

5.6.2016 NALEZENÁ KOČIČKA V BRNĚ - KOMÁROVĚ
Včera byla nalezena kočička v Brně-Komárově. Je to nádherná, moc přítulná kočička, dobře živená, zdravá, a tak si myslíme, že se někomu jen ztratila.
Pokud jste kočičku poznali, volejte na tel. 602 166 969. DĚKUJEME ZA POMOC S HLEDÁNÍM MAJITELE!

 

 

nalezena-kocicka4.jpg

 

 

4.6.2016 Přijali jsme březí kočičku, která při příjezdu k nám již rodila. Pojmenovali jsme ji Saxánka a porodila celkem 5 mrňousků. Paní, která kočičku našla v Brně a přivezla
ji k nám si ji však po odchování miminek vezme domů. Koťátka jsou krásně zbarvená, a tak věříme, že všem dokážeme najít krásné a milující domovy. Maminka je hodná, mazlivá a velice vděčná za klid a bezpečí, který teď tolik pro sebe a svoje děti potřebuje.

Děkujeme, že nám pomáháte, protože bez vás všech bychom v takové situaci pomoci nedokázali. Kdo by nám chtěl vypomoci materiálně, tak nyní nejvíce potřebujeme
kotěcí granulky a konzervičky. Je to již třetí rodina, o kterou se staráme a koťátka rostou jako z vody (Rusalka s 3 koťátky a Rohlenka s 2 koťátky).

 

13318749_1384642431551554_1855240576_n.jpg

 

 

13335455_1384642428218221_77674992_n.jpg

 

 

2.6.2016 Přinášíme vám nové zprávy od Lucia z kliniky. Výsledky kontrolního odběru krve jsou dobré. Červené krvinky zůstaly po operaci téměř stejné jako před ní, což je skvělé. Nadále ale dostává lék Erytropoetin, aby do nového domova šel s co nejvyšší možnou hladinou. Výrazně se snížil počet bílých krvinek, protože zdroj infekce zmizel. Nicméně antibiotika ještě do vytažení stehů bude užívat. Co se týče hodnot ledvin, ty se trochu snížily, hlavně díky třídenní infuzní terapii po operaci. Několik dní po operaci se Lucius na paní doktorku tvářil, že už nebudou kamarádi, ale dnes už se opět mazlí  Nevíme, co to mělo znamenat. Jak už jistě víte, na Lucia čeká jeho nová rodina a my doufáme, že bude brzy fit, aby mohl odjet domů.

Chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem hodným lidem, kteří jste nám po výzvě poslali pro Lucia finanční příspěvky. Díky vám všem jsme mohli jeho operaci ihned uhradit a nenarůstal nám dluh na veterině, tak jako dříve. Je pro nás velmi důležité, abychom nejen nakrmili všech 230 kočiček a 11 pejsků, ale také jim mohli poskytnout veterinární péči, bude-li to třeba.

Děkujeme všem za pomoc!!

 

lucius-2.6..jpg

 

 

31.5.2016 odjel do nového domova kocourek Silvestr. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

30.5.2016 Luciusek se má při pondělku dobře, samozřejmě bereme-li v potaz, že je po náročné operaci. O víkendu byl na infuzích a zítra bude brát paní doktorka ještě jednou krev na rozbor. Krásně ale papá, což nám dělá radost! 

 

Chtěli bychom ještě jednou moc poprosit hodné dárce o pomoc s úhradou Luciovi operace, léků, hospitalizaci a dietní krmivo. Do dnešního dne činí faktura za Lucia 6.420Kč. Je to cena za operaci (amputaci zbytku nožičky a kastraci), 2x rozbor krve, lék na ledviny Pronefra, další dávka léku Eritropoetin na zvýšení červených krvinek, infuzní terapii po operaci, dietní krmivo Renal a hospitalizaci na klinice.

 

Mockrát děkujeme za jakýkoli příspěvek na náš transparentní účet č. 2300191602/2010 s poznámkou: LUCIUS. Z tohoto účtu budeme také fakturu hradit. Děkujeme všem!

 

image-13764.jpg

 

 

28.5.2016 Luciusek má operaci zdárně za sebou. Operace proběhla bez komplikací a krátce po ní už měl chuť k jídlu a snědl kapsičku. Ještě několik dní bude ale dostávat infuze kvůli ledvinám. Paní doktorka mu provedla ještě rtg hrudníku a zjistila zhojenou zlomeninu hrudní kosti, byl tedy pravděpodobně v minulosti chudinka sražen autem :(

 

 

img_20160527_115542.jpg

 

 

 

27.5.2016 Paní doktorka udělala Luciovi další kontrolní odběr krve, podle kterého jsou červené krvinky již v mezích normálu. Klesání bílých krvinek se zastavilo zřejmě proto, že má v těle stále zdroj infekce tedy otevřenou ránu na tlapičce, kterou mu utrhla nastražená past (tzv. železa). Protože zdravotní stav kocourka se velmi zlepšil a i přibral (nyní váží 3,3kg), podstoupí dnes amputaci zbylé nožičky spolu s kastrací. Držte chlapečkovi prosím palce!!

 

lucius-27.5.2016.jpg

 

 

26.5.2016 Naše milé dobrovolnice Bohdana a Eliška pro paní Irenu připravily překvapení v podobě básničky. Autorem je kočičí poeta Michal Blahout, ale nápad byl od začátku až do konce holek. Paní Irenu dojala báseň k slzám. Děkujeme a prosíme, zůstaňte holky takové jaké jste! 

 

Přijeli jsme zblízka i zdáli,
abychom Irenko ti najevo dali,
že nejsi na to všechno sama,
jsi naše milá kočičí máma...

 

Srdce tvé pro Oázu bije,
nemálo čičin i díky tobě stále žije,
černé i bílé, zrzavé či mourovaté
vzpomínají na tvé ruce zlaté.

 

Nejsi v tom naštěstí sama,
Lucka, Bohdana, Eliška i Jana
snaží se ze všech sil,
aby se plnil společný cíl.

 

Příznivě jsou nám nakloněni
moc hodní muži, děti i ženy,
jejichž dary všeliké
jsou zdrojem pomoci veliké.

 

Pomáhají mladí i staří,
někdo šíří letáčky,
jiný třeba draží,
knihy, puzzle, natáčky.

 

Jsi hrdinkou nejen pro mne,
Oázu zřídilas ve svém domě
a věnuješ jí spoustu času,
slyšíš mňoukat tu spoustu hlasů?

 

To kočičáči potají,
pro tebe hymnu skládají
a nacvičují chvalozpěvy,
protože vědí, co mnohý z nás neví.

 

 

24.5.2016 Přijali jsme březí kočičku těsně před porodem, tedy údajně před porodem. Paní doktorka ale zjistila, že je kočička už po porodu. Bříško sice měla stále veliké, ale koťátka nikde. Začal tedy souboj s časem a všichni kdo mohli, hledali na místě původního pobytu kočičky její čerstvě narozená miminka.

 

Nakonec jsme našli 3 mrňousky, ale pro jednoho bylo už pozdě :( Maminka a 2 její miminka jsou na klinice u paní doktorky. Kočička je kojí, tak doufáme, že budou v pořádku.

 

Po odchování miminek necháme kočičku vykastrovat a je možné, že potom pojede bydlet k paní, která se o kočičku starala v původní lokalitě. Navíc nám paní přislíbila i pomoc s hledáním nových domovů pro koťátka. Kočičku jsme pojmenovali Rohlenka podle místa nálezu.

 

 

 

rohlenka.jpg

 

 

 

20.5.2016 Máme už všechny výsledky kocourka Lucia z německé laboratoře. Krevní paraziti jsou negativní, ale bohužel se potvrdilo poškození ledvin. Lucius tedy zůstává na renální dietě a léku Pronefra. Díky léku Erytropoetin stoupá množství červených krvinek a bílé krvinky klesají, což jsou dobré zprávy. Příští týden udělá paní doktorka další krevní zkoušku a pokud budou výsledky alespoň uspokojivé, provede amputaci zbylé nožičky. Operaci se bohužel vyhnout nelze, jelikož Luciovi čouhá z tlapky zbytek kosti.

 

lucius-20.5..jpg

 

 

 

18.5.2016 odjela do nového domova kočička Míca. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

16.5.2016 Kocourek Lucius opět zdraví z kliniky a zde je pár nových zpráv o něm:
Čekáme na výsledky krve, kterou jsme poslali do Německa. Ze speciálního vyšetření se dozvíme příčinu nízké hodnoty červených krvinek. Tento test je novinkou a v ČR zatím není dostupný. Prozatím Luciovi paní doktorka sehnala nákladný lék Erytropoetin, který stimuluje tvorbu červených krvinek tak, aby se hodnoty upravily a mohla proběhnout amputace zbylé části nožičky. Erytropoetin je hormon a nějakou dobu bude trvat, než na něj kostní dřeň zareaguje a uvolní zralé červené krvinky. Lucius ho dostává injekčně obden. Díky hodným dárcům jsme Luciovi mohli zajistit nejen hospitalizaci na klinice, ale i drahý lék a vyšetření krve v zahraničí. Léčba Lucia ale ještě není u konce. Držte mu prosím palce. Všem hodným dárcům děkujeme za příspěvky na léčbu!

 

 

lucius16.5..jpg

 

 

 

15.5.2016 Pět kočiček před našimi dveřmi aneb jak dnes lidé řeší své problémy

Dnes ráno kolem 9h, když k nám přijela na pomoc Jana našla před dveřmi 2 krabice. Z jedné krabice koukala na Janu kočička kojící své tři asi 14denní miminka a druhá krabice byla prázdná. Za několik vteřin ale k Janě přiběhlo odrostlé kotě a moc se chtělo mazlit. Takže takto se lidé v dnešní době zbavují svých problémů - hodí je na někoho druhého! Někdo místo, aby nechal svoji kočičku vykastrovat a měl s tím samozřejmě finanční náklady, odvezl je všechny k nám a přidělal tak problémy někomu jinému. Kočky byly za našimi dveřmi ponechány bez jídla, bez vody a ve velkém nebezpečí. Kvůli rekonstrukci nedaleké silnice se stala z naší ulice dálnice, po které jezdí denně mnoho kamionů. Kočičky měly proto velké štěstí, že se vůbec rána a naší Jany dožily.
Všechny jsou hodné a mazlivé, ale taky hodně zablešené se svrabem v ouškách. Zablešení jsou bohužel už i ti mrňouskové.

Nemáme vyhlášený stop stav jen tak pro legraci, ale z velmi vážných důvodů. Tyto nové přírůstky jsme ubytovali v provizorních podmínkách, protože na ně nemáme již kapacity. Kočičky se ihned pustily do jídla. Zítra všechny zkontroluje Zuzka, která přijede jako každé pondělí na kontrolu. Doufáme, že budou v pořádku, protože to žádní cvalíci tedy nejsou. Pohlavím miminek si ještě nejsme 100% jistí, maminku jsme ale pojmenovali Rusalka a odrostlé kotě je Amálka.


Opravdu bychom chtěli apelovat na lidi, aby se už konečně probudili a začali se chovat zodpovědně. Stále tu nebudou lidé, kteří se postarají o jejich problémy. Je nám z této doby hodně smutno, lidi si závidějí nos mezi očima a situace je rok od roku horší.

 

Rusalka se svými koťátky

13219897_1371672962848501_299785535_n.jpg

 

Amálka

13219611_1371673066181824_310224197_n.jpg

 

 

15.5.2016 odjely do společného domova kočičky Mamina a Jahůdka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

13.5.2016 odjeli do společného domova kočičky Kryšpín a Kometka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

12.5.2016 odjela do nového domova malá Princezna Sissi. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

11.5.2016 Včera musela Adélka podstoupit trhání některých zoubků a zbylé jí paní doktorka očistila ultrazvukem. Všimli jsme si, že při papání občas zamňoukne, a tak jsme museli zakročit. Dneska už je Adélka opět fit.

Děkujeme, že můžeme díky vám nechat ošetřit kočičky, které to potřebují.

 

Adélka po operaci

 

adelka_zuby.jpg

 

 

10.5.2016 Dnes dělala paní doktorka Luciovi kontrolní rozbory krve. Množství bílých krvinek, které značí zánět klesá, což je velmi dobře, ale bohužel klesá i počet červených
krvinec, což není dobrá zpráva Z tohoto důvodu stále není možné provést kocourkovi potřebnou operaci nožičky. Zítra odešle paní doktorka vzorek krve do laboratoře
v Německu, kde dělají speciální vyšetření, které zjistí počínající selhání ledvin, protože jakmile se začnou zvyšovat standardní hodnoty v krvi, tak už je poškozeno 75% ledvin a to už je hodně pozdě. Test odhalí také krevní parazity, které by mohly způsobovat úbytek červených krvinek.

 

Moc držte kocourkovi palce, když už dokázal přežít tolik bolesti a beznaděje. A také už na něho čeká nová panička  Děkujeme za pomoc!

 

lucius-10.5..jpg

 

 

9.5.2016 Přinášíme vám zprávy o kocourkovi Luciovi. Dočkali jsme se konečně bobku, průjem nemá, ale musel jíst hrozné věci, protože hovínko obsahovalo vlákna nějaké látky Granule stále odmítá, ale ani se tomu vzhledem k jeho prázdné tlamičce nedivíme, kapsičky jsou prostě lepší. V sobotu ale začal pšíkat. Rýma nám bohužel trochu komplikuje plány, protože ho chtěla dnes už paní doktorka operovat.  Ke všem lékům dostal ještě kapky do očí. Uvidíme, jak na tom bude kocourek v dalších dnech, operaci nemůžeme oddalovat příliš dlouho.

 

Děkujeme, že Luciovi pomáháte a máte o něho zájem. Vypadá to, že bude z Lucia mazlíček, což je bezvadné, protože tak bude mít velkou šanci najít nový domov. Ven se rozhodně vrátit nemůže.

 

lucius-9.5..jpg

 

 

7.5.2016 odjeli do společného domova kočičky Snoopy a Liduška. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

5.5.2016 odjely do společného domova kočičky Matylda a Lulu. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

5.5.2016 Včera odpoledne jsme přijali těžce poraněného kocourka, kterého jsme pojmenovali Lucius. Volala nám paní, která ho krmí na své zahradě, že se přibelhal bez jedné nožičky. Naštěstí to od nás není daleko a Jana byla zrovna u nás. Mohla tedy okamžitě sednout do auta a odvézt ho na kliniku, kde už na něho čekala paní doktorka, aby mu poskytla okamžitou pomoc.

 

Jedná se o bezprizorního kocourka, který se narodil a živořil na ulici jen proto, že pro mnoho lidi je kastrace i v dnešní době "proti přírodě". Ač není Lucius zrovna velmi přátelský, k Janě do přepravky sám nastoupil. Zápach z rány byl ovšem tak silný, že i otrlé Janě bylo na zvracení.

 

Kocourek se bohužel chytil do nastražené pasti tzv. želez a nejspíše se z pasti dostal vlastní pomocí. Lucia je nám nesmírně líto, protože si ani neumíme představit, jak velkou bolest musel zažít.

 

Rozbor krve ukázal silný zánět a anemii (nedostatek červených krvinek). Ledviny a játra má však v pořádku. Testy na FeLV a FIV jsou negativní. Momentálně je na klinice na infuzi, dostává troje různá antibiotika a léky na bolest. Ještě včera snědl celou konzervu a trochu granulí a dokonce se nechal od paní doktorky i pohladit. Noc přečkal v pořádku a teď musíme jen čekat až se jeho stav stabilizuje a bude schopný amputace zbytku tlapičky s kostí.

 

Chtěli bychom zde také poděkovat paní, která Lucia chytila a že jí nebyl jeho osud lhostejný.

 

Budeme vám velice vděčni za jakoukoli finanční pomoc na úhradu léčby a později i operace pro Lucia. Neradi bychom se opět dostali do takových dluhů za léčbu jako před 14 dny.

 

Předem děkujeme za jakoukoli i sebemenší částku na transparentní účet č. 2300191602/2010 nebo na sbírkový účet č. 2800415801/2010, pokud si jako dárce přejete zůstat v anonymitě, s poznámkou LUCIUS.

 

Více fotek najdete na našem FACEBOOKU.

 

 

 

13152672_1363962700286194_675033508_n.jpg

 

 

28.4.2016 odjela do nového domova kočička Hvězdička. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

25.4.2016 Naše kočičky by rády poděkovaly všem, kteří je mají rádi a pomáhají jim, a tak se rozhodly poděkovat prostřednictvím kamery naší dobrovolnice Jany PODĚKOVÁNÍ

 

 

23.4.2016 PROSÍME, POMOZTE nám v této složité finanční situaci se i nadále moci postarat o 230 kočiček a 11 pejsků. Děkujeme!

 

Odkaz na článek PROSÍME, POMOZTE zde.

 

 

22.4.2016 odjeli do společného domova kočička Pusinka a kocourek Luis. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

18.4.2016 odjela do nového domova kočička Čujinka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

15.4.2016 Psí přání www.psiprani.cz od nadačního fondu Pes v nouzi už běží opět s projektem plnění mističek. Děkujeme, že pomáháte i našim pejskům.

Naplnit mističku můžete Nelle, Otíkovi Rakosníkovi a Vlčici

 

 

 

screen-shot-04-15-16-at-02.29-pm.png

 

 

14.4.2016 I zvířátka musí občas k zubaři
Všimli jsme si, že kočička Elí začala méně jíst a více slinit a to jsou příznaky problémů v tlamičce. Odjela proto s paní doktorkou na kliniku, kde jí bylo odstraněno několik zoubků, které se hýbaly, jiné byly zase zkažené. Ostatní zoubky paní doktorka Zuzka očistila ultrazvukem. Po pár dnech se mohla Elí vrátit zpět mezi své kamarády.

 

Budeme Vám proto stále vděčni za jakékoli příspěvky na veterinární péči. Bez nich bychom kočičce Elí a dalším nemohli ošetření na veterině poskytnout. A umíte si asi představit, jak takový zkažený zub musí bolet

 

Děkujeme, že nám pomáháte pečovat o 230 koček a 11 pejsků.

 

eli.jpg

 

 

13.4.2016 Den se se dnem sešel a máme tu nový měsíc a žádné stelivo pro naše kočičky. Kdo byste nám rádi přispěli, ale nevíte, co zrovna nejvíce potřebujeme, tak je to tradičně krmivo pro kočky a právě teď i STELIVO. Budeme vděční za každou sebemenší částku. Do poznámky prosím uveďte "stelivo". DĚKUJEME!!

 

12957366_1347109701971494_1726519406_n.jpg

 

 

12.4.2016 Prosíme paní, která k nám přivezla 2 koťátka - sourozence bez maminky z Brna a vypůjčila si od nás odchytovou klec, aby se nám co nejdříve ozvala na tel. 602 166 969. Jméno a číslo jsme měli na paní v telefonu, který již nefunguje a není možné ho zprovoznit. Odchytovou klec nutně potřebujeme zpět. Děkujeme!

 

 

9.4.2016 odjeli do nového domova sourozenci Leila a Teddy a tříbarevka Mona Lisa. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

 

7.4.2016 Pokud hledáte odrostlé koťátko nebo mladou kočičku jako mazlíčka do bytu/rodinného domu bez možnosti chození ven, podívejte se do tohoto ALBA Všechny kočičky jsou hravé a mazlivé.

 

 

 

attiska.jpg

 

 

31.3.2016 odjel do nového domova kocourek Jimbo. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

30.3.2016 Jsme opět na dně se zásobou suchého krmiva pro kočičky. Pro pejsky ještě díky nadačnímu fondu Pes v nouzi nějaké krmivo máme, ale pro kočičky granulky vystačí pouze do neděle. Dnes jsme za poslední peníze na účtu (3.065Kč) objednali 40kg granulí ze Zoohitu, ale to je pro tolik kočiček opravdu hodně málo.
Prosíme, kdo nám můžete poslat jakoukoli částku nebo pomoci materiálně, budeme Vám nesmírně vděční. A vy co stále voláte pro umístění kočiček k nám do azylu, opravdu to není možné  Rádi bychom pomohli všem, ale už to není v našich silách.

 

prosba-o-krmivo.jpg

 

 

 

28.3.2016 byl vrácen z domova kocourek Čert. Odjel před půl rokem, ale podle páníčků si v domově nikdy úplně nezvykl, a tak ho nechtěli dále stresovat. Páníčkové splnili podmínky smlouvy a Čert bydlí opět u nás.
 

 

26.3.2016 odjela do nového domova kočička Pinky. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

25.3.2016 odjela do nového domova kočička Lilu. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

22.3.2016 odjeli do nového domova kocourek Cipísek a kočička Viktorka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

16.3.2016 Kočička Apolenka alias Mamina, která byla venku maminkou na plný úvazek a i k nám se dostala se svými miminky, Baculkou a Boubelkou, je hospitalizovaná na klinice se zánětem středního ucha. Má narušenou rovnováhu a problém při chůzi. V narkóze bylo provedeno rtg vyšetření a to proto, aby bylo zjištěno, zda se jedná "jen" o zánět středního ucha a jak moc je problém velký.

 

Co paní doktorka ale našla, nás velice nemile překvapilo. Po Mamině totiž někdo v původní lokalitě střílel. Na rentgenu byly nalezeny 2 diabolky. Jedna v hlavičce, na straně, kde má poškozené očičko a to v takovém místě, že poškození oka došlo právě kvůli této střele a druhá rána trefila přední nožičku v oblasti lokte, kde naštěstí žádné trvalé následky nezanechala.

 

Mamina užívá antibiotika a protizánětlivé léky, její stav se pomalu zlepšuje a věříme, že se brzy kočička zcela vyléčí. Držte prosím holčičce palce! Děkujeme!

 

mamina-v-lecbe.jpg

 

 

15.3.2016 odjel do nového domova kocourek Timon. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

13.3.2016 odjel do nového domova kocourek Bobek a kočička Klárka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

Nadační fond PES V NOUZI vyhlásil Velikonoční kolo Psího přání, kterého se účastní i 3 naši pejskové.


Clea a Zetor si přejí antiparazitní pipety Advocate pro všechny pejsky a Natty nová vodítka. Budeme Vám vděční za jakýkoli příspěvek!
DĚKUJEME!!

 

Pro obdarování prosím klikněte na jméno pejska, kterému chcete přispět na dárek.


Clea
Zetor a Natty

 

 

11.3.2016 odjel do nového domova kocourek František. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

10.3.2016 odjela do nového domova kočička Miku. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

9.3.2016 odjel do nového domova kocourek Gentleman. Více informací najdete v rubrice Našli domov a navždy nás opustil kocourek Bobeš. Více informací najdete v rubrice Odešli na druhý břeh.

 

8.3.2016 Blíží se Velikonoce a k těm neodmyslitelně patří i velikonoční pomlázka.

Představujeme Vám 45 našich kocouřích koledníků, kteří by si rádi vykoledovali nějakou dobrotu. Jídla máme stálý nedostatek, a proto jsme vybírali do pomlázky jen krmivo.


Většina kocourků je také vhodných do přímé adopce, a proto hledáte-li kocourka jako domácího mazlíčka a parťáka třeba k Vaší kočičce, neváhejte nám zavolat na tel. 602 166 969 a přijeďte si vybrat do Holubic nedaleko Brna.

 

Album se všemi koledníky najdete na našem facebooku ZDE

 

SRDEČNĚ DĚKUJEME ZA POMOC!

 

 

big-mac.jpg

 

 

7.3.2016 Každý den přijímáme mnoho telefonátů s prosbami o umístění kočiček k nám do azylu. Je nám to velice líto, ale nemůžeme v současné době se postarat o další zvířátka. Sami bojujeme s místem a financemi, je to pro nás těžké období, prosím pochopte nás, staráme se téměř o 300 zvířat. Děkujeme!

 

4.3.2016 odjela do nového domova kočička Mazlinka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

3.3.2016 dorazilo nám 5 velkých 12kg pytlů dietních granulí pro pejsky Otíka a Verunku, u kterých se objevily z běžných ač kvalitních granulí velké zažívací potíže. Bohužel už budou muset jíst tyto granule nastálo, aby se potíže opět nevrátily. Dietní granule Calibra pejskům vyhovují i velikostí, jsou totiž větší, než obvykle a Otík se jimi nedusí jako těmi menšími - je to prostě velké hltající psisko, co vám budeme povídat :)
Mnohokrát děkujeme za dar v podobě těchto granulí nadačnímu fondu PES V NOUZI
www.pesvnouzi.cz, který nám opět velice pomohl!!

 

 

screen-shot-03-08-16-at-01.53-pm.png

 

 

2.3.2016 Na kliniku jsme vezli kočičku Čujinku, které otekla pravá přední packa, konkrétně 2 prsty. Paní doktorka provedla rentgenové vyšetření, žádná zlomenina ani podvrtnutí tam ale není. Vzhledem k tomu, že má Čujinka teplotu 40,68°C předpokládáme, že zdrojem otoku je infekce. Pro jistotu zůstala hospitalizovaná s tím, že pokud otok ustoupí a bude vše v pořádku, pojede brzy zpět k nám. Dostala antibiotika a léky na snížení teploty a proti otoku. Infuze zatím není potřeba, protože je Čujinka v dobré kondici. Ihned snědla na klinice celou kapsičku a to je dobré znamení 

 

 

12804192_1310582165624248_305784130_n.jpg

 

 

29.2.2016 odjel do nového domova kocourek Carlos. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

28.2.2016 Mockrát děkujeme našim dobrovolnicím z Brna, které pro nás připravili už třetí charitativní bazárek! Velice si jejich pomoci a vás všech milých dárců a nakupujících vážíme! Na bazárku se vydělalo nádherných 20.612Kč, které půjdou na úhradu dlužných faktur za veterinu. Peníze přijdou na transparentní účet, odkud také uhradíme co nejvíce faktur, které čekají na zaplacení. Mockrát všem děkujeme!!

 

bazarek-25.-28.2.2016.jpg

 

 

25.2.2016 odjel do nového domova kocourek Miloušek. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

24.2.2016 Naše dobrovolnice Lucka pro nás vytvořila na facebooku novou skupinu s názvem Aukce pro KOČIČÍ OÁZU, kde bude možné dražit, ale i přispívat čímkoli do aukce a tím pomoci našemu azylu. Odkaz na tuto skupinu je ZDE. Děkujeme!

 

20.2.2016 odjela do nového domova kočička Afroditka. Více informací najdete v rubrice Našli domov


19.2.2016 včera nás navždy opustil kocourek Pomeranč. Více informací najdete v rubrice Odešli na druhý břeh.

 

18.2.2016 odjel do nového domova kocourek Bruce. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

17.2.2016 Přišly nám výsledky z histologie oušek naší Jahůdky. Bohužel se opravdu jednalo o nádor a k tomu zhoubný, který může tvořit metastázy do mízních uzlin na hlavě. Ouška jsme však odstranili brzy a Jahůdka by tak měla být v pořádku. Budeme jí proto nabízet do přímé adopce, samozřejmě s tím, že zájemce budeme informovat o všech skutečnostech týkajících se Jahůdčiny operace a výsledku histologie.

 

Je to moc milá holčička vyhledávající společnost a byla by velká škoda, kdyby se nikdy svého páníčka nedočkala. Kdo byste se chtěl s Jahůdkou bez oušek rozdělit o svoji domácnost, volejte nám na tel. 602 166 969. Děkujeme!

 

jahudka-v-lecbe5.jpg

 

 

16.2.2016 Bílý Semi je starší kocourek ze skupiny koček, které jsme přijali po zemřelé majitelce, mezi těmito kočičkami byl i Gabrielek (Bělínek, který už našel nový domov). Kdybychom tuto skupinu kočiček nepřijali k nám, byli by všichni uspáni 

 

Semiho si odvezla s sebou paní doktorka na operaci, protože se mu utvořil na zádech nad zadečkem absces. Tkáň byla hodně zjizvená, a tak se paní doktorka rozhodla ji odstranit, aby tam nezůstala žádná infekce. Také mu byla provedena revize zoubků, Semi přišel o řezáky, které měl uvolněné a ostatní zoubky mu byly očištěny ultrazvukem od zubního kamene. Strávil pár dní na klinice pod dohledem paní doktorky, dnes je ale již zpátky mezi ostatními v azylu a má se moc dobře.

 

semi-v-lecbe4.jpg

 

 

15.2.2016 dnes odjeli do nového domova sourozenci kočička Gwen a kocourek Daffy. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

Vyhlásili jsme sbírku na kastrace našich kocourků a kočiček. Budeme vám vděční, když si nějaké zvířátko vyberete a přispějete mu. Album s kočičkami najdete ZDE na našem facebooku. Děkujeme za pomoc!

 

billy.jpg

 

 

14.2.2016 dnes odjel do nového domova kocourek Roxie alias Roxák. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

Děkujeme za obdarování našich kočiček k dnešnímu sv. Valentýnu. Album s kočičkami a jejich dárky najdete ZDE na našem facebooku.

 

Mona Lisa děkuje za konzervy Felix.

mona-lisa.jpg

 

 

13.2.2016 dnes odjela do nového domova bílá Sunny. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

12.2.2016 dnes odjela do nového domova mourinka Kitty. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

Dnes bychom vás chtěli informovat o kočičce Jahůdce, které se na jednom oušku vytvořila rána. Rána se nehojila, ač jsme zkoušeli různé způsoby léčby a najednou se to samé objevilo i na druhém oušku. Ze zahraniční literatury paní doktorka zjistila, že se bude nejspíše jednat o nádorky. Jahůdce proto odoperovala špičky oušek, které poslala na histologii, abychom věděli s čím máme tu čest.

 

Při operaci a v jedné narkóze byla Jahůdka i vykastrovaná. Testy na smrtelné kočičí nemoci FIV a FeLV má negativní. Jahůdce odhadujeme 3-4 roky. Podle toho jak dopadnou výsledky histologie, se rozhodneme, zda budeme nabízet kočičku do přímé adopce nebo jen do virtuální. Je to moc miloučká a mazlivá holčička.

 

Držte jí prosím palce!

 

jahudka-v-lecbe4.jpg

 

 

 

11.2.2016 dnes odjely do nového domova kočičky Míca a Viktorie. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

10.2.2016 dnes odjela do nového domova malá Wendy. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

9.2.2016 dnes odjel do nového domova kocourek Gabriel. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

Kocourek Rózin Sebranec alias Pan Rozinka podstoupil zákrok na oušku, na kterém se mu vytvořil tzv. othematom. To v boltci praskne cévka a krev vyteče mezi jednotlivé vrstvy ouška. Panu Rozinkovi to ale velmi vadilo, třepal hlavičkou a ouško měl jakoby zdeformované, a tak se paní doktorka rozhodla pro chirurgické řešení.

 

 

pan-rozinka-v-lecbe4.jpg

 

 

8.2.2016 spustili jsme novou rubriku TÝDENÍČEK, kde budeme přinášet ještě více zpráv o dění v azylu za uplynulý týden. Děkujeme, že jste s námi a zajímáte se o naše kočičky a pejsky!

 

7.2.2016 Věděli jste, že nadační fond PES V NOUZI nelení a PSÍ PŘÁNÍ na pomoc pejskům v útulcích běží dál? Za naše pejsky se účastní Clea, Zetor a Natty, kteří si přejí mít plné mističky chutných granulek a konzerv.

 

  

screen-shot-02-08-16-at-09.08-pm.png

 

 

6.2.2016 včera se usmálo štěstí na mourka Piškotka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

5.2.2016 Kočička Macatá velmi málo jedla a začala hodně slinit, a tak si ji při pravidelné kontrole paní doktorka rovnou odvezla s sebou na kliniku. Macatá prodělala revizi tlamičky, kde jí muselo být odstraněno několik zkažených zoubků.

 

Macatou nám po operaci paní doktorka přivezla zpět do azylu, protože se jí na klinice vůbec nelíbilo a nechtěli jsme ji více stresovat, navíc delší hospitalizace nebyla potřeba. Dostává antibiotika, léky proti bolesti, protože zoubků bylo vytrženo více a několik dní hlavně konzervy.

 

 

macata-v-lecbe6.jpg

 

 

4.2.2016 Na kliniku musel odjet černý kocourek Marwin, který začal méně jíst a hubl. Nejprve jsme ho vzali z jeho venkovního domečku do domu, abychom ho měli více pod dohledem, ale zdravotní stav se nelepšil a Marwin nechtěl jíst. Musel tedy odjet s paní doktorkou na kliniku a být napojen na infuzi.

Denně ošetřujeme desítky marůdků v azylu (kapeme očička, podáváme léky, když je potřeba, tak dokrmujeme), ale napojovat na infuze už opravdu nezvládáme, a proto jakmile kočička přestane jíst a infuze je nevyhnutelná z důvodu dehydratace, tak k paní doktorce kočičky prostě musí odjet.

Vyšetření krve Marwina prokázalo velice silný zánět a k infuzi dostává ještě trojici antibiotik. Na fotce vypadá Marwin jako darebák, ale asi se jen nerad fotí, protože je to jinak moc hodný a citlivý kočičák! Již delší dobu mu hledáme nový domov, ale prozatím se pro Marwina páníček nenašel.

 

 

marvin-v-lecbe.jpg

 

 

 

3.2.2016 Připravili jsme pro kočičky VALENTÝNKU PRO OÁZU 2016, která běží na našem facebooku a budeme velice vděční, pokud se rozhodnete některé naší kočičce koupit Valentýnku a naplnit jí bříško. Děkujeme!

 

apolo.jpg

 

 

2.2.2016 našla nový domov kočička Valkýra. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

1.2.2016 našla nový domov kočička Glorie. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

29.1.2016 odjel do nového domova kocourek Bob a kočička Ráchel. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

26.1.2016 Včera odjela do nového domova kočička Bambínka. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

25.1.2016 Chtěli bychom poděkovat děvčatům z Brna, jmenovitě Nikole, že i letos pro nás budou pořádat skvělé dobročinné bazárky v Café Mezzanine (Údolní 15, Brno). Prosíme pozvěte své přátele pomocí UDÁLOSTI NA FB.

 

Brňáky moc prosíme o propagaci formou tištěných letáčků ve vašem okolí.


bazarek-kocky-kockam.jpg

 

 

24.1.2016 Zemřela kočička Čertice. Více informací najdete v rubrice Odešli na druhý břeh.

 

23.1.2016 Připravujeme pro vás zde na webu novou rubriku. Těšit se na ni můžete již od  8. 2. 2016

 

21.1.2016 Zemřela kočička Trpaslice. Více informací najdete v rubrice Odešli na druhý břeh.

 

20.1.2016 POSLEDNÍ MOŽNOST, JAK ZÍSKAT NÁŠ LETOŠNÍ KALENDÁŘ S KOŤÁTKY
Zbývá nám posledních pár kousků. Několik jich bude k prodeji i na víkendové výstavě v hotelu Diplomat v Praze na stánku Archy zvířat. Cena: 250Kč (objednávky na: photonovotna@centrum.cz) nebo přímo na výstavě. Domluvit se na osobním předání můžete také v Brně nebo u nás v Holubicích.

 

K Arše si přijďte ale nakoupit i dobroty pro kočičky a pejsky. Když si vytvoříte po internetu objednávku, určitě si budete moci zboží vyzvednout bez poštovného právě na této výstavě, tak neváhejte! www.archa-zvirat.cz

 

12565356_950572278343102_9220753719477738406_n.jpg

 

 

maja.jpg

 

20.1.2016 Dovolujeme si vás požádat o pomoc s kastrací našich kočiček. Z koťátek nám rostou "puberťáci" a je tedy na čase je nechat vykastrovat.

 

Budeme vděční, pokud si vyberete kočičku/kocourka, kterým kastraci (300Kč/500Kč) uhradíte. Myslíme, že se o nutnosti kastrace dlouze rozepisovat nemusíme.

 

Všichni dobře víme, že je to jediné humánní řešení, jak zabránit rostoucí populaci nechtěných kočiček. Útulky jsou přeplněné k prasknutí, a tak pokud si chcete pořídit koťátko, přijeďte si k nám vybrat a pomoci tak některému, který se narodil jako "nežádoucí" a skončil u nás.

 

Momentálně se nám sešlo mnoho výdajů za veterinární ošetření a nemluvě o tom, že máme zásoby krmiva na pouhých 5 dnů a stelivo na 8 dnů 

 

DĚKUJEME, ŽE S NÁMI POMÁHÁTE ZABRÁNIT DALŠÍMU MNOŽENÍ KOČEK!

 

ALBUM NALEZNETE zde

 

bambina.jpg

 

 

19.1.2016 Koťátko Bobina místo do nového domova musela odjet navštívit paní doktorku v ordinaci. Má velikou rýmu a necítí žádné jídlo, a tak přestala jíst. Paní doktorka jí napojila na infuzi, první hadičku však šikulka Bobina velmi rychle překousla. K tomu dostala antibiotika a paní doktorka jí dokrmuje konzervičkami (paštikami) a vitamínovou pastou.

 

Celkem máme nachlazených koťátek a kočiček asi 40, o které se paní Novotná v azylu sama stará. Podává jim antibiotika v tabletách, kape očička a dokrmuje je několikrát denně stříkačkou. Naštěstí ne u všech je nutná hospitalizace.

  

 

bobina-v-lecbe.jpg

 

 

15.1.2016 Zemřel kocourek Upírek. Více informací najdete v rubrice Odešli na druhý břeh.

 

14.1.2016 Kocourkovi Šedivákovi, který u nás bydlí již mnoho let na třetím víčku vyrostla tzv. "masa", která tam nemá co dělat. Protože antibiotika ani kapky do očí nezabraly, rozhodli jsme se pro chirurgické řešení.

 

Kvůli vyššímu věku (odhadujeme mu 13 let) bylo provedeno předoperační vyšetření, které naštěstí dopadlo dobře, a tak mohl být Šedivák uveden do narkózy. Odstraněnou "masu" i s třetím víčkem paní doktorka poslala na histologické vyšetření, abychom vyloučili nádorové onemocnění. Očíčko bylo pod tou masou z části již poškozeno, hlavně rohovka, a tak nyní velmi intenzivně očičko kapeme a mažeme. Šedivák je naštěstí hodný kocourek a nechá se ošetřit.

 

 

sedivak-po-operaci-oka.jpg

 

 

AKTUALIZACE - výsledky histologie

Bohužel nemáme dobré zprávy o kocourkovi Šedivákovi. Masu, kterou měl na očičku a paní doktorka ji musela chirurgicky odstranit a poslat na histologii, je bohužel zhoubný nádor (spinocelulární karcinom). Žádné metastáze kocourek nemá, takže ho budeme jen častěji kontrolovat a doufat, že s námi kocourek zůstane co nejdéle. Pokud by masa na očičku znovu vyrostla, je možné ještě očičko vyoperovat a tím růst nádoru zpomalit, ale dopředu nikdo nedokáže říct, jak se bude nádor v tomto případě chovat, jak rychle bude metastázovat ap. Šedivák bude s námi žít dokud se bude radovat ze života, rozhodně nedopustíme, aby se trápil, to se nemusíte obávat. Je nám to moc líto, takové zprávy jsou vždy velmi smutné.

 

 

13.1.2016 Tříbarevnou kočičku Iris si odvezla paní doktorka po pravidelné návštěvě azylu s sebou na kliniku. Holčička stále hubla, a tak musela být důkladně vyšetřena na klinice. Krevní zkouška dopadla dobře, ale má zánět plic a zánět v tlamičce. Nasazena jí tedy byla antibiotika a infuze. Ačkoli se jí paní doktorka snaží krmit, tak Iris odmítá veškeré jídlo a sama zatím ani nepije. Když jí paní doktorka zkoušela namazat konzervu na tlamičku, tak se očistila, ale bylo vidět, že jí to dělá obtíže. Nějakou dobu tedy zřejmě bude muset zůstat na infuzi. Snad se její stav brzy zlepší.

 

Zimní období s sebou přináší nachlazení nejen lidem, ale i zvířátkům. V tomto čase ošetřujete proto více kočiček a budeme vám vděční za jakoukoli pomoc (finanční i materiální - hlavně krmivo) pro našich 270 kočiček. Děkujeme!

 

 

 

iris-v-lecbe.jpg

 

9.1.2016 Včera odjel do nového domova kocourek Miky. Více informací najdete v rubrice Našli domov

 

8.1.2016 Nový příjem - Lord Voldemort

Kocourkovi je kolem jednoho roku, ale kvůli tomu, jak je nemocný, byste ho tipovali spíše na starého kocoura. Je to nekastrovaný kocourek nalezený na okraji obce nedaleko nás nehybně léžící u silnice. Protože není zrovna přátelský, pojmenovali jsme ho Lord Voldemort.

 

Momentálně na paní doktorku hlavně syčí a vrčí a za kanylu do tlapičky také žádný vděk neprojevil. Bohužel to bylo nezbytně nutné, je extrémně dehydratovaný a výsledky krve také nejsou žádná sláva. Krev ukázala silný zánět (viditelný i na první pohled) a kvůli dehydrataci má vysoké hodnoty ledvin. Uvidíme, co nám ukáží testy po několika dnech na infuzích a antibiotikách.

 

Je to další případ zbědovaného zvířátka, kterého jsme přijali a za kterého budeme muset uhradit vysokou částku za léčbu.

 

Proto musíme vyhlásit v našem azylu STOP STAV. Nelze již dále přijímat nové kočičky. Všechny, které se k nám dostanou potřebují nákladnou veterinární péči, kterou jim momentálně nemůžeme poskytnout. Další přijímání by mělo za následek ztrátu pohodlí ostatních kočiček. Najdete-li zvířátko v nouzi, poradíme Vám, jak se o něj postarat.

 

12483870_1273666982649100_163881641_n.jpg

 

 

5.1.2016 Tak malinká a už takové trápení. Řeč je o koťátku Čertici, která se k nám dostala s oteklou přední nožičkou, ve které měla infekci. Dostávala antibiotika a léky proti bolesti a otok ustupoval. Z celé nožičky zůstala infekcí postižena jen tlapička s prstíčky. Čertice dělá čest svému jménu a ač byla nemocná a v karanténní kleci, řádila jakoby byla úplně zdravá, je to koťátko sotva půlroční. Vlivem zánětu se ale od nožičky samy od sebe "odloučily" prstíčky a zůstal jí pahýlek. Zní to velice drasticky, ale Čertice neprojevovala žádné známky bolesti, samozřejmě stále dostávala léky na bolest. Nejprve jsme přemýšleli jen o částečné amputaci, do budoucna by to ale nebylo pro Čertici nejlepší řešení. Mohla by se totiž o pahýlek opírat a snažit se chodit po kůži, která by se časem jistě odírala. Nakonec jsme se tedy rozhodli pro amputaci celé nožičky.

 

Nyní je již Čertice po operaci a ač to byl pro ni nelehký zákrok, holčička běhá a krásně poskakuje i bez přední nožičky. Vzhledem k jejímu mládí si myslíme, že její uzdravování bude rychlé, a tak budeme pro Čertici hledat brzy domov pouze v bytových podmínkách. Případní zájemci mohou volat na tel. 602 166 969.

 

Léčba, hospitalizace a následná operace malé Čertice nás vyjde na 9tis.Kč, což je pro nás opravdu velice vysoká částka. Nedalo se ale nic dělat, pokud bychom holčičce léčbu neposkytli, tak by zemřela na infekci.

 

Prosíme, pomozte nám za Čertici splatit dluh za její léčbu. Poslat jí můžete jakoukoli částku na náš transparentní účet č. 2300191602/2010, pozn. Čertice.

 

Děkujeme za pomoc!

 

screen-shot-01-05-16-at-03.42-pm.png


 

3.1.2016 Zemřela kočička Nastěnka. Více informací najdete v rubrice Odešli na druhý břeh.

 

2.1.2016 Před časem jsme přijali tohoto mourovaného krasavce jménem Miky, kdy byl ještě malé koťátko. Kocourek se k nám dostal s velkou pupeční kýlou. Čekali jsme až Miky trošku povyroste, abychom mu mohli nechat kýlu odoperovat a rovnou v jedné narkóze paní doktorka Mikyho i vykastrovala. Operace proběhla úspěšně a brzy by se měl Miky vrátit mezi ostatní kamarády.

 

Mikymu je asi 6 měsíců. Kdo byste chtěl tomuto fešákovi dát nový domov, tak neváhejte. Je to mazel a dobře se snáší i s ostatními kočičkami.

 

I letos budeme velice vděční za jakýkoli příspěvek na veterinární péči pro naše kočičky a to buď na náš transparentní účet č. 2300191602/2010 nebo sbírkový účet č. 2800415801/2010 (zde zůstanete jako dárce v anonymitě) s poznámkou "veterina".

 

Děkujeme!

 

miky-kyla2.jpg

 

 

1.1.2016 Přejeme Vám všechno nejlepší v novém roce 2016.

Prosíme zachovejte nám i letos svoji přízeň, protože bez Vaší pomoci by nebylo v našich silách dále možné poskytnout tolika zvířátkům ani základní potřeby tj. krmivo, stelivo a veterinární péče. Každý dar, byť sebemenší či jednorázový, nám pomůže se i nadále této dobrovolné činnosti, kterou vykonáváme zcela zdarma, věnovat. Vězte, že žádná pomoc není pro nás malá.

 

Azyl Kočičí oáza funguje pouze díky několika málo lidem a Vaší finanční či materiální pomoci!

 

DĚKUJEME, ŽE NÁM POMÁHÁTE!