Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality od ledna do června 2015

16. 1. 2015

28.6.2015 Přijali jsme starou a nemocnou fenku, kterou jsme pojmenovali, Ťapka. Je jí odhadem 10 let a je to kříženec nejspíš středního špice. Nalezena byla v obci Tvarožná, kde se podle slov nálezkyně potulovala po frekventované silnici. Je hodná, ale trošku bojácná. Bohužel však extrémně zablešená a na bocích má prořídlou srst.Ťapce bylo provedeno kompletní vyšetření, ze kterého se zjistilo, že prodělala pravděpodobně mozkovou mrtvici, či jiný podobný stav, který vede k tomu, že má nakloněnou hlavu na jednu stranu a problémy s rovnováhou při chůzi. Také má potíže se sluchem - reaguje pouze na vysoké tóny (pískání apod.). Její problém je ale již chronického charakteru, proto jsme zvolili pouze podávání neuromultivitu (tablety podporující regeneraci nervů). Dále hůře vidí (senilní katarakta). Krevní testy jsou v normě.

Pokud byste chtěli Ťapce pomoci, můžete jí poslat kvalitní konzervy GranCarno od Animondy, které jí moc chutnají, o granule zatím zájem příliš nemá. Budeme vděčni i za jakýkoli příspěvek na úhradu veterinárních nákladů na náš transparentní účet č. 2300191602/2010 s poznámkou: Ťapka. Děkujeme za pomoc!

 

11651323_1160769810605485_945824653_n.jpg 

 

22.6.2015 Bohužel musíme oznámit moc smutnou zprávu. Navždy nás opustil kočičí dědeček Bojínek. Bojínkovi bylo asi 12 let a měl chronické onemocnění ledvin. Určitě si pamatujete, že jsme před nějakým časem psali, že se léčí u paní doktorky na klinice. Momentálně Bojínek v léčbě nebyl, ale už asi neměl sílu dál žít a zemřel v noci ve spánku. Jsme si jisti, že ho nic nebolelo. Všichni jsme z toho smutní, ale víme, že jsme udělali na sklonku jeho života maximum a že odešel milován.Děkujeme jeho virtuálním paničkám za jejich lásku a podporu. Nikdy na Bojínka nezapomeneme.

 

screenshot003.gif svicka.jpg

 
14.6.2015 Srdečně děkujeme dárcům, kteří přispěli našim pejskům v dalším kole Psího přání od nadačního fondu Pes v nouzi.
Clea, Zetor a Eliška díky vám dostali tabletky na odčervení a obojky proti parazitům, které si přáli. Dále přijdou pejskům ještě nějaké granulky a konzervy. Tentokrát se pejskům nechtělo vůbec fotit, a tak jsme museli položit dárky vedle mističky s konzervou.Děkujeme, že nám pomáháte!
 

screenshot066.gif

 
3.6.2015 Z kolonie kočiček v Brně, kde momentálně probíhá velká záchranná akce, o které jsme vás již informovali, jsme přijali tuto krásnou rodinku. Bohužel jak koťátka, tak i maminka jsou velmi podvyživení a ač vypadají na fotkách spokojeně, jsou to kostřičky potažené kůží.
Doufáme ale, že se nám kvalitní, pravidelnou stravou a samozřejmě i veterinární péčí podaří z těchto kočiček vychovat silné a zdravé jedince, kteří budou moci odejít do nového domova a poznat něco jiného než strádání na ulici, kde o ně nikdo nemá zájem.
 
 kotatka-z-brna.jpg

 

2.6.2015 Asi před týdnem jsme přijali maminku s těmito pěti rozkošnými miminky. Maminka se o ně pečlivě stará a zatím se celá rodinka zdá být v pořádku. Jedno miminko ještě zcela nerozlepilo očičko, a tak na Vás zatím jen pomrkává  Budeme Vám moc vděční za kvalitní kotěcí granulky a konzervičky nebo za jakýkoli příspěvek na náš transparentní účet č. 2300191602/2010 pozn. KOTĚ, za který těmto mrňouskům a jejich mamince nakoupíme kvalitní krmivo. Zatím samozřejmě papají ještě od maminky, ale nebude to dlouho trvat a uvidíte, jak nám vyrostou. Brzy dáme také miminkům jména.

 

 

 

 

 

 screenshot064.gif

screenshot065.gif

 
 
23.5.2015 Naši milí příznivci, nabízíme vám další možnost, jak podpořit náš azyl, kde se staráme o 200 kočiček a 11 pejsků.
Nově na našich webových stránkách najdete sekci "Charitativní krámek", kterou bychom rádi postupně rozšiřovali. Pokud máte čas a chuť nám pomoci a vyrábět jakékoli výrobky ideálně se zvířecí tématikou, ale není to podmínkou, prosíme ozvěte se nám!
Do našeho nového krámku jsme přidali i nově vyrobené magnetky našich kočiček. Koupí těchto výrobků přispějete na chod našeho azylu. Mockrát děkujeme i naší fotografce Janě, jejíž fotky jsme na výrobu magnetek použili
 

screenshot061.gif

 
22.5.2015 S prosbou o pomoc se na nás obrátila paní Stáňa z Brna, která náhodou objevila větší skupinu nemocných a podvyživených kočiček. Stav některých kočiček je bohužel opravdu žalostný  Fotky, zprávy o stavu z příjmu a další informace o počtu a průběhu léčby jednotlivých kočiček se dozvíte na facebooku ZDE
Budeme Vám vděční za sebemenší příspěvek pro tyto kočičky na náš transparentní účet č. 2300191602/2010. Děkujeme za jakoukoli pomoc pro tyto kočičky!
 

screenshot059.gif

 
 
21.5.2015 Rádi bychom se s vámi podělili o nádherné video, které vytvořila naše dobrovolnice a fotografka Jana jako dárek pro paní Irenu, kterou to dojalo k slzám. Video můžete shlédnout ZDE
 
 
20.5.2015 PSÍ PŘÁNÍ nadačního fondu PES V NOUZI se prodlužuje do 31.5.2015. Tohoto kola se účastní 3 naši pejskové: Eliška, Clea a Zetor.
Všichni mají již své hlavní přání splněné a také jim již přišly tabletky na odčervení. Teď už by si pejsci přáli jen nějakou tu granulku nebo konzervu do mističky  Děkujeme!!
 
 

screenshot057.gif

 
19.5.2015 Kocourek Habakuk vás všechny moc pozdravuje a děkuje za velikou pomoc! Díky vám jsme mohli kocourkovi uhradit nákladnou operaci. Je to neuvěřitelný mazílek, vděčný za každé pohlazení a nepohrdne žádnou mňamkou. Je velmi aktivní a zvědavý, jen zadní nožičky ho stále moc neposlouchají kvůli neurologickému poranění. Zatím je ale velmi krátká doba po operaci na nějaké závěry.
Abychom si mohli dovolit uhradit i Habakukovu hospitalizaci a rehabilitaci na klinice, byla vyhlášena speciální aukce na facebooku. Paní Lucce za vyhlášení aukce moc děkujeme!
 
 
 

habakuk.jpg

 
 
 
18.5.2015 Kocourek Pučmeloud zdraví z veterinární kliniky. Paní doktorka nám o něho vzorně pečuje a rána se pomalu, ale jistě krásně hojí. Je to velký mazlíček a nejraději by se jen choval v náručí. Případný nový páníček bude potřebovat velmi silné paže
 

pucmeloud-6.5..jpg

 

10.5.2015 Kocourek Habakuk posílá pozdravy z kliniky, kde je stále hospitalizovaný a paní doktorka s ním pravidelně rehabilituje. 
 
Chcete-li našemu Habáskovi pomoci, můžete mu poslat jakoukoli částku na transparentní účet č. 2300191602/2010, var. symbol: 5555. I sebemenší částka pomůže. DĚKUJEME!! 

 

screenshot052.gif

 
 
5.5.2015 Před týdnem jsme přijali k nám do azylu černobílého zraněného kocourka, který dostal jméno Habakuk. Kocourek byl nalezen sražený autem s komplikovanou zlomeninou zadní nožičky.
Momentálně je kocourek po náročné operaci a čeká ho rehabilitace. Habakuk má velikou chuť žít. Prosíme Vás o jakoukoli podporu pro tohoto kocourka. I malá částka pomůže. Děkujeme! Více se dozvíte
ZDE
 

screenshot051.gif

 
 
28.4.2015 Nadační fond PES V NOUZI spouští dne 1. 5. další kolo Psího přání, kterého se i tentokrát mohou účastnit naši pejskové. V tomto kole se účastní se svými přáníčky naše Eliška, Clea a Zetor. Dárek v podobě antiparazitního obojku budou mít jen pro sebe, ale o granule a konzervy se rádi rozdělí i s ostatními pejsky z azylu. Poslat libovolný příspěvek můžete již nyní. Více informací o akci najdete ZDE.
DĚKUJEME ZA POMOC PRO NAŠE PEJSKY!
 

screenshot048.gif

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27.4.2015 Srdečně děkujeme nadačnímu fondu Psí naděje, který uhradil kastraci naší fenky Nelly. V rámci kastrace paní doktorka Nelly odstranila i zubní kámen. Operace proběhla bez jakýchkoli problémů.
Mockrát Psí naději děkujeme, na kastraci nám bohužel již nezbývaly peníze, je to pro nás obrovská pomoc!
 
 

kastrace-nelly--1-.jpg

 
 
23.4.2015 Ještě jednou z celého srdce děkujeme hlavní organizátorce bazárku Kočky kočkám Evě Řičánkové a všem, kdo jste nám darovali věci nebo si u nás naopak nakoupili. Pro naše kočičky se podařila vybrat nádherná částka 11.814Kč. Máme obrovskou radost. Peníze poputují na úhradu veterinárních nákladů. Děkujeme!!
 
 

11115731_825012720899059_6903400431838126688_n.jpg

 
 
22.4.2015 Sbírka na pořízení nového lina do kočičího domečku s výběhem.
Vy, kteří jste se u nás již byli podívat víte, že většina našich kočiček bydlí po skupinkách ve venkovních zateplených domečkách s bezpečným výběhem.
O víkendu jsme při úklidu zjistili, že lino v jednom z domečků je úplně zničené a musí být vyměněno. Prosíme Vás tímto o jakýkoli příspěvek na koupi nového lina. Děkujeme za pomoc!
 
Zde je odkaz na vyhlášenou sbírku.
 
 

areal.jpg

 
 
 
21.4.2015 Kočička Medvědovitá v léčbě

Na klinice jsme měli dalšího našeho kočičího pacienta se zoubky.

Tentokrát začala méně jíst 15-ti letá kočička Medvědovitá. Samozřejmě nás to v jejím věku trochu vystrašilo. Paní doktorka kočičku u nás vyšetřila a zjistila, že má zánět v tlamičce, uražený špičák a další zkažený zub, a tak si ji ihned odvezla s sebou na kliniku.
Naštěstí krevní zkouška dopadla velmi dobře a kromě problémů se zoubky, což se v 15-ti letech není co divit, je Medvědovitá ve výborné kondici. Po zákroku je kočička v pořádku, začala opět více jíst, a tak se mohla vrátit zpět do azylu mezi ostatní kamarády.
 
Chcete-li kočičce Medvědovité přispět na uhrazení léčby, můžete jí poslat libovolnou částku na náš transparentní účet č. 2300191602/2010, poznámka „Medvědovitá“. Děkujeme!
 
 
 medvedovita-20zuby-20-1-.jpg  medvedovita-20zuby-20-7-.jpg

 

18.4.2015 Kočička Elodie je v léčbě

Kočičku Elodie trápily čas od času záněty dásní, vždy se zánět vyléčil antibiotiky a Elodie měla po trápení. Tentokrát si však naše paní doktorka Zuzka všimla i zkažených zoubků, a tak si Elodie odvezla s sebou rovnou na kliniku, na důkladnou revizi. Některé zoubky byly odstraněny, u jiných stačilo odstranit zubní kámen, operace proběhla bez jakýchkoli komplikací. Elodie je plašší kočička a už se moc těší zpátky mezi ostatní. Celkovou cenu zákroku a hospitalizaci na klinice odhadujeme na 2.000Kč.

Budeme Vám proto vděčni za jakýkoli příspěvek pro Elodie na náš transparentní účet č. 2300191602/2010 nebo na sbírkový účet č. 2800415801/2010, poznámka "Elodie". Děkujeme!

 

elodie-zuby--1-.jpg  elodie-zuby--3-.jpg

16.4.2015 Včera dne 15.4. k nám nálezkyně přivezla černobílou kočičku, která pobíhala hladová po části Brna zvané Komárov. Kočička měla několik klíšťat, které jsme jí odstranili a zjistili jsme, že má čip. Bohužel však dohledání kočičky v registrech může trvat delší dobu. Ač byla hladová, není vyhublá a zdá se být zcela v pořádku. PROSÍME MAJITELE, AŤ SE NÁM OZVE NA TEL. 602 166 969.

(Díky sdílení na našem facebooku se do hodiny našla majitelka. Velké štěstí bylo, že měla kočička čip! Nakonec jsme zjistili, že se jedná o kastrovaného kocourka. Šťastná majitelka si svého Šárika odvezla ještě tentýž den.)

 

 ztracena-kocka.jpg

 

 

14.4.2015 Momentálně se nám daří nacházet krásné domovy pro naše kočičky. Kdo z našich kočiček odjel s novým páníčkem, se dozvíte ZDE

 

Přijeďte si k nám pro některou z našich kočiček i Vy. Kočičky odchází do nového domova zdravé, vakcinované, testované na smrtelné kočičí nemoci FIV a FeLV a pokud jsou dostatečně zralé, tak i vykastrované. Děkujeme všem páníčkům!

 

screenshot006.gif

 

 

 

10.4.2015 Stále běží náš projekt v rámci Psího přání, které pořádá nadační fond Pes v nouzi. Moc prosíme o jakýkoli příspěvek, abychom mohli zakoupit pro naše pejsky z kauzy týraných psů z Pozďátek klec/výběh, kde budou odděleni od ostatních. Ale nemusíte se bát, že bychom pejsky nepouštěli ven, přes den mají střídavě po skupinkách u nás k dispozici zahradu, kde mohou běhat, hrát si a venčit se. S těmito pejsky je stále potřeba individuálně pracovat a to ve skupince více pejsků není momentálně možné. Až se nám podaří pejsky ještě více socializovat a docílit toho, aby se nebáli každého cizího člověka, kterého spatří, budeme jim hledat nový domov. Momentálně nám k dokončení projektu chybí ještě 8.500Kč. Děkujeme za jakoukoli pomoc našemu azylu! Informace o tom jak přispět najdete ZDE

 

2.4.2015 Valentýnka je z kliniky zpět u nás a hledá nový domov. Více informací o nádherné Valentýnce najdete ZDE

 

valentynka-31.3..jpg

 

31.3.2015 DOBROČINNÝ BAZÁREK PRO OÁZU SE BLÍŽÍ!
Moc prosíme o pomoc s propagací našeho bazárku. Jste-li z Brna a blízkého okolí, pomůžete nám tak, že letáček vytisknete a vylepíte na místě, kde chodí hodně lidí, ideálně kočkomilů (obchodní centrum, veterinární klinika, zverimex, dětská centra apod.) Děkujeme za pomoc!
ZDE 
je letáček k tisku.

 

 

 letak.jpg

 

 

29.3.2015 Dnes jsme spustili akci VELIKONOCE PRO OÁZU 2015. Chcete-li našim kočičkám přispět něčím dobrým do bříška nebo pořídit mističky či přispět jakoukoli částkou na nové přepravky, které nutně potřebují nemocné kočičky při cestě na veterinární kliniku, stačí si jen vybrat kočičku a tu obdarovat.
V této akci Vám také chceme představit kočičky, které možná ještě neznáte. Většina z nich hledá nový domov nebo páníčka pro virtuální adopci. Srdečně děkujeme za pomoc pro naše kočičky!
Akce běží na našem facebooku ZDE

 

 

screenshot027.gif

 

27.3.2015 Kocourek Pučmeloud zdraví z kliniky, kde zůstává v láskyplné péči naší paní doktorky Zuzky.
Daří se mu mnohem lépe, rána se hojí velmi pomalu, ale my vidíme velké pokroky. Jeho autoimunitní onemocnění však postihlo i klouby a kocourek začal kulhat na pravou přední nožičku, a tak paní doktorka nasadila ještě i chondroprotektiva. Pučmeloudek je obrovský mazel a nejraději se nosí v náruči, určitě by to vydržel celý den

 

 

10854485_815142865219378_669575874460984488_o.jpg

 

 

21.3.2015 Připomínáme 2. charitativní bazárek, jehož výtěžek půjde našim kočičkám a pejskům. Bazárek se bude konat v Brně, v Mezzanine Café, Údolní 15 a to ve dnech 17. - 19. 4. 2015

Na bazárku si budete moci zakoupit krásné oblečení a doplňky, tak jak tomu bylo i na prvním bazárku vloni. Tentokrát ještě ale sortiment rozšíříme o nádherné háčkované a pletené hračky, které pro nás vyrábí paní Kadlecová a též budou k zakoupení pytlíčky s kozlíkem lékařským a myšky na hraní pro kočičky. Srdečně děkujeme Evě Řičánkové za uspořádání celého bazárku.

 

 

 img33c101b5.jpg

 

17.3.2015 Fufík, Frufru a Angelinka odstartovali vlnu nových koťátek.

Loňská koťátka ještě všechna nenašla nové domovy a už jsou tu další. Tito krásní sourozenci byli nalezeni u rušné silnice, kam se nejspíš „bez lidské pomoci“ nemohli dostat. Bohužel čtvrtý z nich byl nalezený mrtvý. Mají standardní neduhy venkovních kočiček jako jsou blešky, vnitřní parazity a průjem. Je jim asi 6-7 týdnů. Opět si dovolíme apelovat na nutnost kastrací a to i těch kočiček a kocourků, které nejsou vaše a vy je jen krmíte, oni nejsou pravděpodobně nikoho. Fufík, Frufru a Angelinka jsou roztomilé mazlivé kuličky a neuvěřitelní otesánci.

 

Budeme pro ně vděční za kotěcí granulky Josera Minette, Royal Canin Mother and Babycat, Royal Canin Kitten nebo Fitmin Kitten a konzervy Carny Kitten od Animondy.
Kdo byste chtěl mrňouskům přispět na odčervení, oblešení a následnou vakcinaci, můžete jim poslat jakoukoli částku na náš transparentní účet č. 2300191602/2010, poznámka: KOTĚ.

Děkujeme za případnou materiální či finanční pomoc!

 

screenshot019.gif 

 

 

12.3.2015 Přijali jsme zuboženého kocourka Ondrubohužel však nebylo v našich silách jeho život zachránit  Prosíme, přečtěte si tyto řádky a dívejte se okolo sebe, zda někdo nepotřebuje Vaši pomoc, Ondra zemřel jen díky lhostejnosti lidí!

Před 2 dny nám volala paní, že našla kocourka v zuboženém stavu. Ač jela autem a s dítětem, neváhala zastavit, zavolat nám a kocourka odvézt na kliniku k naší paní doktorce. Kocourkovi bylo odhadem minimálně 10 let, nekastrovaný, extrémně zablešený, ouška plná svrabu, téměř bezzubý a s váhou 2,2kg. Samozřejmě velmi nemocný, dehydrovaný a s obrovskou rýmou. Testy na smrtelné kočičí nemoci FeLV a FIV byly sice negativní, ale vyšetření krve odhalilo selhání ledvin, které podle naměřených hodnot muselo trvat několik měsíců. To, že tento stav trval delší dobu, poznala paní doktorka z množství červených krvinek, kterých bylo velmi málo. Zdravé ledviny totiž produkují hormon, který stimuluje tvorbu červených krvinek v kostní dřeni. Při dlouhodobém selhávání ledvin dochází postupně ke snižování červených krvinek. Po 24 hodinách na infuzích se stav Ondry natolik zhoršil, že jsme ho museli nechat odejít. Jméno kocourkovi vybrala dcera hodné nálezkyně, které nebyl osud Ondry lhostejný.
Starý a na smrt nemocný kocourek se musel někde týdny až měsíce potulovat bez pomoci a v takovém stavu věřte, že si potravu sám nezajistí.
NEBUĎTE PROSÍM LHOSTEJNÍ, DÍVEJTE SE OKOLO SEBE A V PŘÍPADĚ, ŽE VÁS NĚKTERÝ ŽIVÝ TVOR POTŘEBUJE, POMOZTE MU. DĚKUJEME!

 

ondra.png  ondra-2.jpg

 

11.3.2015 O tomto víkendu se koná mezinárodní výstava koček v hotelu DAP, Vítězné nám. 4, Praha 6, kde bude chráněná dílna Archa zvířat prodávat kozlíkové pytlíčky, háčkované myšky a další drobnosti ve prospěch našich kočiček. Za výtěžek z minulé akce (mezinárodní výstavy koček v Diplomatu) jsme nakoupili 14kg granulí pro koťátka.

 

11063048_1101178803231253_1552554246_n.jpg

 

7.3.2015  Se slzami v očích jsme se museli navždy rozloučit s milovanou Aimee. Na začátku února byla Aimee hospitalizovaná na klinice se selháním ledvin a v tu dobu jsme vás také prosili o pomoc s úhradou nákladů za její léčbu. Aimee zareagovala na léčbu velmi dobře, její zdravotní stav se výrazně zlepšil a dokonce se ozvala i paní, která si chtěla kočičku adoptovat. Když už to vypadalo, že odejde Aimee do nového domova, přestala náhle jíst, což je vždy špatné znamení. Léčba tedy začala nanovo, avšak tentokrát nepřišlo zlepšení, jaké jsme očekávali. Její zdravotní stav se prudce zhoršil a my jsme se po poradě s paní doktorkou rozhodli nechat Aimee uspat. V žádném případě nedopustíme, aby se některá z našich kočiček trápila a ač s těžkým srdcem, rozhodli jsme tak, jak bylo nejlepší pro Aimee. Velice si vážíme vaší finanční pomoci, kterou jste Aimee poslali. Kočičce u nás hoří svíčka, nikdy na ni nezapomeneme.

 

screenshot015.gif svicka.gif  

 

6.3.2015 Srdečně děkujeme všem, kteří jste nám poslali bonusové body prostřednictvím Zoohitu. Celkem nám bylo doručeno 13 obrovských balíků s dary. Naší hlavní prioritou je především zajištění kvalitního krmení a veterinární péče, tato zásilka je tedy pro nás něčím naprosto výjimečným. Tolik darů jsme nečekali a slova nemohou vyjádřit, jak moc si této pomoci vážíme. Z celého srdce děkujeme!

 

11050932_1097835200232280_1463495630_n.jpg

 

3.3.2015 Z celého srdce děkujeme všem, kteří jste koupili Valentýnku některé naší kočičce. Díky akci také našlo několik kočiček nové virtuální páníčky, z čehož máme nesmírnou radost. Fotogalerii najdete na našem FACEBOOKU. Pažoutek děkuje za všechny obdarované kamarády  

 

pazout.gif                      

 

28.2.2015 Valentýnka a Pučmeloud posílají pozdravy z kliniky, oběma se vede dobře a děkují za podporu, které se jim od vás dostává. A my děkujeme s nimi.

 

screenshot014.gif

 

23.2.2015 Máme další nový příjem. Je to malá kočičí holčička. Opuštěnou, hladovou, promrzlou a nemocnou ji našly 2 hodné paní, kterým nebyl osud koťátka lhostejný. Malou odvezly rovnou na kliniku k naší paní doktorce, kde je doteď. Ačkoli je to takový malý netopýrek, dostala nakonec jméno Valentýna. Budeme rádi za jakýkoli příspěvek na její léčbu (č. účtu: 2300191602/2010, poznámka "VALENTÝNA"). DĚKUJEME ZA VAŠI POMOC!

 

valentyna.jpg

 

21.2.2015 I přes stop stav jsme přijali nemocného kocourka Pučmelouda, který byl ihned hospitalizován na klinice. Nyní je Pučmeloud stále v léčení, je FIV a FeLV negativní a po důkladném vyšetření je diagnóza eosinofilní komplex - onemocnění, které je následkem onemocnění, jenž postihují imunitní systém (např. alergie na bleší kousnutí, na krmivo, léky apod.). Dále byla zjištěna velká díra v jazyku. Kocourek se mírně zlepšuje a reakce na léčbu jsou pozitivní. Více informací o Pučmeloudovi najdete na našem FACEBOOKU.

 

pucmeloud.jpg

 

16.2.2015 Přidali jsme do rubriky Hledají domov zdravá a mazlivá koťátka. Hledáte-li kočičího kamaráda, domluvte se s námi na návštěvě. Máme spoustu krásných a mazlivých kočiček, od koťátek až po starší kočičky hledající nový domov. S výběrem vám rádi poradíme.

 

14.2.2015 Tiger Woods a Medvědovitá vám přejí krásný Valentýn. Děkujeme všem, kteří jste obdarovali naše kočičky v akci VALENTÝNKA PRO OÁZU!

 

valentynka_podekovani.jpg

 

11.2.2015 Vyhlásili jsme sbírku na úhradu léčby pro bílou Aimee. Kočičce selhávaly ledviny a musela být hospitalizovaná na klinice. Prosíme o sebemenší příspěvek na její léčbu. Více informací najdete v rubrice Aktuální sbírky. 

 

amie_hospitalizace.jpg

Pažoutovi se daří již mnohem lépe a je z kliniky zpět u nás.

 

8.2.2015 Dnes jsme spustili akci VALENTÝNKA PRO OÁZU 2015, kde můžete obdarovat některou z našich kočiček. Tyto kočičky si můžete také virtuálně adoptovat. Akci najdete na našem facebooku ZDE. Děkujeme za pomoc!

 

6.2.2015 Nově jsme přijali černého slepého kocourka, kterého jsme pojmenovali Stevie [stýví]. Je mu asi 5 měsíců a momentálně je úplně slepý. Stevie k nám přišel extrémně zablešený. Nyní má za sebou hematologické a biochemické vyšetření krve, která jsou v pořádku, otestovali jsme ho na smrtelné kočičí nemoci FeLV a FIV s negativním výsledkem. Kocourek je již samozřejmě také odčervený a odblešený. Co se týká očiček, tak je slepota spojená s problémem na sítnici, prozatím si nejsme stoprocentně jistí, ještě budou probíhat další vyšetření a konzultace s očním specialistou MVDr. Beránkem. Bojíme se však, že je jeho slepota nevratná. Budeme vděční za jakýkoli příspěvek pro Stevieho na další vyšetření očí a něco dobrého do bříška (transparentní účet 2300191602/2010, poznámka "Stevie"). Moc za Stevieho děkujeme. Budeme vás informovat, jak se chlapeček má a co ukázaly další testy. Děkujeme!

 

          stevie.jpg

 

4.2.2015 momentálně máme více kočiček v léčbě a hospitalizovaných na klinice. Jedním je i kocourek Pažout. Z finančních důvodů musíme na úhradu veterinárních nákladů za Pažouta vyhlásit sbírku. Více informací o zdravotním stavu vč. fotek najdete ZDE. Budeme vděční za sebemenší příspěvek pro Pažouta. Děkujeme!

 

       pazout_-5-.jpg

 

3.2.2015 Vloni pořádala paní Eva Řičánková pro náš azyl první dobročinný bazárek. Letos by paní Eva chtěla bazárek zopakovat a založila bazárku vlastní fb stránku - KOČKY KOČKÁM. Budeme rádi, když se k nám přidáte a pomůžete nám s propagací plánovaného bazárku. Jakmile budeme znát přesné datum a místo konání, budeme vás opět informovat. Přidejte se k nám ZDE. Děkujeme!

 

1.2.2015 Ještě celý únor nám můžete pomoci darováním bonusových bodů ze Zoohitu.
Za darované body bychom rádi pořídili kvalitní granule a konzervy pro kočky. Krmiva při takovém počtu není bohužel stále dostatek, a proto děkujeme za každý bod, který nám při vaší další OBJEDNÁVCE věnujete. Jak body darovat se dozvíte ZDE. Děkujeme!

 

10917396_743976149025947_2805852187311024950_n.jpg

 

31.1.2015 V azylu je nyní několik kočiček v léčbě. U Bojínka paní doktorka zjistila zánět v těle a zvýšené hodnoty ledvin, Bojínek bere antibiotika a je na ledvinové dietě. Pampeliškám se jejich rýma stále vrací, holčička je na tom ale již mnohem lépe, chlapečka však čeká ještě zákrok na víčkách. Kočičky Lady Ann, Dinu a Šotka trápí průjem, po vyšetření trusu budou brát dlouhodobě antibiotika a musí zůstat nějakou dobu na veterinární dietě Royal Canin Gastrointestinal a dostávají navíc i probiotika. Kocourka Pažouta také trápil průjem, navíc i zvracel a musel být hospitalizován, hodnoty ledvin a jater jsou naštěstí v pořádku. Nyní je již Pažoutovi mnohem lépe, až dobere antibiotika a bude zcela v pořádku, tak mu ještě paní doktorka upraví zoubky. Je to již starší kocourek a některé budou muset z tlamičky pryč. Bohužel finance na veterinární ošetření při našem počtu zvířátek opět dochází. Chcete-li kočičkám přispět na léky, budeme šťastní za sebemenší příspěvek. Děkujeme za pomoc!

                   Kocourek Pažout v léčbě

pazout.jpg  pazout_-1-.jpg

 

28.1.2015 Rozšířili jsme nabídku kočiček a pejsků, kteří jsou v současné době vhodní pouze do virtuální adopce. Nemůžete-li si od nás zvířátko osvojit, budeme vám vděční, když si některého pejska nebo kočičku vyberete a stanete se jejich virtuálními páníčky. Více se dozvíte v rubrice Virtuální adopce

 

22.1.2015 V poslední době našlo nové domovy několik našich kočiček. Za každý nový domov máme obrovskou radost! Více se dozvíte, když budete sledovat naši rubriku Našli domov

 

20.1.2015 Bohužel máme velmi smutnou zprávu o kočičce Babče. Ani přes intenzivní infuzní terapii se nám nepodařilo Babču zachránit. Její stav se zhoršil v sobotu večer a Babča nás v poklidu ve spánku opustila. Selhání ledvin je jedna z nejčastějších příčin úmrtí starých koček, a proto dáváme našim starším kočičkám speciální dietu, abychom tomu co nejvíce předešli. Tato dieta byla i součástí dárečků v naší vánoční akci. Je nám to velice líto a vždy budeme na Babču vzpomínat.

 

svicka.gif

 

16.1.2015 Kočička Babča v léčbě - Babča je 14ti letá kočičí dáma, u které jsme zjistili, že méně jí a tento týden začala zvracet. Proto si ji ihned paní doktorka Zuzka, během své pravidelné prohlídky našich kočiček, odvezla s sebou na kliniku. Je to již starší kočička, první krok byl tudíž odběr krve, ze kterého se bohužel odhalilo selhání ledvin. Hodnoty však nebyly tak vysoké, abychom Babču uspali. Nyní je na infuzích a doufáme, že tu s námi Babča ještě nějakou dobu bude. Po infuzích se jí hodně ulevilo, nezvrací a jí po troškách dietní kapsičky. Držte prosím s námi Babče palce!
Budeme vděční za jakýkoli příspěvek pro Babču na úhradu veterinárního ošetření a nákup dietního krmiva. Děkujeme!

babca.jpg  nemocna-babca.jpg

 

10.1.2015  Rok 2015 začal velice úspěšně, do domovů odešla Večernice&Elizabeth (bydlí společně), Kukačka, Dáreček & Rezaveček (kocourci také bydlí společně). Kromě toho máme zamluvených pár koťátek, tak budeme doufat, že vše dobře dopadne a páníčkové si pro kočičky přijedou. Máme velikou radost. Před vánoci jsme pořádali akci VÁNOCE PRO OÁZU, hodní lidé obdarovali více než 70 našich kočiček a přispěli nám na stelivo a vakcíny. Fotky všech obdarovaných kočiček najdete v albu VÁNOCE PRO OÁZU zde. Na fotce se ze svého dárku raduje starý kocourek Upírek. Všem dárcům nesmírně děkujeme za podporu.

 

upirek.gif