Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality od ledna do června 2014

3. 6. 2014

28.6.2014 Další z červnových příjmů byla tři malá vyděšená koťátka. Jejich problémem byl průjem, vycházeli z nich větvičky a jehličí, což svědčí o tom, čím se asi sama živila . Dostávají Colostrum a léky, vše se začíná stabilizovat. Jsou krásní, obzvláště malá želvinka bude moc zajímavá [Aktualizace: Dostali jména Aaron, želvinka Savannah a mourinka je Matylda].

jehlicky.jpg

25.6.2014 O víkendu odešla do nového domova malá Minnie - poslední ze 6-ti koťátek, které jsme přijímali loni. Ti všichni i s jejich maminkou již nový domov mají. Doufáme, že i na letošní koťátka už někde čekají jejich noví majitelé. 

Šotek už " hází očka"....                                  Casanova Vás uhrane pohledem ....

sotek.jpg casanova.jpg

 a Magnolie alias Magdalenka chce poškrábat na bříšku..

magnolie.jpg

 

24.6.2014 Ač jsme kočičí útulek, máme v opatrování i několik pejsků. Dnes Vám přinášíme informace o Vlastíkovi - pejskovi, kterého jsme přijali před 14-ti dny. Nejlépe ho vystihují následující řádky, které o něm napsala paní ošetřovatelka, která s ním trávila spoustu času při jeho hospitalizaci na klinice. 

"Vlastík byl nalezen 15. 6. sražený autem v příkopě v Holubicích, proto byl nejprve předán do péče veterinární kliniky Vyvet. Zde prodělal operaci levého oka, při které mu z něho byla odstraněna dermoidní cysta. Po operaci se začal velmi rychle zotavovat a všichni jsme mohli poznat, že jde o velmi přátelského, klidného, společenského pejska. Zpočátku byl Vlastík trochu bázlivý a nedůvěřivý. Jaký měl osud předtím, než ho srazilo auto, můžeme jen hádat. Možná jeho předešlá zkušenost s lidmi nebyla jen pozitivní, proto byl zpočátku tak vyplašený. Záhy si však zvykl na nové lidi, až to v nás vyvolávalo pocit, že tam s námi žije již několik let. Jde o pejska středního vzrůstu, váží asi 15 kg. Přesný věk sice neznáme, ale už to nebude žádný mladíček. Vlastíkovi bude nejspíše okolo 8 let. Jméno Vlastík dostal po příchodu na kliniku, proto na něj zatím příliš neslyší, ale je velmi šikovný, a tak si i nové jméno snad zvykne velmi brzy.

Vlastík by byl ideálním společníkem ke starším lidem, kteří mají domek se zahradou, ale zvykl by si i v bytě. S jinými psy zatím neměl žádný problém a tak si myslíme, že by mu nevadil ani další psí společník, se kterým by zahradu či byt mohl sdílet a užívat si tak společně psích her.

Osobně jsem s Vlastíkem strávila 2 dny, než mohl být po operaci převezený do útulku. Už po několika minutách mi pokládal hlavu do klína a koukal na mě těma vděčnýma psíma očima, které říkaly, děkuji, že můžu být s vámi. Vlastík je typ pejska, který k novému páníčkovi velmi rychle přilne a bude věrným a dobrým společníkem."

[Aktulizace: Vlastík našel domov, šel bydlet k fenečce Deny, která od nás byla adoptovaná 7.1.2014]

vlastik--2-.jpg   vlastik--4-.jpg

20.6.2014 Dnes Vám přinášíme info o pejscích, kteří žijí u nás v útulku. Jsou to dva kluci Ruda a Zetík, kteří byli odebráni ligou na ochranu zvířat z velmi nevyhovujících podmínek. Oba jsou mladí ( 1-2 roky), odčervení a vakcinovaní. Jsou to aktivní kluci ale nic neničí. Ruda by mohl bez problémů odejít do nového domova, Zetík by si na nového majitele musel postupně zvykat. Zatím jsou oba kluci u nás, ale kdyby se někdo zamiloval......

ruda--3-.jpg       zetor--2-.jpg

ruda--2-.jpg

A další zpráva je o Majdě alias Ťapce, která již odešla do nového domova. Přišla k nám na návštěvu a trochu si zařádit s Vilímkem a Pucifálkem, kteří jsou její synové.

sam_6733.jpg  sam_6742.jpg

sam_6725.jpg

19.6.2014 Aby jsme pořád jenom nepsali o nemocech a operacích, tady přikládáme 3 fotky pro radost :-) 

magnolia--5-.jpg      magnolia--3-.jpg

mazlici-se-kocky--1-.jpg

19.6.2014 Přinášíme špatné zprávy... Černý kocourek z Vyškova o kterém jsme psali před dvěma dny již odešel za duhový most. Včera mu bylo provedeno vyšetření krve, které odhalilo, že mu selhávají ledviny a také špatně fungují játra. Protože se i jeho klinický stav velmi zhoršil, domluvili jsme se s paní doktorkou, že kocourka uspíme. Dokonce ho na klinice pojmenovali - dostal jméno Macek. Tak sbohem, Macíčku....

Další nedobrou zprávou, ale věříme že s lepším koncem je zdravotní problém Šediváka. Je to asi 10-ti letý kocourek, který u nás žije již delší dobu. Jeho problém jsou oči ( viz. foto). Mysleli jsme si že je to chlamydiová infekce, ale podle pana doktora to nevypadá úplně typicky. Čekáme na výsledky kultivace, zda se chlamydie potvrdí nebo ne. Prozatím je hospitalizován na klinice, dostává léky celkově i do oka. 

sedivak.jpg

17.6.2014 Začátek týdne je pro nás velmi hektický a náročný. Vlastík - pejsek, nedělní nalezenec, musel dnes podstoupit operaci oka. V jednom oku měl tzv.dermoid - kousek kůže i s chlupy na takovém místě, že dráždil oko a poškozoval rohovku. Poškození bylo tak velké, že se na rohovce vytvořil vřed a hrozilo, že dojde k protržení rohovky. Tím by vzniklo velmi vážné poškožení oka a možná by o něj přišel úplně. Také mu byla odoperována cysta v kůži na hlavě. Po peraci mu bylo provedeno rentgenové vyšetření, které odhalilo artrózu v pravém kyčelním kloubu. Večerní zprávy z kliniky -Vlastík vše zvládl v pořádku, byl se vyvenčit a na večeři dostal konzervu :-)  Vlastík potřebuje kvalitní konzervy - nejlépe Hills I/D a kvalitní granule pro malá plemena - nyní dostává Royal Canine small dog. Kromě toho mu bude potřeba zaplatit operaci, následně vakcinaci, odčervení a ostatní veterinární náklady. Také pro něj nemáme pelíšek..... zde fotka, kde je Vlastík po operaci. Pejska jsem se ujali, protože byl ve vážném stavu. Bohužel náklady na péče převyšují naše možnosti, jsem rodinný azyl a nikoliv dotovaný městský útulek. Proto Vás  prosíme o finanční pomoc na péči o pejska, abychom mohli dále pokračovat v naší práci a pomáhat dalších zvířatům v nouzi.  

img_0180.jpg

Další náš příjem z neděle je malé kotě - kocourek, který se toulal po Vyškově. Dostal prozatimní jméno Veveřák, protože připomíná Veverku, ale možná mu to nezůstane . [Aktulizace : Kocourek dostal jméno Casanova a v září 2014 odešel do domova - více v sekci našli domov]

img_0190.jpg          

No a třetí přijem je dnešní polední - černý kocour, kterého našla jedna naše příznivkyně ve Vyškově. Kocourek ležel naprosto vysílený v trávě, život z něj pomalu vyprchával, bohuže nikdo si ho nevšímal, je to jen kočka. Měl velmi nízkou teplotu, spousty klíšťat, byl težce dehydratovaný, v okolí konečníku měl nakladená vajíčka od much. Když ho na klinice vyšetřovali, koukal na ně velkými očima a prosil o pomoc. Nyní je hospitalizovaný , zahřívá se na podložce, neustále dostává infuze, až to bude možné, bude mu odebrána krev. Večer byla jeho teplota o trochu vyšší, vyčůral se a dokonce se malinko prošel. Zítra by mu mělo být provedeno vyšetření krve, abychom zjistili, zda má v pořádku životně důležité orgány a co je příčinou jeho zuboženého stavu. Za jakoukoliv pomoc pro tohoto kocourka Vám budeme také nesmírně vděčni .

img_0185.jpg     img_0184.jpg

img_0194.jpg

16.6.2014 Koťátka od Maminy už otevřeli oči, tak Vám přinášíme jejich fotky. Předběžné zamluvení koťátek je možné už nyní.

    Batman                                                  Šotek

batman.jpg               sotek--2-.jpg

   Hamlet                                                                      Walda

hamlet--2-.jpg    walda.jpg

     Poměnka

pomenka.jpg

 

16.6.2014 Včera v odpoledních hodinách přišli k nám do útulku 2 děti - Karolínka a Kryštof Bajerovi z Holubic. Přišli nám říci, že našli u cesty ležet pejska. Nevíme, zda jej někdo vyhodil či se zatoulal. Každopádně to vypadá, že se v okolí potuloval již několik dní. Ležel v příkopě, nechtěl vstát ani se napít. Protože jsme nevěděli, jestli ho nesrazilo auto a nemá třeba nějaké vnitřní zranění, odvezli jsme ho na kliniku Vyvet do Vyškova. Zde je nyní hospitalizovaný - na pozorování a důkladné vyšetření. Má totiž nějaké zdravotní problémy, které jsou spíše dlouhodobější. Pokud by někdo tohoto pejska poznal a věděl, že ho někdo postrádá, prosím neváhejte nás kontaktovat. Třeba na něj někde čeká jeho nešťastný majitel... Také bychom moc chtěli poděkovat Karolínce a Kryštofovi, že nás na pejska upozornili a nebyli vůči zvířecímu neštěstí lhostejní. Pejsek už má jméno, říkáme mu Vlastík.

novy-pes-v-oaze--2-.jpg

 

15.6.2014 Ve čtvrtek jsme přijali 2 kočičky.Jedno z nich jě kotě, malá kočička která dostala jméno Lady Ann. Někdo ji vyhodil na rušné autobusové zastávce, kde hrozilo, že ji nějaký autobus dříve či později zajede. Druhá je dospělá kočička z obce Mokrá, kde se potulovala spolu se svými koťaty. Koťata bohužel nastoupila někomu neznámému do auta a odjela neznámo kam :-(. Tak je jejich maminka naštvaná, taky se trochu bojí. Dostala jméno Rusalka

lady-ann--2-.jpg Rusalka při příjmu....

 

12.6.2014 Aragon je nemocný... Aragon je 12-ti letý kocour, který prožil spoustu let u nás v azylu. Když dnes nepřišel k misce s krmením, došlo nám, že není něco v pořádku. Proto jsme ho odvezli na veterinární kliniku. Vzhledem k jeho věku se provedlo vyšetření krve - aby se vyloučilo selhání ledvin nebo jater. Vyšetření krve žádné orgánové selhání neprokázalo. Bylo provedeno i rentgenové vyšetření, které ukázalo, že žaludek i střeva jsou plné plynu. Aragon tedy dostal léky proti plynatosti a prozatím je hospitalizován a dostává infuze. Zítra mu bude provedeno další vyšetření - dnes jsme ho již více vzhledem k jeho stavu a věku zatěžovat nechtěli. 

Aktualizace 13.6.2014 Při sonografickém vyšetření bylo zjištěno, že má Aragon novotvar na játrech. Jeho stav se nijak nezlepšil, tak jsme se rozhodli ho více netrápit a nechali jsme ho uspat. Při následné pitvě  se zjistilo, že nádor již byl rozeset po celém břiše. Budeš nám chybět :-(

img_0170.jpg  img_0173.jpg

 

12.6.2014 Přestože je Barborka vakcinovaná, aktuálně má problém se silným zánětem dásní. Dostala antibiotika a léky proti bolesti a byla jí naordinována speciální strava - konzervy Royal Feline recovery či Hills feline A/D. Oboje jsou velmi výživné a extra jemně namleté konzervičky, které kočičkám velmi chutnají a nemusí je vůbec kousat. Barborka byla jeden den hospitalizovaná na klinice na infuzích. Celková částka za léky, infuze a speciální krmení se vyšplhala na 1270 Kč - což je pro nás další neplánovaný výdaj. Rádi bychom Vás proto požádali o pomoc. Pokud by někdo chtěl Barborce pomoci, je možné konzervy koupit a přímo poslat či přivézt k nám. Případně budeme velice vděčni za jakýkoliv příspěvek na 2300191602/2010, heslo Barborka.

barborka-stomatitida--2-.jpg barborka-stomatitida--3-.jpg

barborka.jpg barborka-hospitalizace.jpg

10.6.2014 Dnes jsme přijali další kočičku - tentokrát kotě. Našla ho paní ve Vyškově - přidalo se k ní během cesty do práce. Kotě zanesla na "naši domovskou kliniku", kde ho nechala zkontrolovat. Pro kotě se měla stavit večer - našla mu nového majitele. Ten se ale rozmyslel a tak jsme kočičku přijali k nám. Je to 6-7 týdnů stará kočička, je hrozně umazlená a hravá. Její problém je průjem, který ale řešíme. Prozatím zůstává na klinice a až bude úplně v pořádku, přijde k nám do útulku. Kdy by chtěl této nádherné kočičke přilepšit, tak baští dietu Royal Feline gastrointestinal - kapsičky. A jméno zatím nemá, tak kdyby měl někdo nápad....[Aktualizace : Holčička dostala jméno Magnólie]

img_0115.jpg img_0118.jpg

 

10.6.2014 Přijali jsme novou kočičku. Je asi půl roku stará, trojbarvená a dostala jméno Sofi. Zatím je trochu vystrašená, ale velmi rychle si zvyká. Kromě obvyklých problémů ( ušní svrab, začervení a hubenost) je v pořádku. Doufáme tedy, že se u nás dlouho neohřeje a brzy najde nový domov.

novy-prijem-trojbarevna-kocicka--2-.jpg

Také přikládáme fotku Maminy s miminkama, rostou opravdu do krásy :-).

a jednu mazlící s Míšou...

mamina-a-kotata--2-.jpg  misa--10-.jpg

 

8.6.2014 Minulý týden naše fenka Sally podstoupila kastraci. Vše proběhlo v naprostém pořádku. Sally je nyní již "kompletně připravená" odejít do nového domova. Je vakcinovaná, odčervená, načipovaná a nyní i vykastrovaná. Kdo by hledal temperamentní a společenskou fenku na společné procházky, Sally je ta pravá.

Zde je několik fotek z kastrace a jedna, která vyjadřuje její povahu :-)

_mg_2272.jpg  sally-kastrace--2-.jpg

sally-kastrace--3-.jpg  sally-kastrace--1-.jpg

 

5.6.2014 Přijali jsme novou kočičku, která u nás v zápětí porodila 5 koťátek. Zdravotní stav kočičky není uplně nejlepší (má ušní svrab a nemocné oko, také je velmi vyhublá). Její problémy ale řešíme a vše vypadá na dobré cestě. Zatím jí pracovně říkáme Mamina.

mamina.jpg  mimina.jpg

4.6.2014 Minulý týden podstoupila operaci Zazu. Bylo jí odstraněno nemocné oko - na které byla zároveň i slepá. Zazu zvládla vše naprosto bez komplikací. Ještě před uspáním se mazlila se sestřičkou. Po zákroku byla 3 dny hospitalizována na klinice. Nyní už ji máme zase zpět u nás. Zazu se pomalu začíná poohlížet po novém páníčkovi, který by jí poskytl domov v bytě a i přes její handicap by ji měl rád.

Zde je několik fotek z pobytu na klinice. 

zazu-po-operaci--2-.jpgzazu-po-operaci--3-.jpg

zazu-po-operaci--1-.jpg

3.6.2014 Před 14-ti dny jsme přijali novou kočičku. Je to asi rok stará kočička, která se stala " nepotřebnou", jelikož není vůbec mazlivá. Věříme ale, že jen měla špatnou zkušenost s člověkem, protože u nás se jako nemazlící kočka vůbec nechová. Dostala jméno Malinka. Její problém byl "pouze" ušní svrab, který jsme vyléčily. Minulý týden podstoupila kastraci a nyní už je v novém domově, kde ji pojmenovali Líza. Tak jí přejeme ať už se má jen dobře.

malinka--2-.jpg malinka--1-.jpg

 

2.6.2014 Nedávno nalezený kocourek z Kobeřic u Brna svého původního majitele zatím nemá. Protože je to velký mazel, hledáme mu tedy někoho, kdo jej bude dostatečně mazlit. Je vykastrovaný, odčervený a má za sebou již první očkování. Doslat jméno Míša. Je to obrovský pohodář. Při očkování se chtěl mazlit a nakonec ho paní doktorka musela za odměnu aspoň poškrabat na bříšku.

misa--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.5.2014 Přijali jsme kočičku Lízinku. Kočička je asi rok stará. Žila v jedné špinavé chatce společně s "bezdomovcem", který ji krmil. Kočička porodila koťata, o která bohužel během tří dnů tragicky přišla. Protože její "původní majitel" je těžce nemocný a nejspíš bude trvale hospitalizovaný v nemocnici, o kočičku se neměl kdo starat. Lízinka je trošku vyplašená, nešťastná že přišla o koťátka, ale už si u nás zvykla. Také ji hrozil zánět mléčných žláz. Jakmile se trochu aklimatizuje, podstoupí kastraci a očkování. Poté ji budeme nabízet do adopce. Kočička je moc krásná, tak snad u nás nezůstane dlouho.

lizinka.jpg

 

25.4.2014  Poměrně dlouho jsme se nedostali k aktulizaci této stránky, tak alespoň ve stručnosti, co vše se u nás za poslední dobu událo. Přijali jsme několik nových zvířátek, nejprve kocourka bez oka, který se potulovat v Brně, říkáme mu Valibuk, podle fotky možná poznáte proč. Potom jsme přijali čtyři kočičky po zemřelé paní, které neměly kam jít, říkáme jim BorůvkaBarborkaDamián Tymiánka (ta není na fotce). Všichni už hledají domov. Po nich jsme přijali postupně dva nalezené zubožené kocourky, Garfa Mikeše, zdravotní stav obou si vyžádal hospitalizaci na veterinární klinice a proto si dovolujeme požádat o pomoc s úhradou veterinárních nákladů (viz rubrika Aktuální sbírky). Dále jsme přijali do péče dva asi 1-2 roční pejsky zabavené Ligou pro ochranu zvířat z důvodu zanedbané péče, říkáme jim Ruda Zetor, ti také hledají domov.  Několik kočiček našlo domov (viz stánka Našli domov). Měli jsem také pár odchodů, nechali jsme uspat 14 letou kočičku Vanesku, protože přestala jíst a bylo zřejmé, že je na konci své životní pouti. A bohužel také dvě asi 9 měsíční koťata, Tornádo Lou a Limonádového Joe, také přestali jíst, nebylo jim vůbec dobře, byli oba hospitalizovaní na klinice, kde bylo sonografickým vyšetřením zjištěno, že mají vážné postižení ledvin, byly jednou tak veliké a plné dutin, tzv. cyst, u takto mladých kočiček jsme se s takovým problémem ještě nesetkali, musela to být nějaká vrozená dispozice. Byly zasaženy obě ledviny, které selhávaly a prognóza byla velice nepříznivá. To je nám nesmírně líto.

Valibuk a Damián [Aktualizace : Valibuk našel domov]

valibuk.jpg  damianek.jpg 

 Borůvka a Barborka

boruvka.jpg barborka.jpg

Garf a Mikeš  [Aktualizace : Garfovi byla diagnostikována mokrá FIP, Mikeše si vzala jeho nálezkyně]

garf.jpg mikes.jpg

Ruda a Zetor

  ruda.jpg      zetor.jpg

 

 15.2.2014 Přijali jsme kotě, asi půlroční toulavou hladovou holčičku. Jediný její zdravotní problém byla rána na krku, která, jak jsme zjistili, byla způsobena svrabem. Po aplikaci preparátu se rána krásně hojí. Po očkování bude hledat nový domov, snad bude mít mourinka štěstí. [Aktulizace: Kočička dostala jméno Emily a už našla domov - viz sekce našli domov v roce 2014.]

kote.jpg

 

5.2.2014 Nová kočička v Oáze dostala jméno Dorotka. Toulala se dlouhou dobu venku, je jí odhadem 4-5 let. Má jen jeden poslední zub, špičák. Takto si těžko mohla něco ulovit a je proto vyhublá až hrůza, pod chlupy je to jen kostřička. Má také velké dredy, které se jí budou muset pomalu rozšesávat a některé i v narkóze odstranit, to se provede zároveň s kastrací. Jinak je ale holčička zdravá a neskutečně hodná a mazlivá.  [Aktualizace : Kočička našla domov - viz sekce našli domov v roce 2014].

dorotka.jpg

  

2.2.2014 Během víkendu jsme přijali nezávisle na sobě dva luxusní kousky  . Jeden je hezčí než druhý. První je mainský kocourek, žil venku a přidal se k bezdomovcům. Druhý je Pepíno, nechtěný kocourek, kterému bude u nás lépe. Navíc věříme, že se u nás dlouho neohřeje, protože je opravdu nádherný. [Aktualizace : Kocourek našel domov - viz sekce našli domov v roce 2014].

 

 1-mainsky-kocourek.jpg  pepino-nevsky.jpg

 

 

30.1.2014  Náš nový přírůstek je asi 4 měsíční holčička pojmenovaná Pacička. Pacička už jako malá poznala lidskou zlobu, někdo ji tahal za ocas tak surově, že ji natrhl konečník a vše jí samozřejmě těžce zhnisalo. Holčičku našla slečna, která se jí ujala a poskytla ji prvotní léčbu a antibiotika. Nemohla si ji však nechat dlouhodobě, tak jsme ji po asi měsíci péče přijali k nám. Kočička je to opravdu nádherná, mazlivá. Zatím si nenechá zvednou ocásek, to začne plakat, takže je nutné s ní pracovat opatrně. Až se úplně vyléčí a naočkuje, bude hledat nový domov, počítáme koncem února. Takže pokud se někdo do Pacičky zamiluje, může o ní začít pomalu přemýšlet.  [Aktualizace : Kočička našela domov - viz sekce našli domov v roce 2014].

pacinka.jpg

 

21.1.2014 Přijali jsme malou, asi 2.5 měsíční nalezenou holčičku, dostala jménoRozmarýna. Je hospitalizovaná na klinice, léčí se s těžkým zápalem plic. Jinak takto malé kotě protloukající se a živořící samo venku v zimě dopadnout nemohlo. Takto a ještě hůře dopadají nechtění potomci nekastrovaných koček, přitom jen málokterému se dostane pomoci  

 

 rozmaryna.jpg rozmaryna2.jpg

1.1.2014 První příjem v roce 2014 je kocourek Bóďa. Potuloval se dlouho v končinách, kde pro něj nebylo bezpečno. Bóďa téměř okamžitě po zveřejnění na facebooku našel novou paničku, tak jsem moc rádi. Ale věděli jsme, že takový krasavec se u nás dlouho neohřeje. [Aktualizace : Kocourek našel domov - viz sekce našli domov v roce 2014].

boyya--5-.jpg