Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality od července do prosince 2014

1. 7. 2014

31.12.2014 Dnes skončila veleúspěšná akce PSÍ PŘÁNÍ, které se účastnilo i 5 našich pejsků (Ruda, Vilímek, Natty, Endy a Nelly). Velice děkujeme nadačnímu fondu PES V NOUZI, který celou akci pořádá. Zde si můžete prohlédnout FOTOGALERII našich obdarovaných pejsků. 

30.12.2014 Před koncem roku máme velikou radost. Náš Ruda ještě stihnul převzít čip, který jste mu darovali v rámci akce Psí přání, kterou pořádal Nadační fond Pes v nouzi a našel domov. Splnilo se mu tak přání největší. Rudynek se má skvěle, doma má psího kamaráda a spí v posteli. Co mohlo dříve týraného pejska (zabaveného pro týrání) potkat v životě krásnějšího? Za Rudynka novým páníčkům moc děkujeme. Teď bychom totéž přáli i Zetíkovi, pejskovi, který celý život prožil s Rudynkem a tím špatným si prošli spolu. Je nám líto, že u nás zůstal sám.

 rudik-s-cipem.jpg  rudynek-adopce.jpg

zetor.jpg

23.12.2014   Níže, přesně dne 27.11., jsme psali o příjmu osmi kocourků po zemřelé majitelce. Z toho jeden, nádherný bílý kocourek s modrýma očima, měl naprosto hrozivé nádory v obou zvukovodech. Byl na operaci, byla mu provedena oboustranná ablace zvukovodu. Histologie prokázala, že nádor v jednom oušku byl zhoubný. Kocourek byl opravdu dlouho hospitalizován na klinice, více než měsíc, mj. proto, že nechtěl jíst. Ale nyní už můžeme napsat skvělou zprávu. Máme ho konečně doma, baští a je mu fajn. Faktura za jeho operace a hospitalizaci se vyšplhala na vysokou částku 13793 Kč, ale věříme, že to bylo dobré rozhodnutí, každé zvířátko si zaslouží šanci. Fakturu za péči najdete ZDE. A abychom nezapomněli, kocourek dostal konečné jméno Gabriel, Bělínek bylo jméno jen provizorní. Pokud by někdo chtěl kocourkovi pomoci, tak kvalitní krmivo je to, co nyní potřebuje nejvíce a budeme za něj opravdu vděční. Druhá fotka je už od nás.

gabriel2.jpg   

                                gabriel-doma.jpg

 

20.12.2014 V Kočičí oáze s námi bydlí opravdu hodně kočiček. Kromě spousty koťátek, kterým život teprve začíná, u nás žije i hodně starých kočiček. Realisticky víme, že jejich šance na nalezení domova nejsou největší, i když se nám nedávno podařilo najít domov 14 leté Vanesce. To je však spíše výjimka. Tyto kočičky u nás pravděpodobně dožijí a my jsme se proto rozhodli zařadit je do nabídky virtuální adopce, pro kterou máme na našich stránkách zvláštní sekci. Tuto budeme postupně doplňovat a představovat Vám další kočičky z Oázy. Budeme samozřejmě velmi vděčni, pokud se rozhodnete některé zvířátko si virtuálně adoptovat a podpořit ho tak po dobu, kdy bude žít u nás. O virtuální adopci zjistíte více ZDE. Na fotkách je náš Rysík a Pampalini.

   rysik.jpg   pampalini.jpg

14.12.2014 Díky Nadačnímu fondu Pes v nouzi jsme se mohli účastnit skvělé vánoční akce Psí přání. O své dárky dostali možnost poprosit Vilímek, Ruda, Natty, Nella a Endy. Moc děkujeme všem dárcům, za pejsky se tady přišli pochlubit se svými dárky Ruda a Villímek. Ruda byl zabavený pro týrání a protože se bojí obojku, dostal postrojek, se kterým mu to jde docela dobře. Vilímek si přál novou přepravku. Více o akci a případně obdarovat pejsky z různých organizací stále ještě můžete na www.psiprani.cz.

rudik-s-postrojem.jpg  vilimek-v-prepravce.jpg

13.12.2014 Představujeme vám další zachráněná koťátka. Dva nádherné kocourky, pracovní název měli Prasátka, protože když se k nám dostali, byli tak hladoví, že do jídla vždycky celí vlezli a asi si umíte představit, jak vypadali. Dnes jim říkáme Lewis a Fernando, podle jezdců Formule 1. Mají ještě sestřičku, ale ta je výrazně menší a stále v léčení s průjmy. Kocourci jsou úžasňáci, velcí mazlíci, mají jen 3 měsíce. Chystáme se na první vakcinaci, ale už je možné si je zamluvit.  

prasatko-i.jpg  

prasatko-ii.jpg

12.12.2014 Zavládl u nás smutek. Navždy nás opustila milovaná kočička Ocásek. Byla to starší kočička, která se před lety objevila na naší zahradě s useknutým ocáskem a už zůstala. Byla moc hodná, milá a mazlivá. Jejímu odchodu nic nenasvědčovalo, odešla v klidu ve spánku. Budeš nám chybět a nikdy na tebe nezapomeneme.

¨   ocasek.jpg r.i.p.jpg

9.12.2014 Představujeme Vám jedny z nejnovějších obyvatel naší Oázy. Jsou to tři Čipmunkové, staří asi 5-6 měsíců, prošli si typickými neduhy venkovních kočiček, jako je ušní svrab a průjmy. Dnes jsou v pořádku a chystají se na první vakcinaci. Jsou to mazlové, jaké svět neviděl . A jsou opravdu krásní. Jmenují se, jak jinak, Alvin, Simon a Theodor. Pokud přemýšlíte o koťátkách, můžeme je vřele doporučit. Nezávazná návštěva vítána.

cipmunkove.jpg

 

7.12.2014 Navázali jsme spolupráci se studentskou neziskovou organizací Mise naděje, která se zaměřuje na různorodou pomoc všem, kteří si nemůžou pomoci sami. Jednou z jejich aktivit se nyní stala pomoc u nás v Kočičí oáze. Studenti pomáhají mazlit a vyčesávat kočičky a pomáhají i s dalšími činnostmi. Velice děkujeme za pomoc. O této organizaci si můžete více zjistit na www.misenadeje.cz.

mise-nadeje1.jpg mise-nadeje2.jpg

 

5.12.2014 Naše přání se bohužel nesplnilo, máme další příjmy. Během uplynulého týdne jsme přijali jednak dospělou kočičku, je opravdu krásná, ale velice hubená a začervená, zatím toho o ni moc říci nemůžeme, víme je, že venku by zimu nezvládla. Dále jsme přijali malého asi 8 týdenního kocourka z Ivanovic na Hané, byl promrzlý, zasoplený, plný škrkavek. Byl na vyhřívané dečce, dostal antibiotika a zatím se drží, ale vyhráno v jeho případě nemáme. Uděláme ale vše, aby to dobře dopadlo. Koťátek máme v tuto chvíli u nás už více než 50, je to už opravdu vysoké číslo, proto jsme opravdu vděčni za jakoukoliv pomoc. Vše děláme pro zvířátka rádi, ale finanční náročnost je obrovská a jako soukromé zařízení závisíme na pomoci hodných lidí.

kocicka-prijem-2.12.jpg kocourek.jpg

 

3.12.2014 V neděli jsme přijali další, doufáme že již posledníkoťátka. Jsou to 3 kluci, byli nalezeni v Prostějově u popelnice. Druhý den po příjmu přestali přijímat jídlo, takže nyní jsou na infuzích a dostávají léky na podporu organismu. Tak doufáme, že tom kluci zvládnou.

img_1377.jpg

 

29.11.2014 Poslední příjem je koťátko, které se samotné potloukalo v areálu brněnské nemocnice a hrozně naříkalo. Tak ho hodní lidé vzali a přinesli k nám. Jsou mu tak 2 měsíce, jeho velké bříško nebylo proto, že by byl dobře krmený, ale proto, že v něm bylo neuvěřitelné množství škrkavek, kterých se pomalu zbavuje díky odčervování. Odčervovat je nutné opatrně, protože mrtvé škravky vylučují toxiny, které by ho mohly zabít. Na to jsme ale za ta léta zvyklí. Z oušek jsme mu tahali nánosy ušního svrabu, byla to doslova hromada pavučin (viz foto). Už bude dobře. Kocourek dostal jméno Davídek, je to veliký křiklounek, protože se pořád dožaduje pozornosti a dobrůtek, je to až neskutečný závislák na člověku. Až se dá do kupy, věříme, že takový krasavec najde jednoduše domov u hodných lidí.  

davidek.jpg kocourek--2-.jpg

 

27.11.2014 Už před týdnem jsme měli velice smutný příjem. Do péče jsme převzali osm kocourků, kteří několik dní žili v bytě s mrtvou majitelkou, než jejich situaci někdo začal řešit. Bohužel z těch osmi jsme jednoho museli nechat uspat, měl vážné neurologické problémy a nebylo možné mu pomoci. Mezi zbývajícími sedmi byl tento nádherný bílý kocourek s modrýma očima, kterému jsme dali jména Gabriel. Asi 2 letý, nekastrovaný, vážící jen 2.4 kg. Při pohledu na něj bylo zřejmé, že je něco špatně. V obou uších měl obrovské nádory, které se musely odstranit. Absolvoval oboustrannou ablaci zvukovodu. Histologie prokázala, že nádor v jednom oušku byl zhoubný, ve druhém nikoliv. Přesto má kocourek velikou šanci se uzdravit, stejně jako náš Toníček, který dnes už hledá domov.  Na operaci kocourka budeme nuceni vzhledem k její finanční náročnosti vyhlásit sbírku. Pokud by kocourkovi kdokoliv chtěl pomoci, budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek s poznámkou Gabriel. Děkujeme.

gabriel1.jpg gabriel2.jpg 

gabriel-ousko.jpg

 

23.11.2014 Ve čtvrtek jsme přijali tutu chlupatou rezavou kočičku s nádhernýma zelenýma očima. Je opravdu krásná, jen je neskutečně vyhublá, což na fotce není vidět, ale je opravdu kost a kůže. Je moc milá, vděčná, užívá si tepla, plné misky a je moc ráda za pohlazení. Bude samozřejmě hledat domov, po vykrmení, kastraci a naočkování. Tak se pomalu můžete zamilovat. Holčička dostala jméno Katja.

  p1070986.jpg

 

22.11.2014 Už před pár dny jsem přijímali pět malých kocourků, kteří měli být nalezení v krabici u popelnice. Je jim asi 2.5 měsíce, jsou strašně vyhublí, všichni pšikají, dva měli výtok z očí a oteklé spojivky. Všichni dostali antibiotika, mají ošetřeny oči. Mají také ušní svrab. Musíme je opatrně odčervovat. Klučičí pětka dostala jména: mourci jsou Kryštůfek Robin a Kryšpín, rezečci Valentino a Zachary a bílošedý kocourek je Kolja. [Aktualizace 1.12. Kocourek Zachary bohužel odešel za duhový most, začal nám doslova chátrat před očima, nepomohly ani infuze. Je nám moc líto, že jsme mu nedokázali pomoci  )

  krystufek-robin.jpg kryspin.jpg 

 valentino.jpg zachary.jpg 

  

kolja.jpg

 

17.11.2014 Další z posledních příjmů je asi 3 až 4 měsíční nádherná chlupatá holčička, kterou jsme pojmenovali Salome. Toulala se po rušné ulici ve Slavkově. Přijela k nám pozvracená, plná parazitů. Dostala okamžitě injekci proti zvracení, antibiotika a pomalu ji odčervujeme. Odčervení je nesmírně důležité, a neméně důležité je udělat to správně. Kočička je zatím velice vystrašená, syčí na nás. Ale to se brzy poddá.

salome.jpg

 

16.11.2014 Přijímali jsme kocourka z kauzy týraných psů Bidláky, kterou řešila Liga na ochranu zvířat. Šlo o náhodně objevedné psy v jedné zahrádkářské kolonii žijící ve svých výkalech zavření v krabicích a skříních. Psy vlastnila paní, která si snad tu hrůzu, kterou působí, ani neuvědomovala. Na daném pozemku žije i několik kočiček v ne moc dobrém stavu. Jedna kočička bez nohy našla domov, my jsme přijímali kocourka s amputovaným ocáskem. Rána mokvala a nesmírně zapáchala. Kocourek je dnes hospitalizován na klinice. Říkáme mu Fešák Hubert

 

hubert.jpg kauza-bidlaky.jpg

 

ocasek.jpg

  

15.11.2014 Dnes odjel do nového domova kocourek Amid. Nový majitelé se na něj moc těšili a Amid - nyní Otík, se velmi rychle zabydlel. Přejeme mu spokojený domov.

adopce-amid.jpg amid.jpg

 

14.11.2014 Barborka je kočička ani ne dvoletá, která u nás už pár měsíců bydlí a čeká na domov. Protože opakovaně trpěla záněty zubů a dásní a musela proto neustále dostávat antibiotika, doporučili naši veterináři odstranění postižených zubů, aby se zbavila problému a ulevilo se jí. Zůstaly jí jen špičáky. Po zákroku byla chvíli hospitalizována na klinice na infuzích. Dnes už je zpátky u nás mezi svými kamarády. V pohodě zvládá jíst i granulky. Teď už jen čeká na vysněného páníčka.

    barborka-na-veterine.jpg  barborka-po-operaci.jpg

 

13.11.2014 Přijali jsme za poslední dobu docela dost kočiček, které Vám budeme postupně představovat. Je to celá řada smutných příběhů. Jedním z nich je kocourek Drake alias Černokněžník. Potuloval se po Brně a přinesli ho dvě hodné paní. Při příjmu trpěl velkou rýmou, byl extrémně vyhublý, vážil pouze 2.2 kg. Je to nekastrovaný kocourek ve věku 3 - 4 let. Protože byl na tom opravdu špatně, byl hospitalizovaný na klinice, kde dostával infuze a antibiotika přímo do žíly. Po týdnu jsme ho přijali k nám, kde stále doléčujeme rýmu. S velikou chutí sní vše, co dostane, konzervy, granule a postupně se vykrmuje. Výhledově podstoupí kastraci a poté bude hledat domov. Pomoc pro kocourka ve formě kvalitního jídla je velice vítána.  

   drake-nalez.jpg   drake.jpg

 

9.11.2014 Tento víkend odešlo do domova celkem 6 kočiček. Jsou to Poměnka ( kotě od Stelly), Deina a Dianka ( sestřičky, které byly už dlouho dopředu zamluvené), Melanie a Jodie ( koťata od Ory) a malá Leontýnka. Všem jim přejeme dlouhý a spokojený život se svými novými páníčky.

Poměnka                                     Melanie                                       

20141107_163158.jpg image_3827.jpg

Jodie

 image_3814.jpg 

4.11.2014 Minulý týden odešlo do nového domova několik kočiček a jedou z nich je i kotě Inuška. Inuška byla zamluvená velmi rychle, ani jsme ji proto nedávali do nabídky. U nás "jen" přečkala karanténu a očkování a nyní už je ve svém novém domově.

adopce-inuska.jpg

1.11.2014 Stav "Pampelišek" se zhoršil. Kočičí rýma se u nich rozjela naplno. Naštěstí jsme překonali období kdy nechtěli sami jíst - dokrmovali jsme je stříkačkou. Nyní se jim vrací čich, takže jídlo již přijímají sami. Nejraději mají konzervičky Royal Canin Babycat Instinctive , kterých se nám ale bohužel nedostává. Kdyby chtěl někdo přespět zakoupením těchto konzerviček pro nemocné kočičky, budeme moc vděční a "Pampelišky" také. 

pampelisky-oci--1-.jpg 

A máme bohužel ještě jednu smutnou zprávu, domova se ani po několika letech u nás nedočkala stará kočička Bezouško. Opustila nás v klidu během spánku. Je nám to moc líto, zejména toho, že nikdy nepoznala opravdový domov. Nikdy na ni nezapomeneme.

           1bezousko.jpg   r.i.p..jpg

 

30.10.2014 Sourozenci Monty a Monetka hledají domov. Jsou již plně vakcinovaní, takže mohou ihned odejít do nového domova. Opravdu je nikdo nechce???? [Aktualizace: Našli společný domov, jsme šťastní]

                           Monty                                                   Monetka

monty--2-.jpg monetka--3-.jpg

29.10.2014 U nás nastává období, kdy námi přijímaná koťátka trpí silnou rýmou. Jedni z nich jsou 2 sourozenci "Pampelišky". Oba mají silnou rýmu a oteklé oči. Dostávají antibiotika, léky proti zánětu, oči několikrát denně čistíme a kapeme kapky. Naštěstí nemají afty v tlamičkách, takže sami jedí. Druhým velmi nemocným byl kocourek Lerry (přijat od Ligy na ochranu zvířat), který je již vyléčený a čeká na svou první vakcinaci. Je to velmi mazlivý kocourek a novému páníčkovi jistě udělá spoustu radosti.

                                 Pampelišky                                                Lerry

pampelisky.jpg liga-kluk-lerry--2-.jpg

 

27.10.2014 Dneska Vám přinášíme fotku Fantoma - rána se mu moc hezky hojí a stahuje. Také bychom Vám chtěli představit kočičku Belinku, která je u nás již téměř 2 měsíce. Během této doby byla několikrát odčervená a plně navakcinovaná, proto ji zařazujeme do nabídky k adopci.

fantom--1-.jpg belinka--5-.jpg

26.10.2014 Moc prosíme o pomoc při hledání nového domova pro 9-ti letého malého pinče Henryho. Je zdravý, veselý, velmi inteligentní a učenlivý. Potřebuje hodně lásky a lidský kontakt. Je velmi mazlivý, nejraději sedí se svým člověkem u televize v křesle, spí v pelíšku, ale ochotně se přestěhuje i do postele. Je zvyklý na granule, chodí na vodítku i na volno ( zná povely zůstaň, ke mně, pozor, fuj ). Je pravidelně vakcinovaný, odčervovaný, nyní má po odstranění zubního kamene ( vyšetření krve před narkózou bylo v pořádku). Jediné, co nesnáší je, když mu někdo sahá do misky nebo chce něco vytáhnout z tlamy. Ve výbavě má pelíšek, vodítko, obojek - "kšandy", náhubek, deku, zimní "šusťák", svetr.

henry--3-.jpg

 

Včera odešli do nového domova hned 2 koťata Forest Gump a Eliška. Oba rezavci, kteří byli hned zamluvení, takže jsme je ani nedávali do nabídky. Ač nejsou sourozenci tak na sebe byli zvyklí. Jsme proto moc rádi že i do nového domova odešli spolu. 

adopce-forest-gump-a-eliska.jpg

foto obou u nás....

forest-gump.jpg eliska.jpg

21.10.2014 Do nového domova odjelo pár kočiček, nejen koťátka, ale  také dvě dospělé kočičky, z čehož máme v době, kdy každý touží po koťátku, obrovskou radost. Více o adopcích najdete ve speciální sekci Našli domov. Umisťování kočiček poté, co jsou uzdravené, vykastrované a naočkované do nových domovů je jednou z nejdůležitějších částí naší činnosti, kromě kastračního programu, bez obojího kočkám pomáhat nelze. Umisťovat musíme, i když loučení nebývá jednoduché. Kočičky vypipláme a potom je dáváme lidem, které vlastně neznáme, uzavřeme smlouvu, ale stále jdeme do nejistoty. S tím se ale musíme naučit žít .  Stále máme více než 220 kočiček, z toho 40 koťátek, tak vyhlížíme nové majitele.  Organizátory historicky prvního Dobročinného bazárku pro Oázu , který se konal v Brně v Cafe Mezzanine, nám byl předán jeho výtěžek, a to krásných 12826 Kč plus materiální dary, které lidi věnovali na místě. Pro nás veliká pomoc, mnohokrát děkujeme.  V azylu je stále spousta práce, nyní probíhají přípavy na zimu, objednali jsme celkem 78 nových polystyrenových boxů (á 185 Kč), které upravíme, vyplníme slámou a dáváme do výběhů, aby kočičky byly v zimě v teple (všichni marodi a malá koťátka budou samozřejmě bydlet v domě, ostatním pobyt ve venkovních domcích s výběhy vůbec nevadí, naopak). Boxy z loňska kočičky dokázaly zlikvidovat, protože je používají na broušení drápků, jsou to zlatíčka. Na tyto boxy jsme vyhlásili sbírku, protože je to mimořádný náklad, za jakoukoliv pomoc budeme moc vděčni.

Otylka adopce                            Předání výtěžku z bazárku 

otylka-adopce.jpg      bazarek.jpg

Příprava na zimu

boxy.jpg

 

13.10.2014 Kocourek Fantom se den ode dne zlepšuje, moc děkujeme všem, kteří ho podpořili. Do nového domova odešla kočička Bazalka, přímo z naší domovské kliniky. Našla domov v Brně v bytě, s novými páníčky si padla do oka:-) 

adopce-bazalka.jpg fantom.jpg

10.10.2014 Ve středu jsme přijali černého, asi 2 roky starého kocourka. Dostal jméno Phantom opery a kdo se na něj podívá, ví proč. Ani si nechceme domýšlet, co se muselo přihodit, že má takové zranění. Paní doktorka ho již vyšetřila, úraz je starší, rána je infikovaná. Kocourek přišel o nosní houbu a horní zuby. Čelist zlomená není, zůstali zachovány obě poloviny nosní dutiny, takže dýchat může. Také je schopen sám přijímat potravu - hlavně tekutou. Dostává antibiotika a léky od bolesti ( vše v tekuté formě). 

fantom-opery--1-.jpg

7.10.2014 Protože nám několik koťat již odešlo do nových domovů, mohli jsme si dovolit přijmout několik nových. První 2, které Vám chceme představit jsou dva sourozenci, pracovní název "Otíci". Donesla je jedna hodná paní na naší domovskou kliniku, že prý se k ní přidali na procházce v lese. Je to kocourek a kočička, asi 3,5 měsíce staří, velcí mazlové. Momentálně jsou na klinice, jsou již odčervení a za pár dní je čeká první vakcinace. [Aktualizace: Oba dva našli velice rychle domov  ]

otici--2-.jpg

                                          Otík                                   Otylka

otici--1-.jpg otici--3-.jpg

5.10.2014 Hlásíme že britka Elissa už odešla do nového domova. Bude se mít jako princezna a jsme za ni moc rádi. Dále bychom Vám chtěli představit kocourka Tadeáše, který je u nás již 2 měsíce. Má za sebou 1.vakcinaci a co nevidět ho čeká druhá. Tadeášek má již domov, kde na nej netrpělivě čekají, proto jsme ho ani nedávali do nabídky.

tadeas--3-.jpg

4.10.2014 Matylda je na tom už o moc lépe. Už nepotřebuje infuze, takže dostává jen léky. Pokud půjde vše dobře, měli bychom si ji v pondělí odvézt zpět k nám do Holubic. Bohužel máme na klinice další nemocnou kočičku. Jde o trikolorní kotěcí holčičku Dinu. Dina byla i s Tinou před týdnem přemístěna do "kotěcího výběhu". Ve čtvrtek jsme si ale všimli,  že se nechová jako obvykle...takže jsm ji odvezli na kliniku. Vyšetřením se nezjistilo celkem nic, ale domluvili jsme se, že tam zůstane do druhého dne na pozorování. No a do rána se Dina projevila - měla velmi silný průjem s hlenem a krví. Takže dostává infuze a léky na zastavení průjmu. Snad se rychle zotaví.

dina-hospitalizace--3-.jpg dina-hospitalizace--4-.jpg

1.10.2014 Dneska přinášíme informace o kotěcí slečně Matyldě ( kotě od Pusinky, které jsme přijímali v červnu) .Ač je již plně navakcinovaná a 4x odčervená, během pondělí se nám úplně sesypala. Odvezli jsme ji na kliniku, kde je nyní hospitalizovaná. Měla vysoké teploty ( přes 40°C) a nechtěla jíst ani pít. Od pondělí tedy dostává léky na snížení teploty a infuze. Dnešní zprávy o jejím stavu jsou takové, že začla jíst konzervu, má zájem, čistí se a mazlí. Tak doufáme že nejhorší máme za sebou a co nevidět ji budeme mít zpět u nás. Jakmile se uzdraví, čeká ji focení a poté ji nabídneme do adopce.

A další zpráva je, že hledáme docela akutně domov pro další kočičku. Jedná se o mourovanou kočičí slečnu jménem Bazalka. Původně to bylo velmi nedůvěřivé kotě, které prskalo a nenechalo na sebe chytnout. Nyní je to extra mazel, který miluje česání a je velmi hravá. Nyní je zvyklá v karanténím boxu, kde se cítí v bezpečí. Když ji pustíme do místnosti, snaží se dostat zpět, nebo zaleze do nejtmavšího kouta a nechce vylést. Věříme ale, že si pouze potřebuje zvykat na větší prostor a pokud jí to její nový majitel dovolí a nebude na ni spěchat, určitě se mu odmění velkou láskou :-). [Aktulizace: Bazalka našla domov v Brně]

matylda-hospitalizace.jpg  bazalka--3-.jpg

 

28.9.2014 Do nového domova odešel Hamlet a Casanova. Přejeme jim ať se mají se svými novými páníčky dobře. Koťátka od bristké kočičky Ory rostou do krásy, na fotce kocourek Rusty.

rusty-24.9--3-.jpg

26.9.2014 Dnes přinášíme velmi smutné zprávy. Ferdíkův stav se nelepšil tak, jak se předpokládalo, takže mu na klinice vzali krev na vyšetření. Bohužel se odhalilo těžké selhání jater. Ferdík se k nám dostal před 4 roky z velmi špatných podmínek a v zuboženém stavu. Vyrostl z něho krásný kocour ale bohužel si od té doby nesl následky, které se nyní projevily. Je nám to moc líto, budeme na tebe neustále vzpomínat. Další smutnou zprávou je, že kočičika s rozdrcenou tlapičkou při operaci zemřela. Podle pitvy došlo k oběhovému selhání.

A poslední zprávou je, že akutně hledáme domov pro britskou modrou kočičku jménem Ellisa. Je kastrovaná, 8 let stará, pravidelně odčervovaná, vakcinovaná před 4-mi roky. Kočičky se musel vzdát původní majitel, protože odjel pracovat na dlouhou dobu do zahraničí a bohužel nemá nikoho, kdo by se o ni postaral. Elissa je nyní mimo útulek v dočasném domově, kde ale nemůže být dlouho. [Aktualizace: Už je doma, zájem o ní byl velký, ale věříme, že jsme vybrali pro ni ten nejlepší domov]

elissa.jpg

23.9.2014 Do nového domova odjeli koťata Batman, Magnolie, Simon, Milča a kočka Pupalka, která byla kvůli průjmu v karanténě na klinice a do nového domova odešla přímo odsud. V novém domově se všichni dobře zabydleli. Ferdíkův průjem se zlepšuje, ale v sobotu zvrace a nechtěl moc jíst, takže paní doktorka naordinovala infuze. No a to se mu samozřejmě moc nelíbí a tak je naštvaný ( viz foto).

ferda-hospitalizace--2-.jpg adopce-pupalka.jpg

22.9.2014 Do nových domovů nám odešlo v poslední době celkem 5 kočiček a hlásíme jeden akutní příjem, i přes vyhlášený "stop". Je to černá kočička, kterou srazilo auto. Má odřenou bradu, vyražených pár zubů a ROZDRCENÉ ZÁPĚSTÍ. Nyní je hospitalizovaná na klinice, kde ji v nejbližsích dnech čeká ortopedická operace - tzv.artrodéza kloubu. Odhadovaná cena operace je 5000 Kč. Je to další z neplánovaných výdajů, bez kterého by ale kočička velmi trpěla. Proto Vás velmi prosíme o jakýkoliv příspěvěkna náš účet, heslo "Tlapička".

img_1012.jpg kocka-zlomena-noha0000.jpg

19.9.2014 Po delší době se Vám zase hlásíme. Máme spoustu koťátek, většina je jich již naočkovaných a mohou odcházet do nových domovů. Také Vám chceme představit ještě několik kočiček, které jsme přijali ještě v době před "stop stavem". Jsou to kočičky Tina a Dina, asi 4 měsíce staré, už jsou kompletně navakcinované a několikrát odčervené. Jsou hodné a mazlivé, takže kdyby se někdo zamiloval......Další je černo-bílá kotěcí slečna Leontýnka, která se potulovala ve Vyškově. Při příjmu bylo hodně začervená, měla blechy i ušní svrab a měla průjem. Nyní už je v pořádku, několikrát odčervená a tak ji čeká 1.vakcinace. 

tina-a-dina--1-.jpg leontynka.jpg

9.9.2014 Dnes Vám chceme představit kočičku Marion a její 2 koťátka. Marion je u nás asi měsíc. O svoje 2 koťata se vzorně starala, jedla i pila, ale přesto se nám zdála " nějaká divná" a bylo videt, že ji něco trápí. Sonografické vyšetření odhalilo, že má v sobě mrtvý plod (byl dost velký ale srdíčko mu netlouklo). Proto podstoupila kastraci a nyní je úplně v pořádku a spokojená zpět u svých koťátek. Tak tady jsou :

marion--1-.jpg

img_0995.jpg  img_0989.jpg

31:8:2014 Tuto nádhernou britskou kočičku někdo vyhodil přímo v přepravce, byla přivezena na naši kliniku. Kočička se momentálně léčí s průjmem, je v šoku a nešťastná, ale je vidět, že to bývala milovaná a opečovávaná dámička. Ideální by bylo, pokud by odešla do domova přímo z kliniky. Zatím máme jen toto foto.

britka.jpg

30.8.2014 Přijali jsme jednoho vážně zraněného kocourka, kterého našly ležet v poli děti. Ty ho pojmenovaly Mikeš. Kocourka jsme přes jeho snahu utéci poměrně snadno odchytili, protože nemohl chodit, zadní nohy za sebou pouze vláčel. Jak se později ukázalo, bylo to proto, že má přeraženou pánev. Aby toho nebylo málo, kvůli tomuto zranění nemohl čůrat, takže se mu moč hromadila v močovém měchýři, byl už obrovský. Kocourek musel mít šílené bolesti a neskutečně trpět. Jak se snažil si pomoci, má na bříšku obrovský hematom. Odvezli jsme ho na naši kliniku, kde mu nejprve byla zavedena infuze, poté byl vycévkovaný, vyšetření moči prokázalo přítomnost krve a zánět, dostal antibiotika a následně se provedl rentgen, který ukázal rozsáhlé poranění pánve. Kocourkovi musel být ponechán katetr, který mu neustále odvádí moč, proto musí také nosit límec, aby si ho nevyndal. Zůstává hospitalizovaný, pánev se léčí klidem, je na infuzích, je velice zesláblý, vyhublý. Ale chce žít, a proto uděláme vše proto, aby to dobře dopadlo. Hlavní je, aby zranění nezpůsobilo trvalé poškození a kocourek se mohl sám vyprazdňovat. [Aktualizace : Po třech dnech hospitalizace jsme nechali kocourka po dohodě s veterináři odejí do kočičího nebe. Začal čůrat krev a odcházely mu orgány. Je nám to velice líto. R.I.P. Dost nás pronásleduje myšlenka, kolik takových Mikešků umírá někde v bolestech, sami a bez pomoci].

mikes1.jpg 

mikes3.jpgmikes2.jpg 

 

28.8.2014 Dnes Vám bychom chtěli představit další 4 koťátka, která jsme za poslední měsíc přijali. Jsou to 2 kočičky a 2 kocourci, které jsme přijímali s rýmou a silným začervením. Dokonce byli chvíli hospitalizováni na klinice, protože někteří z nich zvraceli a nechtěli jíst. Nyní jsou už zpět u nás, doléčujeme rýmu a pomalu jim budeme hledat nový domov. Tady jsou: Amid, Dhani, Mari a Sara.

amid--1-.jpg dhani--1-.jpg

mari--3-.jpg sara--1-.jpg

 

26.8.2014  Ani dnes Vám nepřinášíme dobré zprávy. Přišli jsme o další koťátka ze skupiny, o které jsme Vás informovali 20.8.2014. Koťátka byla při příjmu opravdu zubožená. Černá holčička byla v podstatě celou dobu na infuzích, ale bohužel odmítala jíst. Ztrácela se před očima. Další, kdo nás opustil, byl mourovaný kocourek, který od začátku vypadal, že je na tom nejlépe. Koťátka byla celou dobu hospitalizovaná na veterinární klinice, kde měla tu nejlepší péči, bohužel více jsme pro ně udělat nedokázali. V takových chvílích cítíte jen bezmoc. Svůj boj o život stále svádí poslední mourovatý kocourek, který je nyní na infuzích a krmí se, protože má v tlamičce eroze. Pokusili jsme se je vyfotit, abyste si udělali představu, s čím se chudáček musí potýkat [Aktualizace: Bohužel i poslední kocourek svůj boj vzdal. Z této skupiny koťátek vyhozených v lese se nám bohužel přes veškerou péči, které se jim dostalo - byli celou dobu hospitalizovaní na klinice - nepodařilo zachránit ani jednoho.  Ani nebudu psát o svých pocitech vůči těm, kteří mohli takto malá bezbranná koťátka jen tak vyhodit. Koťátek je nám velice líto].

zubozena-kotatka--2-.jpg r.i.p.jpg

.eroze-zpusobene-calicivirem.jpg

22.8.2014 Dnes přinášíme smutné zprávy. V úterý jsme přišli o jednu Rozinku, včera pak o jednu rezavou Brusinku. Rozinka byla již několik dní špatná a přestala nám úplně pít, Brusinku jsme našli z ničeho nic mrtvou. Je nám z toho opravdu smutno. Člověk se s nimi piplá, krmí je každé 4 hodiny ve dne v noci a když už to vypadá, že by to mohlo být dobré, tak se stane tohle.... Ostatní jsou zatím v pořádku, ale jak jsme se předsvědčili, člověk nikdy neví. [Aktualizace září 2014: Bohužel se nám tentokrát nepodařilo vypiplat žádné z miminek, Rozinek ani Brusinek, postupně odcházeli na klinice.  Ani nevím, co k tomu více napsat, odcházeli postupně asi ve věku asi 4 týdnů.  Nebylo nic, čím bychom se je nepokusili zachránit, bohužel příroda je silnější a ne vždy nad ní zvítězíme].

K tomu jsme přijali i přes "stop stav" jedno další mimino " na flašku". Je to malinká holčička Jahůdka. Ve středu večer nám ji donesl pán a doslova řekl: "Viděl jsem jak jí matku přejelo auto a ona tam kolem ní běhala a olizovala ji. Ale nedokázal jsem té malé zakroutit krkem, tak Vám ji vezu."

rozinky.jpg brusinky.jpg

jahudka--2-.jpg

20.8.2014 Ne všechna koťátka, která jsme za poslední dobu přijala jsou zdravá. Dnes bychom Vám chtěli představit některé z těch, co musí o svůj život bojovat.

Táňu a Máňu jsme přijímali 2.8.2014. Byly plaché a velmi hladové, asi 3 měsíce staré. Poté co snědli plnou misku granulí a každá 1 kapsičku, čekalo nás nemilé překvapení. Vyzvracely tasemnice! Následoval silný průjem, který velmi zapáchal a tak jsme obě kočičky odvezli na kliniku. Zde podstoupily důkladné odčervení a po vyléčení průjmu je máme zpět a zdravé a po plném naočkování budou hledat domov .

.tana-a-mana.jpg tasemnice--kotatka-byla-prevezena-na-kliniku.jpg

Další z nemocných koťátek na svůj šťastný konec ještě čekají . Byli čtyři, přijatí v pátek v noci a v sobotu 16.8. hned jeli na kliniku. Všichni silný průjem, rýma, afty v tlamičce. Nejhorší z nich, malá mourovaná holčička, bohužel svůj boj nezvládla a v pondělí po 2 dnech na infuzích zemřela. Ostatní se zatím drží, ale není nic vyhráno. 

zubozena-kotatka--2-.jpg zubozena-kotatka--4-.jpg

18.8.2014 Dnes bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás podporují ať už materiálně, finančně či pomocí prací přímo u nás v Holubicích. Určitě na někoho zapomeneme, dopředu se tedy omlouváme. DĚKUJEME, bez Vaší podpory bychom péči o nemocná a opuštěná zvířátka těžko zvládali.

Velký dík: p. Petře, manželům Zdvihalovým, p. Klučkové, p. Kyzlinkové, p. Janků,  p. Učňové, p. Alence, p. Hochmannové, p. Jursové, organizaci Justýni pro zvířata, p. Javorině, p. Stehlíkové, p. Miltové, p. Macákové, p. Robertě, p. Bártkové, p. Burešové,  rodině Vymazalové, rodině Obdržálkové, p. Strmiskové, p. Duchcoňové, p.  a dalším a dalším ....

i.kluckova---salon-slavkov-ivka---9-.jpg ppino-a-lenka-javurkova--1-.jpg

17.8.2014 A další kotěcí nadílka. Tentokrát to jsou 2 kocourci a 2 kočičky. Jsou z lokality, kde jsme pomáhali s kastrací dospělých koček a kocourů. Jsou trochu plaší, ale rychle si zvykají. Tady jsou v pořadí: Aurelius, tak trochu naštvaná Avidia :-), trikolora Lucilla a chlupatý Lucius [Aktualizace 2.9.2014: V průběhu karantény se koťátka v jednu chvíli úplně sesypala a Lucius bohužel během noci zemřel, byl moc slaboučký,  těžko se s jeho odchodem vyrovnáváme. Ostatním byla panem doktorem naordinována antibiotika. Koťátka pocházejí z lokality, kde se kočičky množily mezi sebou a podle toho, co víme, na tom nejsou zdravotně vůbec dobře, koťata tam většinou umírají. My nyní bohujeme za ty, kteří zůstali s námi.  Z dané lokality máme u nás nyní dvě dospělé kočičky, maminky koťátek, které po odchování koťátek a kastraci budeme vracet zpět. Bohužel není možné, aby útulky přijaly každou kočku, není pro ně dost domovů a pokud existuje lokalita, kde je zajištěno krmení a dohled nad zdravotním stavem, není pro příjem kočiček ani důvod.]

aurelius--1-.jpg avidia.jpg

 lucilla--2-.jpg lucius.jpg

16.8.2014 Představujeme Vám další z koťat, které jsme za poslední týdny přijali. Je to asi 4 měsíční kocourek jménem Simon ( čteno Sajmon). Je to velmi hravé a akční kotě, které není chvíli v klidu. Hrozně rád si hraje a moc by toužil po někom, kdo by se mu mohl plně věnovat. Je odčervený a čeká na 2.očkování. Do nového domova by tak mohl jít za 3 týdny. [Aktualizace: Simon našel domov]

simon--7-.jpg

13.8.2014 Dneska bychom Vám chtěli představit jednu kočičí rodinku. Maminku Ory a její děti: kocourci Rusty a Gery , kočičky Jodie, Melanie a Nony a jednu Kukačku :-)  [Postupně aktualizujeme: Do domovů odjela Jodie, Melanie a Nony].

ory--1-.jpg

 rusty--8-.jpg gery--1-.jpg jodie--2-.jpg

        Rusty                                        Gery                                       Jodie

melanie--1-.jpg nony--1-.jpg kukacka--1-.jpg

             Melanie                                   Nony                               Kukačka

11.8.2014 Další z koťat, které jsme minulý týden přijali je Milča. Kočičku jsme převzali od Ligy na ochranu zvířat. Je to velmi mazlivá a hravá kočička. Prozatím jsme ji odčervili a tento týden ji čeká očkování. Věříme že se u nás neohřeje dlouho a rychle najde nový domov. V poslední době odčervujeme spoustu koťat a zásoby odčervovacích past jsou pryč. Pokud by jste někdo měl NEPROŠLOU Banminth pastu pro koťata a byl by jste ochoten nám ji věnovat, popř.poslat korunky na jejich zakoupení, budeme moc rádi. A koťátka taky :-) [Aktulizace: Milča našla domov]

7.8.2014-od-ligy--1-.jpg 7.8.2014-od-ligy--2-.jpg

9.8.2014 Minulý týden jsme přijímali hned několik koťat. Jedny z nich jsou 4 holčičky ( 3 mourovaté a jedna mourovato-bílá). Na koťátka nás upozornily 2 mladé slečny Anitka Jeřábková a Ivanka Macháčková. Našly je v křoví ve Slavkově. Hlasitě mňoukali a naříkali, asi hlady. Jedna z nich měla slepené oči hnisem. Koťátka jsme tedy odchytli a Anitka a Ivanka jim donesly i nějakou baštu. Jsme rádi, že se najdou lidé, kterým není osud zvířat lhostejný. 

anita-jerabkova-a-ivana-machackova--3-.jpg kotata-z-krovi--5-.jpg

kotata-z-krovi--4-.jpg

 

8.8.2014 Do nového domova odešla fenka Sally a malý kocourek Ace ( pracovně Tarzan II.). Přejeme jim v nových domovech spokojený život.

Kromě malých "Rozinek" máme další mimina, která se musí dokrmovat. Tentokrát jsou 3, mají tak 14 dní a dostali jméno " Brusinky". [Aktualizace: Koťátka Brusinky se nám bohužel zachránit nepodařilo, ani když jsme je nakonec umístili na veterinární kliniku, kde se jim poskytovala maximální možná péče, je nám to moc líto ]

Na klinice máme hospizalizovanou holčičku od Pusinky a "malou stodůlkovou", která dostala jméno Dulča. Obě mají rýmu a nechtějí jíst ani pít. První zprávy jsou takové že léky zabraly a obě holky jsou na tom mnohem lépe. 

brusinky.jpg dulca.jpg

 

5.8.2014 Na začátek máme radostné zprávy. Rezavý kocourek Cihlík i Melichar jsou již z kliniky u nás v Oáze. Oba jsou v pořádku, žraví až až. Jakmile doberou antibiotika a navakcinují se, budeme pro ně hledat nový domov. Případní zájemci se již mohou hlásit :-) [Průběžná aktualizace: Cihlík našel domov]

No a další zprávy už tak radostné nejsou....Britská kočička Ory, která je ještě na klinice i s koťaty, o jedno miminko přišla. Bojovalo s infekcí horních cest dýchacích a očí, ale na tak malé tělíčko byla infekce asi moc silná. Takže jsme neváhali a nechali jim aplikovat preparát Zylexis na zlepšení imunity. Všichni se velmi zlepšili, oči i dýchací cesty jsou v pořádku. pokud to tak půjde dál, mohli bychom si je tento týden vzít zase zpět k nám. A jelikož nás jejich léčba stála přesně 12118 Kč bez očkování, je na úhradu faktury vyhlášená sbírka, za jakoukoliv pomoc budeme nesmírně rádi.

Kromě kočiček, které jsme přijímali minulý týden (info později), jsme jich včera přijali hned pět a všechny jely rovnou na kliniku. První jsou 4 asi týden stará koťata. Donesli je k nám lidí, kteří na vlastní oči viděli, jak jejich kočičí mámu zadávil pes. Bohužel než stihli jakkoliv zasáhnout, kočička byla mrtvá. Mimina dostali pracovní název " Rozinky". Budeme je ručně dokrmovat a uděláme pro ně vše, co je v lidských silách. Další je příjem kocoura, který žil u obchodu s potravinami, dostal jméno Pažout. Protože ale má nějaké zdravotní problémy a asi už si nebyl schopena zajistit dostatek potravy, začal se více ukazovat lidem a ti ho chodili k obchodu krmit. Jednoho dne jim však prodavačka z obchodu vynadala, ať ho nekrmí, že chtějí aby citujeme: "chcípnul hlady"!!!! Proto kocoura jeho zachránci odvezli k nám a mi je poslali rovnou na kliniku. Kocour váží skoro 5kg, je vykastrovaný, ale neuvěřitelně dobitý. Má velmi špatné a olámané zuby, zánět v tlamičce, špatně se mu dýchá a má ušní svrab. Zatím dostal antibiotika, léky proti bolesti a proti parazitům.

hrozinky--2-.jpg kocour-4.8.2014.jpg

30.7.2014 Měli jsme možnost pomoct zachránit jeden kočičí život, tak jsme to udělali. Jedná se o asi rok starého kocourka, rezavého, kastrovaného. Jediná možnost, jak mu pomoci, byla operace střev. Kocourek měl tzv.invaginaci střev. V podstatě jde o to, že tenké střevo se mu zasunulo do tlustého tak moc, že mu vyhřezlo z konečníku ven. Při operaci musela být odstraněna část střeva, která byla již znekrotizovaná. Další dny ukážou, jestli to kocourek zvládne. Dostal již jméno Cihlík.Na Cihlíkovu operaci a hospitalizaci je vyhlášena sbírka, neboť se náklady vyšplhaly na téměř 6000 Kč. [Aktulizace: Cihlík je už v novém domově]

img_0314.jpg 

 

29.7.2014 Minulý týden jsme museli nechat hospitalizovat britskou kočičku se 7 koťaty, které jsme přijímali začátkem července. Kočička přestala jíst a pít. Protože byla dost hubená již při příjmu k nám, báli jsme se, jestli nemá selhání ledvin. Vyšetření krve vyšlo ale v pořádku, takže zůstala hospitalizovaná na klinice na kapačkách. Spolu s ní i jejich 6 koťátek a 1 " kukačka". Poslední zprávy jsou takové, že kočička je na tommnohel lépe, už sama baští i pije.

Další zprávou je, že Melichar v pondělí podstoupil kastraci. Zároveň mu byli ošetřeny i zuby - hlavně špičáky, které měl velmi špatné. Také bylo provedeno kontrolní vyšetření kůže a můžeme říci, že Melichar je z kožního svrabu vyléčený :-) Během hospitalizace na klinice přibral na 4 kg.

22.7--3-.jpg 22.7--1-.jpg

img_0340.jpg img_0341.jpg

23.7.2014 Melichar je na tom čím dál lépe. Přibral, mazlí se. Bohužel velmi špatně reaguje na muže, pravděpodobně s nimi nemá dobré zkušenosti. Další dobrou zprávou je, že Vlastík našel nový domov. Bydlí společně s dalšími dvěma pejsky. 

melichar-22.7--5-.jpg novy-pes-v-oaze--2-.jpg

 

17.7.2014 Dneska jsme se byli osobně podívat na klinice Vyvet ve Vyškově na Melichara. Když jsme ho po necelých 14-ti dnech viděli, měli jsme co dělat, abychom nebrečeli dojetím. Tak bychom chtěli poděkovat několika lidem: Paní Jitce, která nebyla vůči Melicharovi lhostejná a kocourka odchytila a dovezla na kliniku do Vyškova. Celému týmu veterinární kliniky Vyvet - pánům doktorům Hylákovým a paní doktorce Weinlichové, kteří pečují o jeho zdravotní stav  a hlavně sestřičkám, které mu jeho hospitalizační box několikrát denně umývají a desinfikují, aby byl kocourek neustále v čistém. A v neposlední řadě také všem, kteří mu přispěli finančně, materiálně i slovy podpory. DĚKUJEME!!!!!!!!!

melichar-17.7--2-.jpg 

14.7.2014 dnes pár fotek Melichara z kliniky. Krusty jsou z 80% pryč, na uzdravené kůži mu začínají růst chlupy...a pořád by jenom jedl :-)

melichar-14.7--1-.jpg melichar-14.7--3-.jpg

13.7.2014 Přijali jsme 2 bílá koťata. Kromě toho, že jsou velmi hubená je jejich problém ušní svrab, který je velmi silný. Ušním svrabem u kotěte to začíná a končí to jako s Melicharem. Holčičky dostávají jména Padmé a Natali. [Aktualizace: Obě holčičky našly domov, Natali o dost dříve, Padmé si musela počkat až do prosince 2014, ale hlavní je, že už je doma ]

dsc07111.jpg dsc07116.jpg

 

12.7.2014 Melichar se má čím dál lépe. Čistí se téměř pořád. Také mu pomáhá vyčesávání hřebenem, což se mu moc líbí, protože pokožka ho svědí.

img_0236.jpg

9.7.2014 Dnešní zprávy z kliniky... Melichar se zlepšil natolik, že již nepotřebuje infuzní terapii. Dneska podstoupil koupel, aby se rozmočily krusty, které mu pokrývají téměř celé tělo. Co šlo, tak se vyčesalo. Po koupeli dostal zaslouženou odměnu - kapsičku. Za den jich sní opravdu hodně. Granule zatím nechce. Zítra mu bude odebrána krev na vyšetření, aby se zjistilo, jestli jsou v pořádku vnitřní orgány.

melichar-9.7--4-.jpg melichar-9.7--1-.jpg

7.7.2014 Od pátku máme na klinice hospitalizované 2 pacienty. První je kotě Lady Ann, která nám přestala jíst. Na klinice bylo zjištěno, že má vysokou teplotu. Proto jsou jí podávány léky, které teplotu snižují. Lady Ann už zase baští a její zdraví se vrací opět k normálu. Druhým pacientem je kocour, který byl odchycen v Brně. U něj je stav velmi vážný. Kromě celkové vyhublosti a těžké dehydratace také trpí velmi silným kožním i ušním svrabem. Má ale velmi silnou chuť žít, první co ho zajímalo bylo totiž jídlo. Dnes - po 2 dnech hospitalozace se stav zlepšil natolik, že o sebe již začal pečovat a čistit se.

lady-ann-hospitalizace--2-.jpg prasivy-kocour--2-.jpg

 2.7.2014 Vlastíkovi byli po operaci oka vytaženy stehy, které fixovaly 3. víčko. Nyní budeme dále kapat a dohojovat "Flap", která je na rohovce. Vlastík je neuvěřitelně hodný pejsek a opravdu má radost ze života. Doufáme, že po doléčení oka najde nového hodného páníčka. [Aktulizace: Vlastík má skvělý domov a my máme velikou radost].

vlastik--3-.jpg vlastik--5-.jpg

1.7.2014 Minulý týden jsme přijali hned několik koťat. V pátek nejprve 2 sourozence až z Ostravy, ze Stodolní ulice, kteří trpí silnou infekci očí a horních cest dýchacích. Ihned dostali antibiotika a léky na podporu imunity Zylexis. [Aktualizace: Kočičku se nepodařilo zachránit, umřela na infekce dýchacích cest. Kocoure jménem Lexa je v pořádku a může odejít do nového domova]

 mourovati-sourozenci--1-.jpg  mourovati-sourozenci--3-.jpg

V sobotu pak vyhublé rezavo-bílé kotě, které nám připomíná "našeho" Medíka alias Tarzana, který už našel domov. Takže dostal pracovní jméno Tarzan II. [Aktualizace: Kocourek našel krásný domov, kde mu společnost dělá pejsek]

tarzan-2..jpg

A v neděli pak britskou kočičku se šesti asi 2-3 denními koťaty. Kočička je velmi vyhublá, pravděpodobně rodila pořád dokola a protože neměla patřičnou péči, vždycky o svoje koťátka přišla. Nyní se naštěstí dostala k nám, takže doufáme, že se nám společně s ní podaří všechny miminka zdárně odchovat. Člověk, který nás na kočičku upozornil, se rozhodl, že mamince poskytne po odchovu koťat domov. 

kotata-mimins.jpg